Renovuojantiesiems būstus – daugiau galimybių

 • Teksto dydis:

"Daugiabučių renovacija įgauna naują pagreitį, todėl svarbu laiku užbaigti pradėtus objektus ir planuoti naujus", – tvirtino Kauno rajono savivaldybėje apsilankiusi aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė.

"Daugiabučių renovacija įgauna naują pagreitį, todėl svarbu laiku užbaigti pradėtus objektus ir planuoti naujus", – tvirtino Kauno rajono savivaldybėje apsilankiusi aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė.

Naudinga būstų savininkams

Patikslinus Statybos techninį reglamentą (STR) "Statinio projektavimas", nuo šiol senų daugiabučių gyventojai galės aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicinį planą, bet ir techninį projektą – spręsti, ar jiems priimtinos siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gerinti.

"Šie patikslinimai naudingi būstų savininkams. Jei norės, bendrija galės už papildomą mokestį įsirengti naujus radiatorius, geoterminį šildymą ir tapti nepriklausoma nuo šilumos tiekėjų", – tvirtino viceministrė.

Vienas svarbiausių STR pakeitimų – nuostata, kad daugiabučio atnaujinimo techninis projektas negali būti tvirtinamas, prieš tai viešai neaptarus su butų ir kitų namo patalpų savininkais.

Privalo atsižvelgti

Privalu atsižvelgti į pastabas bei siūlymus, jeigu reikia po aptarimo projektą patikslinti ir tik tada tvirtinti. Patikslintas ir Daugiabučio atnaujinimo investicijų plano rengimo tvarkos aprašas.

Pasak D.Matonienės, kitąmet visoje Lietuvoje planuojama renovuoti maždaug tūkstantį daugiabučių. Atnaujinimo darbų finansavimas valstybės lėšomis iki 2017 m. gruodžio 31 d. turėtų siekti 35 proc. bendros sąmatos. Energetinio naudingumo sertifikatų, investicijų planų, techninių darbo projektų parengimo, ekspertizės ir administravimo išlaidos, kaip ir anksčiau, turėtų būti finansuojamos 100 proc. Viceministrės teigimu, kito etapo finansinės galimybės turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Kauno rajono komunalinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotojas Petras Čiegis pasakojo, kad rajone šiemet bus atnaujintas 31 daugiabutis. "Žmonės jau domisi, kokios bus kito etapo galimybės", – tvirtino P.Čiegis.

Darbus baigs rudenį

Rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas pastebėjo, kad gyventojams dažnai trūksta informacijos apie valstybės paramą daugiabučių renovacijai, todėl patarė ministerijai daugiau dėmesio skirti informacijos sklaidai.

D.Matonienė su vicemeru ir kitais atsakingais darbuotojais apžiūrėjo baigiamus atnaujinti namus Žiegždriuose, A.Kriščiūno g. 3 ir 3B. "Abu namai bus baigti atnaujinti iki rugsėjo 14 d., kaip numatyta", – tikino darbus atliekančios bendrovės "Statybų vizija" darbų vadovas Valdas Degutis.

Daugiabučių namų bendrijos "Šilas" pirmininkas Mindaugas Pijus tvirtino, kad statybininkai stengiasi atsižvelgti į gyventojų pageidavimus. Jis taip pat pastebėjo, kad renovacija padėjo sutelkti bendruomenę. "Dabar visus klausimus sprendžiame pasitardami", – tvirtino bendrijos vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

juokas

juokas portretas
sūnus klausia tėvo: tėve, kodėl mus debilais vadina? Tėvas pabeldžia į stalą ir sako, " kad mes tokie". Sūnus: tėve, kažkas beldžia į duris, o tėvas atsako: sėdėk sūneli, einu atidaryti. SĖKMĖS RENOVUOJANTIEMS SAVO DAUGIABUČIUS, žiemos tai šiltėja, duokite aferiūgoms uždirbti

Tai

Tai portretas
kaip bus su daugiabučio renovacija kai aštuonbutyje gyvena vien pensininkai ir neįgalūs,tai yra žmonės jau negebantys tokių darbų organizuoti?

pijus

pijus portretas
Pijus niekšas, nieko jis nesupranta imsim jy už ragu
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių