R. Paksas: sieksiu dalyvauti prezidento rinkimuose (interviu)

Šiandien portale apsilankęs europarlamentaras, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas atsakė į skaitytojų klausimus ir patvirtino, kad sieks dalyvauti prezidento rinkimuose.

– Buvo kalbų, kad iš tikrųjų nenorite grįžti į didžiąją politiką, į prezidentūrą. Arba jūsų partijos bendražygiai nori jus laikyti toliau nuo aukščiausių postų, todėl tyčia siūlo Seimui pataisas, kurios būtų garantuotai atmestos.

– Europos Parlamente yra 12 parlamentarų iš Lietuvos, o Lietuvos Seime yra 141 narys, tad būtų galima dar padiskutuoti, kur yra ta didžioji politika. Aš šiandien esu ten, kur Lietuvos rinkėjai norėjo mane matyti. Tikiu, kad Seimas jau ilgiau nebevilkins Europos žmogaus teisių teismo sprendimo įgyvendinimo, o tada viskas vėl priklausys tik nuo rinkėjų valios. O aš jai paklusiu.

– Ar kandidatuosite kitais metais prezidento rinkimuose? Ką laikote pagrindiniu konkurentu?

– Sieksiu dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose, tačiau pirmiausia reikėtų sulaukti Europos žmogaus teisių teismo sprendimo įgyvendinimo. Konkurentų yra daug, bet nėra nė vieno, kuriam iš anksto reikėtų pasiduoti.

– Praėjo jau nemažai laiko nuo apkaltos, kaip dabar žiūrite į to meto įvykius? Ar visuomenė jau žino viską, kas tuo metu dėjosi? Jei ne, galbūt, planuojate kada nors atskleisti paslapties šydą?

– Daugiau teisybės sužinosime, kai atsivers ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių slaptieji archyvai.

– Ar dar bendraujate su verslininku J. Borisovu, dėl kurio ir vyko apkalta? Kaip dabar žiūrit į tą skandalą?

– Su Jurijumi Borisovu nebendraujame jau septynerius metus. Jei J. Borisovo nebūtų buvę, jį apkaltos iniciatoriams būtų reikėję sugalvoti.

– Kaip atlaikėte tą masinį puolimą prieš keletą metų per apkaltą, paskui visą tą šmeižto kampaniją? Kaip pavyko išlaikyti šeimą, juk turbūt ir žmonai buvo sunku?

– Kaip matote, iki šiol esu gyvas ir sveikas. Meluočiau, jei sakyčiau, kad buvo lengva, tačiau šeima man visada buvo tai, į ką galėjau ir galiu atsiremti. Už tai aš jai esu labai dėkingas.

– Ar vis dėlto bus susijungimas su Darbo partija?

– Šiuo metu derybos sustabdytos.

– Kokia Jūsų nuomonė apie skalūninių dujų gavybos galimybes Žemaitijoje? Ar mums to reikia?

– Jeigu turime galimybę užtikrinti gamtos ir žmonių sveikatos apsaugą, galime pradėti žvalgyti. Tačiau manau, kad šiandieninės technologijos apsaugos dar neužtikrina.

– Prasidėjus Lietuvos pirmininkavimui ES visi renginiai vyks Vilniuje. Kaip jūs manote, dėl kokių priežasčių nei vienas iš šių renginių nevyks Laikinąja sostine tituluojamame Kaune?

– Šitą klausimą galbūt reikėtų užduoti tiems, kas tuos renginius planavo. Jei iš tiesų yra taip, kaip jūs sakote, tai aš sakyčiau, kad tai arba tiesiog apsileidimas arba kažkieno lobistiniai interesai. Galbūt kažkas tikisi, kad taip pavyks išspręsti beveik milijardo litų dydžio skylę miesto biudžete? Bet kuriuo atveju, tai yra blogai ir neteisinga Kauno ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų atžvilgiu.

– Neseniai su dviem savo dukrelėmis buvome Kauno zoologijos sode. Buvau sukrėsta to, ką pamatėme: nešvara, tušti narvai, aptriušę gyvūnai. Aš iš savo vaikystės prisimenu visai kitokį vaizdą. Valdovų rūmams leidžiami šimtai milijonų ir vis negana, o vienintelis respublikoje zoologijos sodas valdžiai jau visai neberūpi!

– Kaip tyčia, aš irgi šiandien apsilankiau zoologijos sode. Vaikystėje esu ne kartą ten buvęs, ir visada tai būdavo šventė. Kaip ir krepšinis Kauno halėje, kuri stovi netoliese. O zoologijos sodas juk turi dar gilesnes tradicijas – šį savaitgalį minėsime 75-ąsias jo įkūrimo metines. Tai puiki proga mums visiems pagalvoti, kaip galėtume įprasminti šį garbingą jubiliejų. Kauno Halės tradicijas sėkmingai tęsia „Žalgirio” arena, todėl neabejotinai yra būdų sėkmingai pratęsti zoologijos sodo tradicijas. Naujo sodo Kaunui turbūt nereikia, tad gal reikia tik kiek daugiau dėmesio ir mūsų visų noro išsaugoti tai, ką turime? Ir nebūtinai juk tą turi daryti valdžia.

– Ar dar neužmiršote pilotuoti lėktuvą? Jūs į Briuselį vykstate savo lėktuvu ar ne?

– Pilotuoju, kai turiu mažiausią galimybę. Tarp kitko, liepos 20 d. Kaune, Aleksote, vyks aviacijos šventė, kurioje aš dalyvausiu kaip pilotas.

Kartais į Briuselį skrendu savo lėktuvu, o kartais reisiniu.

– Kiek per mėnesį uždirba europarlamentarai?

– Atlyginimas yra geras. Europarlamentarai gauna apie 6 tūkst. eurų per mėnesį.

– Kokias žmogaus charakterio savybes vertinate?

– Vertinu padorumą, sąžiningumą, drąsą.

Visą pokalbį su portalo svečiu skaitykite forume.


Šiame straipsnyje: Rolandas Paksas

NAUJAUSI KOMENTARAI

gs

gs portretas
gero savaitgalio...

Dėkui

Dėkui portretas
palaikom jus Rolandai

Dzukelis

Dzukelis portretas
Zemaiti ,Tu jau atskraidei /nors su Chujovu/ eik ,jeigu sugebi transmisijos remontuoti . Tavo DAINELE sudainuota .
VISI KOMENTARAI 77
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių