Prieš įžiebimą: ant pagrindinės Kauno eglės dėliojami paskutiniai akcentai!

Liko vos viena diena iki Kauno kalėdinės eglutės įžiebimo šventės, tad Rotušės aikštėje tiesiog verda paskutiniai darbai. Jau žaisliukais apkarstyta eglutė, puošmenos nutūpė ir ant prekybinių namelių.

Pats darbymetis

Penktadienį Rotušės aikštėje pluša savanoriai, dėliodami paskutinius akcentus. Didžioji dauguma žaisliukų jau atrado savo vietą. Kartais patikrinimui suspindi ir lemputės.

Kosminės eglutės kūrėjai stebi ir reguliuoja visą procesą tam, kad jau šeštadienį eglutė atrodytų preciziškai. Į eglutės aukštumas jau pakibę rankų darbo žaisliukai. Eglutės kūrėja menininkė Jolanta Šmidtienė ne kartą yra sakiusi, kad šie žaisliukai kiekvienam primins skirtingus dalykus, vieniems tai bus kosminiai kūnai, kitiems – koralai. Tad jau dabar eglutė leidžia išlaisvinti fantaziją.

Pagrindinėje aikštėje dėliojamos ir kitos puošmenos: suoliukai, taksofonas, kuriuo bus galima paskambinti Kalėdų seneliui, įrengiamas ir paštas. Kai kur matyti ir ant medžių kabinamos girliandos, apšviesiančios visą aikštę. Taip pat rengiama ir scena, kurioje pasirodys įvairūs atlikėjai ir Kalėdų senelis.

Atrodo, kad eglutės puošėjus vienija labai geros emocijos ir jie nori miestui padovanoti pačią didžiausią dovaną, todėl negailėdami laiko pluša prie Kauno Kalėdų puošmenos.

Visą šventę bus galima stebėti portalo kauno.diena.lt tiesioginėje transliacijoje.

Kosminė eglutė

Portalas kauno.diena.lt primena, kad šiemet Kauno eglė bus kosminė, aprėdyta „Mažojo princo“ motyvais. Šiemet eglutės žaisliukai pagaminti iš praėjusių metų perdirbtų šiaudelių, kurie buvo naudojami puošiant pagrindinę miesto eglę.

„Dabar prasidėjo patys atsakingiausi darbai. Viską, ką mes pagaminome dirbtuvėse, reikia sudėti teisingai tam, kad gautųsi geriausias rezultatas. Jei kylą klausimų, kokios čia dekoracijos, vadinasi, kad tikslas yra pasiektas. Nes norėjosi, kad kiekvienas pamatytų savaip. Vieniems tai primena koralus, kitiems – kosminius objektus. Tad norėtųsi daugiau diskusijų, kaip kiekvienas mato šių metų eglutę“, – prieš kelias dienas pristatant šiųmetinę eglutę kalbėjo tekstilininkė J.Šmidtienė.

Ji nurodė, kad prie eglutės kūrimo darbų prisidėjo daugiau nei dvidešimt žmonių. Intensyvus dekoracijų gamybos darbai truko apie 2,5 mėn. Eglutei šiemet atvežta aštuoni sunkvežimiai eglišakių.

„Lempučių bus tikrai daug. Visoje aikštėje išsiraizgys apie 3 km. Vienetais sunku suskaičiuoti, nes ir dekoracijos turės savo specialius apšvietimo elementus. Kai aš darydavau eglutę, visad pasirinkdavau baltus akcentus ar vieną spalvų koloritą, o šiemet spalvos bus jėga“, – tikino eglutės kūrėja, nurodydama, kad šiais metais netrūks mėlynos, rožines spalvų.

Vilios naujovės

Rotušės aikštėje iki pat Trijų Karalių viso veiks kalėdinis miestelis, apjungiantis dvylika namelių, kuriuose bus galima ne tik susišildyti arbata, bet ir išmokti ką nors naujo bei pasigaminti originalių dovanų. Įprastomis dienomis nameliai veiks nuo 11, o šventinėmis – nuo 10 val.

Septyniuose nameliuose įsikurs prekybininkai, siūlantys rankų darbo saldainius, karštus gėrimus, įvairius blynelius ar vaflius. Dar penkiuose vyks edukaciniai užsiėmimai.

„Nameliai kvies paragauti įvairių kalėdinių skanumynų, sudalyvauti edukacijose, gaminant papuošalus, žaisliukus, susitikti su menininkais. Taip pat veiks Kalėdų senelio rezidencija. Taip pat tradiciškai Rotušės aikštėje bus galima parašyti laišką savo draugui, įmesti į paštą, kuris taip pat bus paslaptingas. Įmetus laišką, užsidegs švieselės, pasigirs nykštukų žingsniukai ir taip bus pranešta Kalėdų seneliui apie atėjusį laišką“, – apie tai, kas lankytojų lauks prie Kauno eglutės, yra sakiusi Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė.

Šiemet pasitiks ir naujovė – Kalėdų taksafonas. Juo bus galima paskambinti Kalėdų seneliui ir su juo pasikalbėti, išsakyti svajones ir norus. Taip pat eglutės viduje bus Brailio raštu surašyta informacija, tad Kalėdų dvasią geriau galės pajausti ir regėjimo negalią turintys žmonės.

Eglutės įžiebimas – tiesiogiai kauno.diena.lt portale

Kauno Kalėdų eglutės įžiebimo šventė Rotušės aikštėje vyks šeštadienį, lapkričio 30 dieną, 18 val.

Tačiau negalintys atvykti į Rotušės aikštę, turėtų nenusiminti, nes visą šventę bus galima stebėti portalo kauno.diena.lt tiesioginėje transliacijoje.

Iš Rotušės aikštės pasijungsime jau 16.30 val., tad dar prieš patį įžiebimą bus galima matyti paskutinius šventės pasiruošimo darbus bei išgirsti miesto atstovų bei eglutės kūrėjų sveikinimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai Lana Nowak

tai Lana Nowak portretas
Ko taip stengiesi tų vyrų ieškoti? Taip ilgai ieškai, o jų kaip nėr, taip nėr. Gal dėl to, kad kiekvienam vakarui nori vis kito vyro. O mūsų vyrai -- rimti ir... išrankūs. Jie nori rasti padorią moterį visam gyvenimui. Taigi daryk išvadas. Nieks kits čia nekalts, mergužėle, tu pati, -- su vyrukais trali vali esi labai uchvatni.

X

X portretas
KAZKOKS SIAUBAS!IS ISPRUSIMO VISAI ISPROTEJO.GERAI MES PAKENTESIM-MES KANTRUS,BET UZSIENIS ISKRIS IS KOTO.gal cia patycios is lietuvaiciu?SUGADINTOS SVENTES,GALES SEIMUNAI VIENI JURGELI MEISTRELI SOKT APLINK TOKIA NESAMONE.

Geriausias darbas

Geriausias darbas portretas
Lengvai dirbdamas ne visą darbo dieną internetu iš namų per pastarąsias 4 savaites gavau 25836 USD, nes lengvai dirbau namuose iš namų. Aš esu nuolatinis studentas, dirbu ne visą darbo dieną iš namų ir uždirbu daugiau pajamų. Aš lengvai kasdien dirbu nuo 3 iki 4 valandų. dieną laisvalaikiu. visi gali atlikti šį darbą ir uždirbti daugiau pajamų ne visą darbo dienną internete, tiesiog atidarykite šią nuorodą ir vykdykite instrukcijas ... .......................>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­­h­­F­­l­o­w­7­7.C­o­m
VISI KOMENTARAI 84
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių