Prie Kūčių pusryčių stalo Kaune pakvietė daug skurstančių žmonių

Organizacijos „Lietuvos Caritas“ sriubos valgykloje dalijamas nemokamas maistas tampa paspirtimi šimtams skurdžiai gyvenančių kauniečių. Per Kūčias čia atėjusių lankytojų laukė taip pat ne tik maistas kūnui, bet ir sielai – dėmesys, gerumo pavyzdys.

Būdas parodyti, kad rūpi

Šventiniai Kūčių pusryčiai pradėti malda, padėka darbuotojams, savanoriams ir kuo geriausiais linkėjimais visiems susirinkusiems.

Į šią valgyklą Partizanų g. 5, kasdien šilto nemokamo maisto užsuka apie 300-500 Kauno gyventojų.

Patalpos ne tokios erdvios, kokių reikėtų, tad Kūčių pusryčiai vyko dviem etapais. Iš pradžių prie šventinio stalo, nukloto įvairiausiais patiekalais, susėdo apie šimtas žmonių. Po pusantros valandos stalas naujai buvo paruoštas kitam šimtui vargingai besiverčiančių kauniečių.

Pusryčiuose kartu prie stalo sėdę bažnyčios atstovai teigė, kad tokios iniciatyvos padeda žmonėms parodyti kad jie kažkam rūpi, suteikia vilties, kad gyvenimas gali pagerėti ir linkėjo, kad viskas taip pasisuktų, jog nebereikėtų lankytis šioje valgykloje, į kurią žmones atgena finansiniai ir ne tik rūpesčiai.

Kūčių pusryčiai ir apskritai labdaros valgykla yra būdas žmonėms patirti kitų gerumą, dėmesį, kad atėjus laikui visu tuo galėtų dalytis su kitais.

"Kūdikėlis Jėzus gimė ne karalių rūmuose, o tvartelyje, ir jo draugais buvo kukliausi žmonės – piemenėliai. Tad šie Kūčių pusryčiai yra labai simboliška ir kalėdiška iniciatyva. Tai būdas parodyti, kad ir varginčiau, ir geriau gyvenantys žmonės yra lygiaverčiai", –   portalui kauno.diena.lt sakė kalėdaičius susėdusiems susirinkusiesiems nešiojęs ir palaimos linkėjęs kardinolas Sigitas Tamkevičius.

Kartu su juo Kūčių pusryčiuose prie bendro stalo sėdo ir vyskupas Algirdas Jurevičius, Kauno I dekanato dekanas, Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios klebonas Vytautas Grigaravičius, Seimo nariai Kazys Starkevičius ir Andrius Kupčinskas, miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė, Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas, Kauno arkivyskupijos "Caritas" direktorius Arūnas Kučikas.

Pasiruošimo maratonas

Gaminant patiekalus šeimos Kūčių stalui tenka gerokai paplušėti, tačiau įsivaizduokite, kiek prireikia jėgų ir laiko šios valgyklos darbuotojams ir savanoriams, gaminantiems Kūčių pusryčius keliems šimtams žmonių.

Valgyklos vedėja Rita Veličkienė portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad šios Kūčios valgykloje jai – jau vienuoliktos. "Jau beveik visus pastovesnius lankytojus pažįstu, pusės jų ir vardus žinau, kas su kuo gyvena, ką mėgsta valgyti", – sakė vedėja, skaičiavusi, kad maisto ruoša ir gamyba Kūčių pusryčiams truko tris dienas. Į pagalbą jai ir pastoviems virtuvės darbuotojams atskubėjo ir buvusios bendradarbės, ir savanoriai.

Trys iš jų – Kauno jėzuitų gimnazijos dešimtokės Evita, Goda ir Guostė valykloje Kūčių rytą plušo jau nuo 7 valandos. Paauglės sakė, kad tiesiog norisi daryti gerus, prasmingus darbus. 

Paklausta apie tai, ar sulaukia iš lankytojų gero žodžio, ji tikino, kad dėkingumo  iš jų tikrai nestokoja. "Jeigu kuris ir pamirš išeidamas padėkoti, padėkos kitą dieną, ir dar atsiprašys, kad aną kartą pamiršo", – apie požiūrį į jos, kitų darbuotojų ir savanorių darbą kalbėjo R. Veličkienė.

Apsilankiusių Kūčių pusryčiuose žmonių laukė ne tik skanus maistas, į kurį virtuvės darbuotojai ir savanoriai sudėjo daug meilės, malonus priėmimas, bet ir dovanos. Ir tai ne tik suruošti lauknešėliai Kalėdų stalui. 

Kiekvieną darbo dieną

"Caritas" labdaros valgykla Kaune veikia kiekvieną darbo dieną. Joje maitinami mažas pajamas gaunantys, skurdžiai gyvenantys Kauno miesto gyventojai.

Didelė dalis jų yra vyresnio ir pensijinio amžiaus, vieniši, artimųjų, pastovios gyvenamosios vietos neturintys, socialinės rizikos grupėms priklausantys asmenys, kurių kai kurie turi ir kitų socialinių problemų.

Kauno I dekanato "Caritas" vadovė Ona Virbašiūtė portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad valgykla su nemokamu maistu nepasiturintiems žmonėms "Caritas" bei šios organizacijų partnerių pastangomis veikia jau beveik 30 metų.

Anot jos, ypač pastaraisiais metais patebima, kad valgyklos klientai atranda Kūčias ne tik kaip progą pasotinti kūną, bet ir kaip šventę, kaip svarbią dieną.O. Virbašiūtė kalbėjo, kad vis didesniam ratui žmonių, kamuojamų nepritekliaus ir kitokių problemų, ši diena yra nepaprasta. Tai jaučiasi iš jų elgesio, nusiteikimo, padėkų, prie stalo išsakomų linkėjimų.

Šilto maisto ateinančiųjų srautai svyruoja nuo oro sąlygų ir metų laiko. Vasaromis lankytoųj sulaukiama mažiau, šalant orams jų apsilanko vis gausiau.

"Caritas" misija – padėti vargstantiesiems, skatinant Kauno arkivyskupijoje sielovadinę karitatyvinę tarnystę ir reikšmingai prisidedant prie socialiai jautrios visuomenės kūrimosi. "Caritas" teikia materialinę ir sielovadinę pagalbą nepasiturintiems, krizinėje situacijoje esantiems asmenims, didelį dėmesį skiria vaikų, jaunimo, vienišų senelių, kalinių globai, vaikų vasaros stovykloms.NAUJAUSI KOMENTARAI

kralbas

kralbas portretas
Kokioje baisiooje santvarkoje mes gyvename, kokia baisi mūsų šalis. Mes mėtome milijonus kalėdinėm eglėm, saliutams, sportui, gėlių užsodinimui, benamiams šunims ir katėms šerti, o žmones pamaloniname 1 kartą metuose? Ir tam pritaria jūsu kalėdiniai dievai?

Balamutas

Balamutas portretas
Ant mano Kūčių stalo skardinė kilkų tomatuose, balta bandelė ir nedagertas raudono vyno butelys. Kaip iš paveikslo ,,Paskutinė vakarienė". Ir skrandis neperkrautas, ir sieloje ramybė. O Jūs puskit tuos savo dvylika patiekalų iki apsidergimo, nes jūsų dvasia viduriuose, pilvuose randasi.

...

... portretas
Ta Emma nenurims kol Krabo nepasiguldys.
VISI KOMENTARAI 58
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių