Naujasis meras V. Matijošaitis: ir tarp konservatorių bei socdemų yra gerų žmonių Pereiti į pagrindinį turinį

Naujasis meras V. Matijošaitis: ir tarp konservatorių bei socdemų yra gerų žmonių

2015-03-16 09:45 kauno.diena.lt inf.

Pirmadienį vidurdienį portale kaunodiena.lt lankėsi išrinktasis Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Jis atsakė į skaitytojų klausimus.

Pateikiame dalį V.Matijošaičio atsakymų. Visą pokalbį galite išgirsti peržiūrėję vaizdo įrašą.

 Kaip pavyko laimėti? Kaunas - konservatorių miestas, lyg ir viskas buvo aišku.

– Mes nesame nusiteikę nei prieš partijas... Esame už geresnį gražesnį, dinamišką, modernų, europietišką besivystantį Kauną.

 Ar negalvojate, kad antrajame ture kauniečiai balsavo ne „Už“, o „Prieš“?

– Ne, taip nemanau. Žmonėms buvo atsibodę visi tie anekdotai apie Kauną viešojoje erdvėje.

 

 

 Gal jau apsisprendėte, koks bus jūsų, kaip mero, pirmas darbas?

– Ne, dar nenusprendžiau. Per šį mėnesį iki inauguracijos reikia pasiruošti miesto perėmimui. Kai į mero kabinetą 2011 metais atėjo gerb. Rimantas Mikaitis, jis rado visiškai tuščią kabinetą. Jokių užrašų, pastabų. Tad reikės persižiūrėti visą realią miesto bei jo įmonių finansinę situaciją. Pirmas darbas būtų žiūrėti, kaip sumažinti komunalinių mokesčių naštą gyventojams. Ypač mažesnes pajamas gaunantiems gyventojams tai yra labai opus klausimas.

 Jūs kalbate apie įmonių peržiūrėjimą, kaip jos valdomos.

– Kaip valdomos įmonės, žinau. Jos nėra skaidriai valdomos. Stengsimės padaryti, kad ne tik miesto tarybos nariams būtų prieinama galimybė pamatyti visų savivaldybės įmonių veiklą, finansinius rezultatus, bet ir visiems miestiečiams.

 Tų pačių socialdemokratų partijos, kuri yra įleidusi šaknis į kai kurias savivaldybės įmones, atstovai vakar sėdėjo šalia jūsų kaip potencialūs partneriai kuriant koaliciją. Ar tai nesutrukdys jums į savivaldybės įmones pažvelgti atidžiau?

– 2011 metais teko dalyvauti valdančiojoje koalicijoje. Į įmonių vadovus nežiūrėjome kaip į partijų narius. Žiūrėjome į jų dalykines savybes. Tikrai yra gerų žmonių ir tarp konservatorių, ir tarp socialdemokratų.

 Ar neplanuojate peržiūrėti komunalinių mokesčių skaičiavimo principo, kai jis skaičiuojamas vertinant ne bute gyvenančių žmonių skaičių, o buto plotą?

– Tuo gyventojai dažnai skundžiasi. Toks skaičiavimo principas yra neteisingas. Žmonės jaučia skriaudą. Reikės pravesti labai rimtą diskusiją su gyvenamųjų namų bendrijomis, nes dalis atsakomybės už tokių mokesčių formuluotės sukūrimą ir skaidrų mokėjimą tektų bendrijai.

 Kaip vertinate „Kauno švaros“, kuriai mokesčiai ir mokami tokiu principu, valdymą?

– Su bendrovės vadovais peržiūrėsime bendrovės veiklos rezultatus.

 Kurią savivaldybei priklausančią bendrovę išrinktumėte blogiausia?

– Nenoriu užsiimti raganų medžiokle.

 O kuriems savivaldybės skyriams turite daugiausiai priekaištų?

– Visų pirma, visi skyriai ir savivaldybės darbuotojai turėtų dirbti miestiečiui. Kiekvienas kaunietis, atėjęs į savivaldybę turėtų gauti aiškią informaciją, ką jis turi padaryti, kad jo prašymas būtų tenkinamas. O ne būtų siuntinėjamas iš kabineto į kabinetą.

 Kada iš esmės keisis situacija savivaldybės padaliniuose, įmonėse kadrų politika. Atrodo, kad į postus skiriama už nuopelnus partijoms. Bet gal taip nėra? 

– Taip yra. Iš šiuo metu dar veikiančios tarybos 14 narių yra įdarbinti savivaldybei priklausančiose įmonėse. Jau neskaičiuoju jų partijų kolegų.

 Keli jūsų visuomeninio judėjimo sąrašo nariai, patekę į naująją miesto tarybą, dirba jūsų įmonėse?

– Trys.

 Ar dėl to taryboje nebus interesų konflikto?

– Kai darbą pradės naujoji miesto taryba, aš jau nebevadovausiu savo įmonėms, tačiau liksiu akcininku.

 Kas perims vadovavimą jūsų įmonių grupei?

– Tai jau aišku, bet pasakysiu vėliau.

 Jūsų darbo kabinete dažnai būdavo augintiniai - Broškė. Ar ji lankysis ir mero kabinete?

– Nežinau, gal Broškei nepatiks mero kabinetas? Ji yra panelė. Jos nuomonė man labai svarbi. Šuniukas yra mano a.a. žmonos palikimas.

 Kokias pareigas skirsite savo oponentui rinkimuose jums nusileidusiam Andriui Kupčinskui?

– Galima tik nusišypsoti?

 Ar jis turi kokių nors galimybių sulaukti iš jūsų pasiūlymo?

– Jei atvirai, ne.

 Kaip spręsite apleistų Kauno vietų, virtusių pasibaisėtinais sąvartynais ir antisanitariniais židiniais problemą? O gal miesto valdžia yra bejėgė?

– Yra seniūnijų sistema, yra Viešosios tvarkos skyrius. Gal paprasčiausiai reikia iš tų žmonių dažniau pareikalauti, kad atliktų savo pareigas.

 Kada nors bus tvarkomas Kauno tvirtovės VIII fortas? Tai į kultūros vertybių registrą įtrauktas objektas, tačiau jo būklė yra apgailėtina.

– Nenorėčiau kalbėti tik apie vieną fortą. Apleistų kampų, kur nesinori užeiti pačiams, tuo labiau nusivesti svečią, Kaune yra daug. Miestas turi būti tvarkomas.

 Kada bus sutvarkytas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, kad jame galėtų žaisti Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė?

– Norėsiu pasižiūrėti, kaip vyks perdavimas. Peržiūrėjęs projektus galėsiu tiksliau atsakyti. Dabar galiu pasakyti, kad visai sporto infrastruktūrai skirsime didelį dėmesį, nes Kaunas yra sportuojantis miestas.

 Kada sutvarkysime įvažiavimą į Kauną nuo Karmėlavos pusės? Šabakštynai labai bado akis.

– Visas miestas, visi įvažiavimai turi būti tvarkomi. Konkrečių datų dabar įvardyti negaliu.

 Kada bus pastatytas vietoje buvusio "Merkurijaus" pastatas? Ši vieta daugelį metų nepuošia Laisvės al. Ar per daugelį metų savivaldybė nubaudė  šeimininkus už statybų vilkinimą, ir kas ta linkme yra daroma?

– Ten yra didelė problema. „Merkurijaus“ savininkai yra fondas. Jiems iškilo problemų dėl finansavimo, todėl sustabdė statybas. Sunku pasakyti, kokios yra teisinės galimybės, tačiau šiuo metu nelabai matau įrankių, kuriais būtų galima priversti juos statyti. Kiek žinau, fondas ieško naujo investuotojo.

 Kiek jums kainavo rinkimai?

– Šie duomenys yra prieinami viešojoje erdvėje. 133 tūkst. eurų. Nesamdėme jokių agentūrų, viską darėme savo jėgomis.

– Ar galėtumėte inicijuoti ir pasiekti, kad visos savivaldybės gaunamos pajamos ir išlaidos būtų nuolat viešai deklaruojamos bent kartą į ketvirtį?

– Galvočiau, kad jas reikėtų skelbti viešai atnaujinant kas mėnesį. Tam, kad tarybos opozicija gautų finansines „Kauno energijos“ ataskaitas, yra tekę kreiptis į teismą.

 Ar visoms savivaldybės įmonėms turėtų būti keliama užduotis veikti pelningai?

– Kiekviena įmonė turi veikti pelningai, kad galėtų išsilaikyti ir vystytis. Visų pirma, įmonės turi veikti ekonomiškai.

 Ar iš dabartinių vicemerų jums kažkas tiktų į komandą?

– Vėliau atsakysiu. Tarp vicemerų norėčiau matyti daugiau 30-mečių.

 „Google“ oficialiai įregistravo įmonę „Google Lithuania“ ir jau ieškosi, kur įkurs biurą. Ar bandysite juos priviliot į Kauną?

– Mano turimomis žiniomis, jau priėmė sprendimą ir vis dėlto pasirinko Vilnių. Vienas pagrindinių faktorių, manau, yra patogesnis susisiekimas. Bet bandysime kalbėtis.

 Kaip bandysite pritraukti investicijas į Kauną?

– Verslininkas visada žiūri, kiek kainuoja pasiekti miestą. Skrydžių turime ir pigių, bet jų yra per mažai, be to, ne visi naudotis tik tokios klasės skrydžiais. Miestas turi investuoti, kad pritrauktų kompanijas. Investuoti pinigai grįžta. Tačiau investicijų pritraukimas yra sudėtingas procesas.

 Kur matote didžiausias skyles savivaldybės biudžete?

– Biudžeto keitimo procesas nėra sudėtingas. Peržiūrėsime visą biudžetą.

– Kaip keisis miesto parama „Žalgiriui“?

– Miesto parama sportui turėtų būti didesnė. Yra vietų, kur miestas gali sutaupyti. O kalbant apie „Žalgirį“, jam parama turėtų būti dvigubai didesnė.

– Ar turite savo paskyrą „Facebook“? Skaitote portalus, internete klausotės muzikos?

– „Facebook“ nesinaudoju, nes ten mane visi būtų užbombardavę prašymais. Laisvalaikiu skaitau knygas.

– Gal sėkmė šiuose rinkimuose pagimdė ambicijas dalyvauti Seimo rinkimuose?

– Tikrai ne, nors Lietuva man rūpi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų