Po prastų žinių iš teismo A. Veryga žada iš naujo derinti įsakymą

Daugiau kaulų čiulpų transplantacijų Kauno klinikose leidusį atlikti sveikatos apsaugos ministro įsakymą ruošiamasi redaguoti ir suderinti pagal visas teisėkūros procedūras, teigia ministras Aurelijus Veryga.

„Kadangi teismas nevertino turinio, vertino tik procedūrą, tai taip ir vertinu. Mes tą patį įsakymą rengsime ir atliksime pagal visas procedūras, derinimą, nes teismas iš esmės pasisakė, kad tai buvo procedūriniai pažeidimai“, – spaudos konferencijoje Seime penktadienį sakė ministras.

Ketvirtadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė, kad įsakymas parengtas pažeidžiant teisėkūros procedūrų viešumo ir skaidrumo reikalavimus, todėl yra naikinamas.

Įsakymu Sveikatos apsaugos ministerija suvienodino kaulų čiulpų transplantacijos reikalavimus Santaros ir Kauno klinikoms, ir tai leido Kaune atlikti daugiau procedūrų. Įsakymą pasirašė sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą pavadavęs tuometinis žemės ūkio reikalų ministras Bronius Markauskas.

Kai kurios pacientų organizacijos pakeitimams prieštaravo nuogąstaudamos, kad Kauno medikams atlikti tokioms procedūroms trūksta patirties. Ministras A. Veryga sako, kad „gal ne visi dėl ruošiamo įsakymo išsakė nuomonę“.

„Aš dar neįsigilinau iki labai detalių, kur ten teismas pamatė tą pažeidimą. Su kažkuo galbūt nebuvo tinkamai laiko skirta derinimui. Gal ne visi galėjo nuomonę išsakyt apie tai. Kaip ir sakiau, tai ne apie turinį, o apie procedūras. O nuomonė mano nesikeičia dėl pačio įsakymo turinio“, – teigė A. Veryga.

Teismas sprendimo paskelbimą iki metų pabaigos, nes panaikinus įsakymą nebus galiojančio kaulų čiulpų transplantacijos tvarkos aprašo, todėl gali būti sutrikdytos procedūros ir žmonės liks be gydymo.

Į teismą su skundu kreipėsi konservatoriai Ingrida Šimonytė ir Vytautas Kernagis.

Teismas pažymi, kad Sveikatos apsaugos ministerija, neatlikdama numatomo teisinio reguliavimo poveikio bei poveikio korupcijos mastui vertinimo, nepaskelbdama minėto įsakymo projekto, nesilaikė teisės aktų leidybos tvarkos.

Kaulų čiulpų tansplantacijos tvarkos aprašas, leidęs procedūras atlikti ne tik Vilniaus Santaros, bet ir Kauno klinikose, buvo patvirtintas 2017 metų pabaigoje, įgyvendinant kitą LVAT sprendimą. Juo konstatuota, kad reikalavimai, susiję su kaulų čiulpų transplantacija, diskriminavo Kauno klinikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asiol

Asiol portretas
Veryga matyt tau ptoto mama neikrete tI ir soki eji kaip gaidys

...

... portretas
ACH: ""Kaulų čiulpų tansplantacijos tvarkos aprašas, leidęs procedūras atlikti ne tik Vilniaus Santaros, bet ir Kauno klinikose, buvo patvirtintas 2017 metų pabaigoje, įgyvendinant kitą LVAT sprendimą. Juo konstatuota, kad reikalavimai, susiję su kaulų čiulpų transplantacija, diskriminavo Kauno klinikas" - viskas TEISĖTA, viskas pagal teismų nurodymus; kurie čia seimūnai lobistais veikia, kiek jie už šį skandalą 'brendžio dėžučių' gavo?..

Veryga tu veryga

Veryga tu veryga portretas
Suderink klausimą, kaip man prasibrauti pas mano specialistą, pas kurį neįmanoma patekti ir kaip nusipirkti kompensuojamus vaistus, nelakstant po kelias vaistines (atstovėjus eilėse)? Gruodžio mėnesį pagal tavo nurodymus, turėjau aplakstyti 4 vaistines, kol šiaip ne taip per 25 savaites vaistus susipirkau. Tau, kaip psichiatrui, tai normalum, kad chroniškas ligonis su daugybe ligų, turi turėti tiek jėgų ir laiko stovėti eilėse? Dar vienas klausimas negerbiamam ministrui: kaip psichiatras jūs turėtumėt raminamai veikti ligonius (beje ir medikus bei vaistininkus), bet jūs juos VISUS vedat iš proto! Kodėl taip keistai elgiatės? Verta pasvarstyti kas su jūsų paties sveikata, nes taip nei vienas psichiškai sveikas žmogus su kitais žmonėmis nesielgia.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių