Permainos Kauno rajone: mokyklų, darželių plėtra ir naujos galimybės talentams

Kaune rajone naujaisiais mokslo metais laukia daug permainų. Pokyčių sulauks ir darželinukai, ir mokiniai, ir žinių trokštantys suaugusieji. Švietimui, kultūrai ir neformaliajam ugdymui šiemet skirta daugiau nei pusė viso savivaldybės biudžeto.

Talentų akademija

Nuo rugsėjo turėtų startuoti Kauno rajono talentingų mokinių akademija.

Atrinktiems po 20 devintokų, dešimtokų ir vienuoliktokų kas antrą šeštadienį nemokamai vyks įvairūs užsiėmimai, susiję su kultūriniu ir moksliniu prusinimu įvairiose srityse.

"Ši akademija skirta lavinti ir rajone išsaugoti rajono geriausiuosius, kurie nori pažinti giliau, nei tai suteikia bendroji ugdymo programa", – teigė Kauno rajono savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriato vyr. specialistas Antanas Bagdonas.

Planuojama, kad akademiją devintokai (I gimnazijos klasė) lankys trejus metus. Jiems būtų dėstomas asmeninio augimo, matematikos ir gamtos mokslų, socialinių ir humanitarinių, menų ir technologijų modulis. Per asmeninio augimo paskaitas būtų gilinamasi į savęs pažinimo, verslumo, fizinio pajėgumo, šokio reikšmės, psichologinis atsparumo ir pan. pagrindus. Į matematiką ir gamtos mokslus būtų žvelgiama iš laboratorinių darbų perspektyvos, galimybių, aiškinamasi apie asmeninių finansų valdymą ir t.t. Į gamtos mokslų įtraukta anatomija, zoologija, dendrologija. Dešimtokai (II gimnazijos klasė) kviečiami pasigilinti į karjeros planavimą, idėjų generavimą ir projektų planavimą, streso įveikimo būdus ir t.t. Vienuoliktokai (III gimnazijos klasė) turės galybę gilintis į filosofijos – universalaus mąstymo instrumento dalyką, anatominės energetikos, lyderystės ir naujų technologijų bei kt. dalykus.

"Siekiame, kad Kauno rajono talentingų mokinių akademijos veikloje būtų išnaudojami muzikinio teatro, Botanikos sodo, mokslo slėnių privalumai, jau turime sutartį su Kauno nacionaliniu dramos teatru", – apie viziją kalbėjo A.Bagdonas. Konkrečiai, kur vyks paskaitos ir užsiėmimai, dar neaišku. Tai bus galima pasakyti, kai bus žinomi viešojo konkurso šioms paslaugoms teikti nugalėtojai.

Po trejų akademijos metų, pagal savivaldybės viziją, kaip paminėjo A.Bagdonas, ją baigusiems mokiniams turėtų būti priskirti mokslininkai – profesoriai, su kuriais mokiniai, jau būdami dvyliktokai (IV gimnazijos klasė), galėtų bent kartą per mėnesį pasikonsultuoti, padiskutuoti akademija lankančio mokinio rūpimomis temomis. Už mokymąsi akademijoje mokiniams mokėti nereikės. Išlaidas finansuos savivaldybė. Kaina paaiškės įvykus viešojo pirkimo konkursui.

Svarstoma galimybė, kad akademiją lankantiems mokiniams būtų apmokėta kelionė iki užsiėmimų ir namo.

Universitetinė gimnazija

Kauno rajono savivaldybė ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos bendruomenė taip pat turi planą, kaip būtų galima ugdyti talentingus, motyvuotus mokinius. Akademijos U.Karvelis gimnazija būtų pertvarkyta į dviejų steigėjų viešąją įstaigą, kur dalininkais taptų savivaldybė ir universitetas. Dėl teisinio statuso kaitos visi gimnazijos darbuotojai tęs darbą pertvarkytoje gimnazijoje. Su šia idėja nemenkai pasistūmėta į priekį. Realiausias bendradarbiavimas būtų su Vytauto Didžiojo universitetu, nes jo padalinys – Žemės ūkio akademija (buvęs A.Stulginskio universitetas) yra įsikūręs Akademijos gyvenvietėje.

"Turime daugybę lūkesčių. Mokytojai turės nuolatinę pagalbą tobulindami savo kompetencijas, tyrinėdami mokymosi aplinką. Gimnazijos bendruomenė galės naudotis universiteto patalpomis, priemonėmis, laboratorijomis, į gimnaziją atvyks ir mokslininkai, kurie atliks įvairius tyrimus, tačiau tai neturi trikdyti ugdymo procesui. Kylant pedagogų kompetencijoms, gerės ir pati gimnazijos edukacinė aplinka, gimnazistams sudarytos kokybiškesnės ugdymosi sąlygos", – dėstė U.Karvelis gimnazijos direktoriaus Rolandas Kučiauskas.

Jis minėjo, kad kalba eina ne apie kokios nors kategorijos, o visų vaikų ugdymą, holistinį lavinimą, galimybę tenkinti įvairius mokinių mokslinio ir kultūrinio prusinimo poreikius.

Direktorius "Kauno dienai" pasakojo, kad universiteto ir gimnazijos bendradarbiavimui aptarti jau buvo susitikę VDU rektorius Juozas Augutis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius, gimnazijos bendruomenės atstovai.

J.Augutis įsitikinęs, kad aukštasis mokslas turi sietis su bendruoju ugdymu, ypač kalbant apie pedagogų rengimą ir palankių, kokybiškų ugdymo sąlygų sudarymą gimnazistams. Jis gimnazijai pažadėjo metodinę ir dalykinę pagalbą, prisidėti apsirūpinant moderniomis mokymo priemonėmis, o kol kas laukiama VDU darbo grupės išvadų.

Sprendimą dėl universitetinės gimnazijos steigimo dar turės tvirtinti Kauno rajono taryba ir VDU senatas.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius teiks visokeriopą paramą gimnazijos bendruomenei įgyvendinant savo sumanymus bendradarbiaujant su aukštąja mokykla, konsultuos ir koordinuos darbą.

Bus perkelti pradinukai

Kauno rajone pradėjus daugėti gyventojų, ypač jaunų šeimų, atsirado poreikis plėsti mokyklas ir lopšelius-darželius. Viena tokių mokyklų – jau minėta Akademijos U.Karvelis gimnazija.

Gimnazistai jau sunkiai telpa gimnazijos pastate. Situaciją planuojama spręsti perkeliant pradinukus. Tam numatytas VDU Žemės ūkio akademijos bendrabutis. Šio pastato pirmuose dviejuose aukštuose jau keleri metai veikia lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" padalinys. Trečiame ir ketvirtame pastato aukštuose artimiausiu laiku bus pradėti mokomųjų patalpų pradinių klasių mokiniams įrengimo darbai.

"Neabejotinai pagerinsime sąlygas gimnazistams", – kalbėjo A.Bagdonas. Parengtas bendrabučio patalpų Studentų g. 3, Akademijos miestelyje, pritaikymo mokyklos reikmėms projektas, pagal kurį numatoma įsteigti dvylika pradinio ugdymo klasių. Planuojama, kad apie 290 pradinių klasių mokinių naujus mokslo metus sutiks naujose patalpose. Atsilaisvinusios pradinukų patalpos bus panaudojamos pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų įgyvendinimo sąlygoms gerinti – darbui laikinosiose grupėse, klasių dalijimui į grupes, pasirenkamųjų dalykų mokymui. Pagerėjus ugdymo aplinkoms, bus sudaryta galimybė kokybiškesniam gimnazijos mokinių mokymui(si).

Anot jo, rengiamas projektas ir dėl Kačerginės mokyklos modernizavimo. Ten planuojame steigti Visos dienos mokyklą, kai vaikai mokykloje saugiai galės praleisti visą dieną iki 18 val. Po pamokų jie galėtų ne tik paruošti pamokas, bet ir dalyvautų įvairiuose kultūrinio prusinimo užsiėmimuose.

"Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu rajone anksčiau nei šalyje patvirtintas Visos dienos mokyklos organizavimo tvarkos aprašas. Kačerginės pradinė mokykla ir Rokų mokykla-darželis dalyvauja ŠMM bandomajame Visos dienos mokyklos projekte. Tikimasi, kad, įvertinus bandomajame projekte dalyvaujančių mokyklų patirtį, Visos dienos mokyklos modelį rinksis daugiau rajono mokyklų", – kalbėjo J.Petkevičius.

Didės Raudondvario darželis

Švietimo įstaigų pertvarkos vyksta ir Raudondvaryje. Planuojama, kad į dabar remontuojamą buvusį instituto pastatą Instituto gatvėje Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos mokiniai persikels jau nuo rugsėjo. Suremontuotame pastate įsikurs ir Meno mokyklos padalinys.

Atsidarys naujos modernios erdvės, vaikams pritaikytos patalpos, žaidimų aikštelės, bus labai patogus susisiekimas – pastatas yra miestelio viduryje.

Kai pradinių klasių mokiniai bus perkelti į naujai suremontuotas patalpas, buvusios pradinių klasių patalpos bus pertvarkytos į ikimokyklinio amžiaus vaikų grupes, taip bus sprendžiamos ir ikimokyklinio amžiaus vaikų vietų skaičiaus didinimo problemos. Lopšelį-darželį galės lankyti apie 240 ikimokyklinio amžiaus vaikų. Dabar ugdoma 116 vaikų.

"Atsidarys naujos modernios erdvės, vaikams pritaikytos patalpos, žaidimų aikštelės, bus labai patogus susisiekimas – pastatas yra miestelio viduryje", – vardijo A. ir A.Kriauzų mokyklos-darželio direktorė Žydrūnė Jankūnienė. Ji pridūrė, kad labai palanku ir patogu ir tai, kad trečiame pastato aukšte veiks ir meno mokykla. Tai užtikrins įvairią vaikų popamokinę veiklą, neformalųjį švietimą.

Šią pradinę mokyklą sudaro trylika klasių po 21–23 mokinius. Apie tris šimtus vietų išliks ir persikėlus į naujas patalpas. Anot direktorės, Raudondvaryje mokinių skaičius išlieka stabilus, tad mokykla tikrai bus pilna.NAUJAUSI KOMENTARAI

Janė

Janė portretas
Mano anūkai gyvenantys Mastaičiuose mokosi KAUNE Valdo Adamkaus gimnazijoje.Ten viskas tik aukštumoje,esame labai patenkinti.

Mastaičių pensininkas Apolinaras

Mastaičių pensininkas Apolinaras portretas
Rajono gyventojai negali būti sotūs vien valdžios vyrų pažadais- kodėl nuimti mikroautobusiukai į Kauno miesto klinikas,poliklinikas,į Kauno m.autobusų stotį...kaip gyventi pensininkams Mastaičiuose.kaip jiems nuvykti į klinikas,poliklinikas,,,,,,,,, Visos Kauno m.gyvenvietės gyvena ,kaip prieš šimtmeti- jokio susisiekimo kaimiečiams su miestu,.........

mamytė

mamytė portretas
Moksleiviai rajoninei veržiasi mokytis Į Kauno miesto mokyklas,progimnazijas ,gimnazijas,į Kauno miesto darželius,ikimokyklines Kauno miesto įstaigas..........
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių