Permainos Ežerėlyje: sparčiai keičiasi viešosios erdvės

Ežerėlyje atnaujinamas sporto aikštynas, kapitališkai remontuojami šaligatviai, ruošiamasi įrengti žaidimų aikštelę vaikams, lauko treniruoklius. Miestas tvarkomas gavus ES paramą.

Lieja guminę dangą

Tvyro maždaug 30 laipsnių karštis. Nepaisant to, keletas vyrų tęsia Ežerėlio sporto aikštyno rekonstrukcijos darbus: bėgimo takuose lieja guminę dangą. "Tam, kad liejamą dangą pakankamai sutankintume, ją sudrėkinome. Ši danga – tai gumos granulės, sumaišytos su klijais. Jos turi sustingti tam, kad galėtume purkšti antrą dangos sluoksnį. Kai toks karštis, danga sunkiai stingsta. Todėl purškiame vandenį, kad ji atvėstų ir greičiau sukibtų", – aiškino rangos darbus atliekančios įmonės "Social Solution" direktorius Egidijus Klusas.

Artimiausiomis dienomis pirmasis dangos sluoksnis bus baigtas lieti. "Tada purkšime viršutinį gumos sluoksnį. Dedame sportines dangas – darome tai, kas numatyta pagal projektą. Atnaujintame stadione, aikštelėse turėtų būti kur kas saugiau sportuoti nei iki šiol", – pastebėjo E.Klusas.

Futbolo aikštė jau atnaujinta – ten jau žaliuoja dirbtinė veja. Per birželį "Social Solution" ketina sumontuoti reikiamą įrangą ir baigti darbus prie Ežerėlio pagrindinės mokyklos.

Sporto aikštynas čia atnaujinamas pagal naujausius reikalavimus: baigiami įrengti bėgimo takai su specialia danga, futbolo, krepšinio, tinklinio aikštelės su apšvietimu, stebėjimo sistema, apsaugine tvora. Aikštynas tarnaus visos Ežerėlio bendruomenės poreikiams.

Laukia aikštelės vaikams

Sporto aikštyno rekonstrukcija yra tik vienas iš ES paramą gavusio projekto "Ežerėlio miesto atnaujinimas ir plėtra" darbų. Pagal šį projektą baigiami asfaltuoti daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai (prie Miško g. 36, 36A ir Kauno g. 31A, 31B bei prie Miško g. 38 ir 38A). "Kiemuose asfalto danga jau paklota, kelių bortai sudėti. Dar reikia įrengti pėsčiųjų takus prie Kauno g. 31B daugiabučio. Kadangi jį rudenį ketinama renovuoti, palauksime, kol renovacijos darbai eis į pabaigą – tada ten įrengsime pėsčiųjų takus", – darbų eigą aiškino E.Klusas.

Žmonės suprato, kad renovacija pasiteisino, ir dabar Ežerėlyje yra eilė renovacijos laukiančių daugiabučių.

Prie Miško g. 36 daugiabučio ruošiamasi įrengti ir modernią vaikų žaidimų aikštelę. "Čia buvo dar sovietmečiu, prieš 30–40 metų įrengtos vaikų žaidimų aikštelės seni, aplūžę įrenginiai. Dabar jų vietose likę tik kuoliukai. Nauji įrenginiai bus pradėti montuoti po mėnesio", – apie planuojamus darbus užsiminė Ežerėlio seniūnė Vilmantė Macijauskaitė.

Ežerėlietė Erika Povilaitienė, gyvenanti viename iš daugiabučių, prie kurio atsiras naujoji vaikų žaidimų aikštelė, džiaugėsi, kad jos penkiametis sūnus Arijus netrukus galės saugiai žaisti kieme. "Su sūnumi labai laukiama naujos žaidimų aikštelės. Anksčiau ji buvo baisi. Kai su Arijum čia ateidavome, nenuleisdavau nuo jo akių – vaikams čia žaisti atrodė nesaugu", – pasakojo jauna mama.

Sutvarkys visą kvartaliuką

"Kai bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir išasfaltuoti kiemai, šis renovuotų daugiabučių kvartaliukas bus visiškai sutvarkytas", – užsiminė V.Macijauskaitė.

Ji pastebėjo, kad daugiabučių namų renovacija Ežerėlyje pasiteisino. "Aš pati gyvenu daugiabutyje, kuris buvo renovuotas vienas pirmųjų mūsų mieste. Anksčiau už šildymą žiemos mėnesiais mokėdavau vidutiniškai po 200 eurų, dabar šalčiausią mėnesį mokėjau tik 47 eurus. Skirtumas akivaizdus. Žmonės suprato, kad renovacija pasiteisino, ir dabar Ežerėlyje yra nemažai renovacijos laukiančių daugiabučių", – sakė seniūnė.

Prasidėjo ir pagrindinės Ežerėlyje Kauno gatvės (2 km) ir Liepų gatvės (200 m) šaligatvių kapitalinis remontas (abiejose gatvės pusėse). Kai kuriose šių gatvių vietose nuimtos senos šaligatvių plytelės – netrukus čia bus pradėtos kloti trinkelės.

Rudenį Ežerėlyje planuojama įrengti dvi lauko treniruoklių aikšteles. Viena jų atsiras prie mokyklos, kita – prie Miško g. 34 ir 34A daugiabučių namų.

Projektui "Ežerėlio miesto atnaujinimas ir plėtra" (pagal kurį rekonstruojamas sporto aikštynas, kapitališkai remontuojami šaligatviai, tvarkomi kiemai, bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir dvi lauko treniruoklių aikštelės) įgyvendinti gauta ES struktūrinių fondų parama, skirtos Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšos. Bendra projekto vertė – 903 tūkst. eurų. Iš jų ES ir valstybės lėšos – 823 tūkst. eurų, savivaldybės lėšos – 80 tūkst. eurų.


Antanas Nesteckis

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius

Ežerėlio viešosioms erdvėms atnaujinti gauta ES Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimo programos parama. Iki 2014 m. į šią paramą galėjo pretenduoti tik kaimiškosios vietovės, vėliau teikti paraiškas leista ir mažiems miestams. Pateikėme paraiškas ir ES paramą gavo mūsų mažieji miestai – Vilkija, Garliava ir Ežerėlis.

Planuojame atnaujinti Ežerėlio miesto viešąją infrastruktūrą, pagerinti vietos bendruomenės gyvenimo kokybę. Siekiant, kad daugiabučių namų kiemai būtų sutvarkyti kompleksiškai, prie įvažiavimo kelių į gyvenamųjų namų kiemus sutvarkymo finansiškai prisideda ir savivaldybė. Savivaldybės lėšomis pagrindinėse gatvėse bus paklota ir nauja asfalto danga.

Stengiamės sutvarkyti tai, kas aktualu visų amžiaus tarpsnių Ežerėlio gyventojams: žaidimų aikštelė – vaikams, stadionas ir sporto aikštynas – mokiniams ir jaunimui, gatvių, šaligatvių sutvarkymas, įvažiavimo keliai į kiemus ir automobilių stovėjimo aikštelės juose – visiems. Lauko treniruokliais taip pat galės naudotis visi ežerėliečiai. Norisi, kad visos gyventojų kartos pastebėtų permainas.

Mokyklos stadionas yra ir bendruomenės stadionas. Tyrimai rodo, kad gyventojai yra linkę investuoti į savo ir savo vaikų sveikatą, jie nori sveikai leisti laisvalaikį, nori tam skirtų erdvių, įrenginių. Svarbu, kad tos sportinės erdvės, treniruokliai, laisvalaikio praleidimo įrenginiai tarnautų visiems, kad jais būtų nuolat naudojamasi.

Kai kuriuos darbus, kuriuos galbūt galėtume pradėti rudenį, pradėsime ir baigsime kitą pavasarį. Nesinori, kad rudenį iškastas kiemas toks liktų visą žiemą ir trukdytų gyventojams.

Kalbant apie daugiabučių renovaciją, norinčiųjų juos renovuoti Ežerėlyje yra daug. Daugelyje gyvenviečių, miestelių susiduriame su problema – dalis gyventojų nenori renovacijos, dėl to kai kur tampa sudėtinga surinkti reikiamą tam pritariančių gyventojų parašų skaičių. O Ežerėlyje norinčiųjų renovacijos netrūksta.

Tikiuosi, įvažiavimo kelių į keleto daugiabučių namų kiemus sutvarkymas Ežerėlyje paskatins kitus daugiabučių gyventojus steigti bendrijas ir suformuoti daugiabučių namų sklypus, patikslinti jų ribas. Norime, kad šie gyventojai pasijustų tikrais tokių sklypų šeimininkais.

Savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kad savivaldybė 100 proc. apmoka daugiabučio namo sklypo suformavimo ir registravimo dokumentų parengimo išlaidas ir 50 proc. gali prisidėti prie įvažiavimo kelių ir automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo prie daugiabučių namų. Tačiau priminsiu, kad tokios aikštelės gali būti įrengiamos tik ten, kur nustatytos sklypų ribos. Iš gyventojų prašoma 50 proc. prisidėti prie tokių aikštelių įrengimo ne tik dėl to, kad prisiimti visą finansinę naštą savivaldybei per brangiai kainuotų, – norime, kad gyventojai ten jaustųsi šeimininkais, patys prisidėtų prižiūrint ir palaikant tvarką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Prieš daugelį metų išvykau iš Ežerėlio. Tačiau dabar, kai man jau virš 60, norėčiau vėl ten sugrįžti užbaigti savo dienų.

Ezerelio gyventoja

Ezerelio gyventoja portretas
Labai gražiai rašo, vienur tvarko neatsakingai, žmonėms namai dreba, krenta lubu tinkas, dūžta indai, trūkinėja namai bet gaila apie tai nutyli, ir žalos neatlygina.

Rb

Rb portretas
Ačiū Kauno rajono savivaldybei, kad dirba kryptingai
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių