Širsta dėl ne vietoje paliekamų „Bolt“ paspirtukų: pagalvokite apie praeivius!

 • Teksto dydis:

Į portalo redakciją kreipėsi kaunietis Jurgis – vyras piktinosi neatsakingais žmonėmis, kurie pasivažinėję elektriniais „Bolt“ paspirtukais, rodos, palieka juos ten, kur sustojo – viduryje šaligatvio, pėsčiųjų tako ir kitose vietose, taip sukeldami nepatogumų pėstiesiems.

Jurgis pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti Kaune, Maironio gatvėje, viduryje šaligatvio palikti du elektriniai paspirtukai. Akivaizdu – taip paliktos transporto priemonėmis trukdo praeiti pėstiesiems.

„Vakar vakare nusprendėme pasivaikščioti po Kauno centrą, kai kur jau sutvarkyta, kai kur vyksta remontai, bet kas labiausiai erzino – tai visur ant tako palikti „Bolt“ žali paspirtukai“, – skundėsi Jurgis.

Net negalvoja – pasinaudojo, nebereikia, numetė, o kaip praeiti kitiems? Mamoms su vežimėliais ar neįgaliesiems?

Vyras neslėpė nevilties – juk šaligatviais, pėsčiųjų takais eina ir mamos su vežimėliais, važiuoja neįgalieji. „Negi žmonės nebeturi kultūros, kur kakojo, ten paliko, kaip sakoma apie kitų žmonių patogumą. Net negalvoja – pasinaudojo, nebereikia, numetė, o kaip praeiti kitiems? Mamoms su vežimėliais ar neįgaliesiems?“ – apmaudą dėl neatsakingo žmonių elgesio liejo skaitytojas.

Paspirtukininkus ragina nepamiršti taisyklių

„Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Lietuvoje ir Latvijoje Eimantas Balta portalo žurnalistams teigė, kad netinkamoje vietoje paliktą paspirtuką į kitą vietą gali perkelti ir praeiviai. „Elektrinius „Bolt“ paspirtukus galima palikti miesto zonoje, kurios ribos klientui yra rodomos mobiliojoje „Bolt“ programėlėje. Prieš paliekant paspirtuką, prašome klientų jį nufotografuoti, patvirtinant, kad jis pastatytas tinkamai. Jeigu klientas pastato paspirtuką netinkamai ir tai trukdo eismui ar pėstiesiems, paspirtuką gali patraukti ir kiti asmenys, nebijodami jo signalizacijos garso“, – sakė E. Balta.

Jeigu klientas pastato paspirtuką netinkamai ir tai trukdo eismui ar pėstiesiems, paspirtuką gali patraukti ir kiti asmenys, nebijodami jo signalizacijos garso.

„Siekiame edukuoti klientus, todėl, pamačius ne vietoje paliktą paspirtuką, galima mums atsiųsti to paspirtuko QR kodo numerį ir mūsų klientų aptarnavimo specialistai susisieks su paspirtuką palikusiu asmeniu ir informuos, kad kitą kartą paspirtuką statytų tinkamai. Beje, šiai problemai spręsti prieš savaitę penkiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje pradėjome vykdyti kampaniją „Nedėk skerso“, kuri yra skirta edukuoti paspirtukų naudotojus. Važiavimo ir parkavimo taisykles primenanti akcija matoma interneto erdvėje ir lauko reklamose“, – apie kampaniją pasakojo bendrovės atstovas.

„Bolt“ nuotr.

Pasak E. Baltos, siekiant edukuoti visuomenę, bendrovės „Bolt“ tinklaraštyje parengta ir išsami atmintinė, kurioje pateikiami praktiški patarimai pradedantiems ar jau pažengusiems paspirtukų mėgėjams. Atmintinę galite rasti čia.

Bendrovės atstovas patvirtino – paspirtukininkai ne visada laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). „Kalbant apie paspirtukus, nemaža vartotojų dalis pamiršta, jog naudojantis šia priemone būtina vadovautis KET bei bendrosiomis atsakingo elgesio taisyklėmis. Tai liudija ir mūsų klientai ar tiesiog pareigingi miestiečiai, pranešantys „Bolt“ apie netvarkingai parkuojamus ar ne vietoje paliekamus elektrinius paspirtukus. Būtent jų atsiųsti vaizdai įkvėpė šių metų vizualinę kampanijos liniją“, – pasakojo E. Balta.

„Nors reklaminis šūkis gana provokatyvus, jis perduoda tiesioginę mintį – nepalikti paspirtukų skersai kelio, nekliudyti eismo bei paisyti taisyklių. Tikimės, kad įvairiais kanalais pasiekiama reklama padės kiekvienam atpažinti save tam tikrose situacijose bei sužadins sąmoningumą. Šiemet prie kampanijos jungiasi ir žymūs šalies nuomonės formuotojai, kurie siekia pagerinti paspirtukų važiavimo patirtį Lietuvoje“, – apie iniciatyvą mintimis dalijosi bendrovės atstovas.


Šiame straipsnyje: Bolt paspirtukaiBoltsaugus eismasskaitytojo naujienaelektriniai paspirtukai

NAUJAUSI KOMENTARAI

užkniso Boltas

užkniso Boltas portretas
pilni kiemai automobilių su Bolto užrašais, gatvėse pristatyta paspirtukų.

Anonimas

Anonimas portretas
Idomus Bolto atstovu patarimai...kodel pasaliniai praeiviai turi uzsiimti ju turto saugumu,kodel mes turetume fotografuoti,pranesineti?Jus pelna gaunate,todel ir PRIVALOT sutvarkyt sita betvarke.

Paspirtuko vairuotojas

Paspirtuko vairuotojas portretas
Elektrinis paspirtukas turbut yra geriausia ekologiska transporto priemone nuvaziuoti i darba nesuprakaitavus. Vien del ekologijos mes prie ju turetume priprasti. Taciau as sutinku kad reiketu kazkaip pradeti realiai kontroliuoti galingus paspirtukus kurie vaziuoja daugiau kaip 25km/h, nes yra tokiu kurie kartais pravaziuoja 45km/h saligatviais. Taciau prie Bolto paspirtuku pripraskite ir tiek, jie nevaziuoja daugiau kaip 25km/h. Ne toks jau didelis Kaune saligatviuose eismas kad reiktu kazka su jais daryti. Kaip tik reikia skatinti kad zmones kuo daugiau vazineti dviraciais ir paspirtukais, o ne masinomis.
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių