Pamatykite, kaip nostalgiją kelianti „Raketa“ atrodo iš vidaus

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienio rytą iškilmingos ceremonijos metu į vandenį bus nuleistas laivas, daugybei lietuvių žadinantis šiltus prisiminimus.

Atnaujinta istorinė „Raketa“ pirmuosius keleivius reguliariu maršrutu Kaunas-Nida-Kaunas plukdys po birželio 6 d.

Šis greitaeigis keleivinis kateris debiuto po aštuonerių metų pertraukos laukia Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) žiemos uoste Raudondvario plente. Jis čia du mėnesius remontuotas, atnaujintas. 

Trečiadienio vakarą buvo išbandytas jo išorinis apšvietimas, jį žvelgdami į nuotraukas galite patys įvertinti.

Laivas, kai jau bus pradėti reguliarieji reisai, bus paliktas nakvoti Kaune arba Nidos senajame uoste, ir, panašu, kad bus uostų puošmena. 

Į rekonstruotą laivą telpa 58 keleiviai. Keleivių patogumui prie staliukų įrengti elektros lizdai, USB jungtys. Įrengtas baras, kuriame bus maisto ir gėrimų. 

Prie šešiaviečių staliukų susėsti tilps 48 žmonės, dar 10, įsitaisiusiųjų pirmoje ir antroje eilėse esančiose kėdėse be staliukų, galės gėrėtis vaizdu pro priekinį langą. Plaukimo metu bus galima būti ne tik po stogu, bet ir išeiti į lauką. Ten įrengta papildomų sėdimų vietų.

VVKD turimais duomenimis, naujieji „Raketos“ savininkai įsigijo tris greitaeigius keleivinius katerius, tačiau šiemet reisus vykdys tik vienas. Didesnį greitį nei kiti laivai jis gali išvystyti dėl ypatingos konstrukcijos –  specialių menčių.

Keleivių Kaune laivas lauks uoste prie „Combo“, o Nidoje – senajame uoste.

VVKD duomenimis, okupacijos laikais Lietuvoje buvo apie 10 „Raketų".  Daugiausia jų plaukdavo maršrutu Kaunas-pajūris. Vasarą keliautojų laukdavo net trys reisai per dieną.

Reguliari greitaeigių katerių navigacija nutrūko 1995 m. Kai kurie laivai buvo parduoti ir išplukdyti į kitas šalis, kiti nukeliavo į metalo laužą.  Kurį laiką laivybą Nemunu vis dar buvo bandoma atgaivinti, tačiau nuo 2010 m. „Raketos“ tipo laivų Nemune nebeliko.

Daugiau informacijos www.laivasraketa.lt arba feisbuke.


Šiame straipsnyje: raketalaivasNidakaunasturizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

VYTAUTAS

VYTAUTAS portretas
okupacijos laikais ilsėjomės,kaip pridera žmonėms.Atėjus demokratijai laivus išvogė,pardavė,supjaustė į metalą.Dabar likusius atremontavo ir padarė sensaciją.Kažkaip keistai atrodo.Kas tarybiniais laikais buvo įprasta,tai dabar tik sensacija ir kainos įspudingos,prieinamos tik gerai uždirbantiems.Runkeliams jau ne.

Jūratė

Jūratė portretas
1.Smagu, kad atgyja vandens transportas upėmis, nes Nemunas vietomis perbrendamas - bus tvarkoma upės vaga. 2. Turėsime galimybę gėrėtis Nemuno krantais, plaukiant upe. 3. Padaugėja galimybių rinktis transportą kelionei. Puiku!

Bele kas

Bele kas portretas
Upinius laivus su povandeniniais sparnais ( hydrofoil boat) skirtų civilinėm reikmėms išskyrus rusus dar gamino amerikonai .Nežinau kaip su "raketom" bet meteorai ,kometos ir kiti panašūs sovietų produktai buvo naudojami Graikijoje,Olandijoje,Kanadoje ir pas ussr buvusius "draugus" Vietnamiečius,Kiniečius, Lenkus, DDR...
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių