Nemune šalia Zapyškio – dar viena prieplauka

Už Zapyškio, prie vandenvalos įmonės, planuojama įrengti slipą (valčių nuleidimo taką) bei mobilią prieplauką, taip pat rengiamasi tvarkyti kitas prieplaukas, esančias prie Nemuno, praneša Kauno rajono savivaldybė.

Šį rajoną puošia didžiausių Lietuvos upių vingiai ir slėniai, todėl rajono vadovai nori, kad Zapyškiu, gamtos kampeliu, galėtų džiaugtis kuo daugiau žmonių. Anot Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Šarūno Šukevičiaus, rekonstrukcijos darbai prie Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios beveik baigti, todėl ieškoma sprendimų įrengti dar vieną prieplauką.

„Atšilus orams, pastebėjome, kad vandens pramogų mylėtojai pažeidžia taisykles, per šventorių veržiasi prie krantinės. Todėl apsisprendėme dėl geresnės prieigos prie Nemuno. Naują mobilią prieplauką ir slipą norime įrengti vos už kilometro nuo bažnyčios, prie vandenvalos įmonės. Norėdami išsiaiškinti, ar prieplaukai tai tinka, kreipėmės į Vidaus vandens kelių direkciją, kad būtų atlikti vandens telkinių gylių, srovės bei nešmenų tyrimas (batimetrija) toje Nemuno vietoje“, – aiškino direktorius.

Vidaus vandens kelių direkcijos generalinio direktoriaus Vladimiro Vinokurovo teigimu, atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad konkrečioje Nemuno vietoje dugno gylis tinkamas, srovė ir kryptis taip pat gera, todėl Kauno rajono savivaldybė gali pradėti darbus. Artimiausiu metu ji organizuos konkursą techniniam projektui parengti. Vidaus vandens kelių direkcija žada visokeriopą pagalbą dėl techninio projekto sąlygų parengimo.

O kadangi Lietuvos upių pakrantėse yra slipų, kurie įrengti blogai, savivaldybė nori ateityje išvengti panašių problemų. Urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Kruopis pabrėžė, kad teritorijoje prie vandenvalos įmonės reikės išspręsti ir daugiau klausimų, – įrengti parkavimo aikšteles, sutvarkyti kelią iki kranto, pakrantes.

Taip pat  nuspręsta bendradarbiaujant kartu su Vidaus vandens kelių direkcija bei Kulautuvoje veikiančių vandenlenčių parko savininkais, ieškoti techninių sprendimų, kaip pakelti Kulautuvos tvenkinio vandens lygį bei įgyvendinti kitas sąlygas, kad visuma atitiktų paplūdimiams keliamus reikalavimus.

Rajono valdžia aptarė ir kitų prie Nemuno esančių prieplaukų tvarkymo darbus. Kačerginėje esantis slipas šiuo metu užneštas smėlio, todėl svarstoma jį tvarkyti. Suremontuoti planuojama prie Vilkijos esančią prieplauką. „Vidaus vandens kelių direkcija informavo, kad Kačerginėje yra galimybė įrengti mažųjų laivų prieplauką. Galimybių yra labai daug, tad mums reikia turėti aiškias vizijas, ką norėtume turėti toje vietoje“, – pabrėžė Š. Šukevičius.

Pasak savivaldybės pranešimo, artėja laivybos sezono pradžia, todėl Vidaus vandens kelių direkcija, derindama veiksmus su rajono savivaldybe, planuoja gilinti Nemuno vagą visame Nemune. „Iškastas smėlis bus supiltas tenkinant visuomenės poreikius įvairiose Kauno rajono vietose“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Gerai,kad bus dar viena vieta nuleisti laiveli,bet jeigu padarys tokia kreiva,kaip Kacergineje,tai geriau visai nedaryti.Gerbiamieji VVKD vadovai,gal Kauno mieste Nemune bent viena slipa padarytumete? Prie buvusio COMBO klubo yra slipas,bet ten kol randi zmogu,kuris turi rakta nuo vartu,tai praeina noras visai ka nors daryti.

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Puiku kad tvarko gal kai kurie sprendimai ir galėtų buti vienaip ar kitaip geresni, bet tvarkosi švarinas taip ir toliau matosi žmonės kad daro darbus o ne pilsto iš tuščio į kiaurą o yra ir bus buduliu kuriems viskas blogai gerai komentatorius pasakė kurie verkia pastoviai ir kažkuo nepatenkinti bent šiukšlė pakeltų ar medi pasodintų nuo to Lietuvoj gyventi būtų gražiau. O jie tik inkscia kaip šunis ir tiek. Tai jei patys nieko nedaro tai netrugdykit kitiems kurie nori kažką pakeist.

Skaitytoja

Skaitytoja portretas
Prieplaukos gerai. Tik kas prie jų priplauks. Pernai plaukė, plaukė ir nepriplaukė...
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių