Nemokamas transportas pensininkams: realu ar tik iliuzija?

Ar pensininkai turi teisę nemokamai važiuoti viešuoju transportu? Tokį klausimą penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje iškėlė Kauno politikai.

Prašo lengvatų

Viešasis transportas – ypač svarbi paslauga pensininkams. Jiems reikia dažnai važiuoti į polikliniką, įvairias socialines įstaigas. Dėl šios priežasties Kauno miesto tarybos frakcija „Dirbam Kaunui“ ketina prašyti daugiau socialinių lengvatų vargingai gyvenantiems kauniečiams.

„Paruošėme Kauno merui ir administracijos direktoriui raštą, kuriame prašome suteikti daugiau socialinių lengvatų socialiai remtiniems Kauno gyventojams. Ir pradėti reikėtų nuo nemokamo viešojo transporto pensininkams“, – aiškino miesto tarybos narys Gintautas Labanauskas.

Politikas įsitikinęs, kad šįmet šio sumanymo nepavyks įgyvendinti, nes miesto biudžete šiam tikslui nėra numatyta lėšų.

„Norėtume, kad šįmet bent jau spalį – senjorų mėnesį – pensininkai galėtų nemokamai naudotis šia paslauga“, – sakė francijos narė Antanina Medvedevienė.

Nemato galimybių

Vilniuje asmenys nuo 65 metų gali nemokamai važinėti autobusais ir troleibusais. Šiuo metu Kaune gyvenantys pensininkai turi dvi lengvatas viešajam transportui. Asmenims nuo 70 metų taikoma 50 proc., o nuo 80 metų – 80 proc. nuolaida.

„Miesto taryboje jau buvo svarstytas šis klausimas, bet politikai jį atmetė ir dar kartą parodė, kad jiems visai nerūpi žmonės, gyvenantys ant skurdo ribos“, – tvirtino A. Medvedevienė.

Tačiau Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras teigia, kad apie nemokamą važinėjimą viešuoju transportu negali būti nė kalbos.

„Tai draudžia Transporto lengvatų įstatymas. Kartą norėjome Dainų šventės dalyviams leisti nemokamai važiuoti viešu transportu, tai Vyriausybės atstovė iš karto perspėjo, kad negalima ir apskųs sprendmą", – portalui kaunodiena.lt sakė P. Keras. 

Nemokama pirtis?

Šiandien spaudos konferencijoje politikai įvardino dar vieną opią problemą – socialiai remtinų žmonių higieną.

„Gyvename XXI amžiuje, tačiau utėlės itin gajos. Tėvai dažnai parsivedę vaiką iš darželio nustemba, kai pamato, kad mažyliai parsinešė šių parazitų“, – pasakojo G. Labanauskas.

Skurdžiai gyvenantys žmonės taupo karštą vandenį, negali įsigyti higienos reikmenų, net muilo.

„Ne paslaptis, kad kai kurie senjorai išsimaudę vonioje neišleidžia vandens, o jį naudoja tualete. Skamba baisiai, bet taip yra. Apie kokią higieną mes tada galime kalbėti. Bet žmonės priversti taip gyventi dėl skurdo“, – apgailestavo G. Labanauskas.

Politikas įsitikinęs, kad norint padėti žmonėms, išradinėti dviračio nereikia. „Net Petras I suprato higienos svarbą ir žmonėms leisdavo nemokamai naudotis pirtimis“, –  priminė jis.

G. Labanauskas įsitikinęs, jog kartą per savaitę suorganizuoti nemokamas pirtis socialiai remtiniems žmonėms nereikėtų didelių finansinių išteklių. NAUJAUSI KOMENTARAI

Jie

Jie portretas
galimai nesuvokia sąžiningo sprendimų pensininkų atžvilgiu.Jiems tai per sudėtinga suprasti.Labai sudėtinga.Nepakeliama.

Rimantas

Rimantas portretas
GODUMAS GODUMAS GODUMAS GODUMAS GODUMAS GODUMAS GODUMAS!!!!!! DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR NORIU NORIU NORIU NORIU NORIU NORIU NORIU NORIU NORIU NORIU.. DAR DAUGIAU DAR DAUGIAU DAR DAUGIAU DAR DAUGIAU DAR DAUGIAU PER MAZAI PER MAZAI PER MAZAI PER MAZAI PER MAZAI PER MAZAI ATIMKIT UBAGUI LAZDA ATIMKIT UBAGUI LAZDA ATIMKIT UBAGUI LAZDA.....

Rimantas

Rimantas portretas
Kada pagaliau vazines troleibusai i Silainius???? Autobusu- troleibusu grafikas Kaune taip sustatytas kad zmonems butu sunkiau pasiekti norima vieta. Tarpai vos ne po pusvalandi ar valanda. Viska gelbeja mikriukai. Jei ne jie, nezinau kas butu?? Ir kas ten tokie dirba transporto skyriuje. Cia truputi ne i tema, bet moketi uz nuolatini virs 80 litu ir nebut garantuotam ar atvaziuos tau reikaliga transporto priemone- tai jau daugiau nei pasityciojimas. Vakare is viso transportas vazineja kaip svenciu dienomis. Budapeste pavyzdziui nuo 65 metu senjorams ir Europos Sajungos pilieciams pravaziavimas tiek autobusu, troleibusu, tramvajumi ir metro linija nemokamas. O cia uzsikele kainas ir skriaudzia pensininkus.Pagal musu uzdarbius kaina yra astronomine. Vaziuoja pasene drachlini autobusai ir troleibusai, gadindami ora. Kol problemas spres tokie, kurie nuotraukoje, jokiu permainu Kaune nebus. Jie turi dirbti zmonems, o jau 20 su virsum metu dirba sau!
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių