Motociklininkai ir policija – kartu už saugumą keliuose

Ketvirtadienį Nemuno žiede vairavimo sugebėjimus tobulino motociklininkai ir plieniniais žirgais važinėjantys Kauno pareigūnai. Tokiais mokymais siekiama sumažinti eismo įvykių, kai į avarijas patenka motociklininkai.

Įgūdžių tobulinimas

Kaip ir sportininkams, taip ir policijos pareigūnams, vairavimo įgūdžiai iš niekur neatsiranda. Juos reikia nuolat tobulinti mokantis tiek teorinių pagrindų, tiek praktikos elementų. Būtent pareigūnams dažniausiai tenka lakstyti gatvėmis sportiniu rėžimu.

Siekiant visokeriopai augti ir tobulėti, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, kartu su motociklų sporto renginių organizatoriais „Navas Racing Club“ ir vairavimo mokykla „ARV – Auto“ ketvirtadienį Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje organizavo mokymus, susidedančius iš teorijos paskaitų ir praktinių važiavimų.

„Tikslas, kad kartu su policija padaryti mokymus. Tuo pačiu, kad tarp pareigūnų ir gavės motociklistų atsirastų glaudesnis bendradarbiavimas. Kartu siekiame, kad vairuotojai pagerintų savo įgūdžius, nes visiems reikia treniruotis, nesvarbu, ar kasdien važinėji motociklu, ar jį išsitraukti tik retkarčiais“, – tikino „Navas Racing Club“ vadovas Linas Navickas.

Renginyje dalyvavę pareigūnai pripažino, kad tokie renginiai padeda ne tik labiau suprasti motociklo galimybes, bet taip pat ir palaikyti ryšį su motociklininkų bendruomene. Taip skatina ir tarpusavio pagarbą gatvėse.

„Policijos pareigūnai nėra priešai, kurie vien baudžia dvirates transporto priemones vairuojančius žmones. Mūsų idėja tokia, kad geriau, kai motociklininkai greitį ir adrenaliną pasiekia saugioje trasoje, kur nekelia pavojaus kitiems eismo dalyviams, o ne visą tai perkeltų į gatves. Taip pat patiems pareigūnams pravartu pabendrauti su motociklininkais profesionalais ir pasibandyti savo galimybes. Čia atvažiavo pareigūnai iš įvairių apskričių. Jie tikino, kad net jei bus blogas oras, jie vis tiek atvažiuos, nes tokie renginiai reikalingi“, – kalbėjo Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Mokymosi diena skirta ir teorijai, ir praktikai. Išklausius 20 min. trukmės teorijos kursą apie slydimą, stabdymą ar kitas motociklo vairavimo subtilybes, motociklininkai tai tiesiogiai galėjo pritaikyti lenktynių trasoje. Pavažinėję dalyviai vėl stojo klausyti motosporto profesionalų patarimų.

„Kol galvoje viskas šilta, žmogus gali realiomis sąlygomis iš karto tai pabandyti. Yra daug teorijos, tad mes suspaustai paaiškiname pagrindinius dalykus, kurie gali padėti išvengti avarijų keliuose.

Tai neįkainojami mokymai, nes prisideda saugumas, pagerini vairavimo efektyvumą.

Teorijos mokymus vedė „Navas Racing Club“ vadovas L. Navickas, o praktinius mokymus – Vidas Stankevičius, Lietuvos plento žiedo čempiono titulą turintis sportininkas.

Idealios sąlygos

Nemuno žiede motociklininkai ir šalies pareigūnai galėjo vairavimo sugebėjimus tobulinti idealiomis sąlygomis. Ketvirtadienį oras leido pajausti tikrąją motociklo galią ir priprasti prie valdymo, kai vairuoti netrukdo pašaliniai veiksniai.

„Treniruojantis trasoje galima būti garantuotam dėl dangos kokybės, čia nėra linijų ar šulinių, kurie mieste riboja motociklininkus. Tokiais renginiais būtent ir skatiname motociklininkus greitai važinėti čia, trasoje, o ne gatvėje, nes čia idealiomis sąlygomis jie gali daugiau visko pabandyti ir pajausti, kaip viskas vyksta“, – tikino L.Navickas.

Ketvirtadienį Kačerginėje esančiame Nemuno žiede vairavimo įgūdžius tobulino daugiau kaip 30 motociklininkų, iš jų buvo vienuolika pareigūnų, atvykę iš įvairių Lietuvos miestų.

Neįkainojama patirtis

Motociklininkų mokymų dalyviai dėkojo organizatoriams už galimybę viską išbandyti idealiomis sąlygomis. Anot dalyvių, čia suteikiama labai naudinga praktika.

„Draugas važinėja motociklu, todėl ir aš pradėjau juo važinėti, tad ketvirtadieniais rinkdavomės čia pasitreniruoti. Man sunkiausia aikštelėje zigzagais važinėti. Aš čia atvažiuodavau, kad geriau išmokčiau valdyti motociklą, nes labai greitai važiuoti dar baisu. Reikia daug darbo ir laiko skirti, kad gerai viską išmoktum, nebijotum motociklo. Čia tikrai drąsiau, nes mieste įvyksta didelės avarijos, o čia joks automobilis nepasimaišys. Gali nebent pats nuslysti, tai grįši su apibraižyti motociklu, tačiau sveikas“, – mintimis pasidalijo visą sezoną į mokymus važinėjusi Justė.

„Tai neįkainojami mokymai, nes prisideda saugumas, pagerini vairavimo efektyvumą. Tokių mokymų retai kada būna, tačiau čia paaiškina ir teoriją, gali išbandyti didesnį greitį. Gatvėje tikrai taip nepavažiuosi“, – kalbėjo jau dvidešimt metų tarnybinį motociklą vairuojantis Kauno kelių policijos patrulis Linas Vasaitis. Jis pridūrė, kad asmeniniame gyvenime motociklo neturi, vairuoja tik tarnybinį automobilį, todėl tikrai reikia kas sezoną atnaujinti įgūdžius.

Kauno policija pastebi, kad motociklų eismo įvykių kol kas nemažėja. Šiemet avarijų, į kurias pakliuvo motociklininkai, Kauno keliuose buvo dvigubai daugiau nei pernai. Tačiau galima pasidžiaugti, kad šiais metais Kauno apskrityje nežuvo nei vienas motociklininkas, kai pernai per tą patį laikotarpį Kauno apskrityje žuvo du motociklininkai.

Organizatorių teigimu, mokymų ir norinčių tobulėti skaičius kasmet auga. Vien šį sezoną „Navas Racing Club“ Nemuno žiede surengė motociklininkams šešiolika vakarinių treniruočių. Po jų pastebėta, kad keičiasi motociklus vairuojančių žmonių suvokimas apie greitį, transporto priemonės galimybes bei saugumą, todėl svarbu, kad kuo daugiau motociklininkų pagilintų savo žinias ir vairavimo sugebėjimus tam, kad keliuose įvyktų kuo mažiau skaudžių nelaimių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

whufaikeenees

whufaikeenees portretas
tai kodel niekur neskelbe,buciau ir as atlekes pasivazineti po kacergines zieda?nors ir senatve,bet vistiek malonu but buve....

mirsiu iš juoko

mirsiu iš juoko portretas
moiociklininkai už saugumą kelyje.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių