Milžiniškas susidomėjimas: gyvūnų paroda Akademijoje – sausakimša

Šeštadienį daugybė žmonių suko į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją. Čia prasidėjo visą savaitgalį vyksianti didžiausia gyvūnų paroda "PET SHOW Lietuva". Lankytojus viliojo galimybė pasidairyti po gausybę įvairių gyvūnų – jų planuota pristatyti per 2 tūkst. rūšių, tačiau renginį ne vienam apkartino žmonių gausa: ilgos eilės prie įėjimo ir spūstys pačiame parodų paviljone.

Negalėjo praeiti

"Man su vaikišku vežimėliu buvo neįmanoma praeiti, nedaug ką pamačiau, tad ir įspūdžių nedaug turiu", – sakė perpiet prie įėjimo į parodą sutikta Sandra, kuri daugiau laiko su keturių mėnesių mažyle Daniele praleido lauke nei parodoje. 

Jos sūnus Domas, po parodą ilgiau pavaikštinėjo - moteris buvo atvykusi kartu su drauge Gabriele ir jos dukryte Patricija. Gabrielė, po parodą vaikštinėjusi su dviem vaikais, gyvūnais buvo sužavėta, bet neslėpė, kad spūstys kėlė nepatogumų. Perpiet buvo sunku irtis pirmyn.

"Tik ne paukščiai. Bet triušiukai, alpakos labai patiko, dar papūgos", – vardijo kaunietė Sandra, kas labiausiai patiko jos sūnui.

Jų namuose auga labai draugiškas čiau-čiau veislės šuniukas, o su kitais gyvūnais vaikai susiduria kur kas rečiau, tad ši paroda - puiki proga praplėsti akiratį ir įvairių rūšių bei veislių gyvūnus pamatyti gyvai bei sužinoti apie jų auginimą.

Tokių pamąstymų vedinos į parodą atvyko ir kitos kalbintos šeimos.

Šventė vaikams

"Labai gražios vištytės", – plunksnuotąsias dvikojes gyrė 88 metų Klementina, parodoje ilgėliau stabtelėjusi ir prie balandžių.  Namie ji augina vištų, turi ir katę. Gal parodoje nusižiūrėjo ir kitų gyvūnų kaip augintinių? 

"Jeigu būčiau jaunesnė, gal ir auginčiau dar ką nors. Bet jiems reikia priežiūros", – atsakomybės būtinybę pabrėžė moteris, į parodą iš Kauno rajono, Lapių, atvykusi su artimaisiais.

"Tai šventė vaikams", – renginį apibūdino Klementinos anūkas Mantas, ant rankų laikęs savo sūnų. Berniuko dėmesį, anot Manto, labiausiai buvo prikaustę didelis gyvūnai, tokie kaip alpakos, avys, ožkos, poniai, o kartu į parodą išsiruošęs tėvas ilgiausiai užtruko prie karvelių.

Dėl alpakų

"Kokios gražuolės", – žarstė komplimentus prie vieno iš vištų narvo stabtelėjusios dvi moterys. Jei šios kaunietės į parodą užsuko tiesiog pasižvalgyti, tai švenčioniškė Lina su artimaisiais čia atidundėjo ne tik pramogai.

"Dėl alpakų. Statomės namus, yra didelis kiemas ir norėtume laikyti alpakų. Iš pradžių domėjausi internete, išsiaiškinome, kad jų laikyti reikia bent dvi-tris. Bet tai gera proga pasišnekėti tiesiogiai su veisėjais. Turime dar nemažai klausimų, kokių sąlygų joms reikėtų, kad galėtume tinkamai pasiruošti", – kalbėjo moteris.

Ji pasakojo dirbanti vaikų globos namuose, tad su alpakomis, kai jas jau įsigis, būtinai supažindins ir globotinius, juos pasikvietusi į svečius. "Bendravimas su gyvūnais labai teigiamai veikia, nuima stresą", – dėstė Lina, dar auginanti penkis šunis ir tris kates. Jie - priglausti gyvūnai.

Pas Liną apsigyvensiančių alpakų labai laukia ir į parodą atsivežta jos krikšto dukra. Mergaitės akys net spindėjo.

Dovana anytai 

Jurgita iš Kauno rajono, į parodą atvykusi dėl sūnaus, – jis dalyvauja parodos rengėjų surengtame piešinių konkurse “Mes mylime gyvūnus”, kuriais išpuoštas visas didžiulis paviljonas, čia tikriausiai rado labai gerą idėją dėl dovanų anytai.

"Daug ką spėjau apžiūrėti. Radau daug nematytų balandžių, įdomių vištų. Galvoju, gal kurią nors būtų galima padovanoti anytai", – svarstė moteris.

Ukmergiškė Ingrida Pliopaitė-Bataitienė parodoje ne tik bendravo su lankytojais, besidomėjusiais triušiais, bet ir rimtai dirbo – čia pat verpė.

"Čia – samojedo ir angoros triušio vilna. Iš šuns vilnos suverptą siūlą gal ir neatskirtumėte, bet angoros triušio – tikrai. Siūlas – švelnus kaip šilkas", – rodė verpėja. 

Eksponatai – avinai

Daug lankytojų sustojo ir prie dviejų avinų, kuriuos į atsivežė "Ąžuolų vilos" savininkė. Eglė Jurkšienė su vyru iš miesto persikraustę į Ąžuolų Būdą ėmė auginti ne tik avis, bet turi ir triušių, ožkų, žąsų, vištų, ponį.

"Iš pradžių norėjome kuo daugiau maisto užsiauginti patys, o po to pradėjome rengti edukacines programas. Pastebėjome, kad neretas vaikas bijo gyvūnų. Bijo ir vištų, ir ramių ramiausių avyčių", – pasakojo E. Jurkšienė, pridūrusi, kad pažintis su gyvūnais yra labai naudinga, išsklaido baimes ir praturtina. 

Parodoje, kurią rengia „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija“ ir „Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija“, galima išvysti ir papūgų, ančių, žąsų, kalakutų, povų ir juodųjų gulbių. Lankytojų laukia ir mažosios putpelės, sakalai, įvairiausių veislių triušiai, graužikai, ropliai ir kita gyvoji gamta.

Besidomintieji ras ir informacijos, priemonių gyvūnų auginimui, o taip pat įvairios produkcijos – vilnonių pirštinių, kojinių, įvairių kiaušinių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Andrius

Andrius portretas
Dziaugiames su seima, kad nepatingejom atvykti ir eiluteje pastoveti. Prie iejimo sunus ant ponio pajodinejo- jam neprailgo. Viduj idomiu eksponatu ir veiklu daug. Gavo knyga sunus dovanu apie paukscius- sake “teti, pirksim namini augintini - balandi”

Edmundas Tulcevičius

Edmundas Tulcevičius portretas
... matai su vežimėliais negalima prasibrauti , gal dar ir karvę atsiveskite į parodą ar arklį , jei neturi kur padėti savo palikuonio tai sėdėk namuose ir su tuo vežimu nenervink nei savęs , nei aplinkinių .

...

... portretas
Susirinko žmoneliai sau kepsnių apžiūrėt.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių