Metų renovacijos projekto rinkimuose – daugiabučiai iš Prienų

 • Teksto dydis:

Net du Prienuose esantys daugiabučiai namai dalyvauja Metų renovacijos projekto rinkimuose, prasidėjusiuose kovo 17 d. Jų gyventojai džiaugiasi žymiu šilumos vartojimo sutaupymu, šiltesniu ir taupesniu gyvenimu, išaugusia būsto verte ir stipresniu bendruomeniškumo jausmu.

Renovaciją lydėjo kaimynų vienybė

Kęstučio g. 65 esančio 1939 m. statyto daugiabučio gyventojus modernizuoti gyvenamąjį namą labiausiai motyvavo kaimynų pavyzdys, nes visi aplink esantys daugiabučiai namai buvo renovuoti ar atnaujinami. Šio namo gyventojų taip pat netenkino prastėjanti pastato būklė. Todėl aštuonių butų name buvo atlikti įvairūs darbai: apšiltintas fasadas ir pastogė, pakeista stogo danga, langai butuose ir bendrojo naudojimo patalpose, laiptinės ir tambūro durys, įrengta rekuperacinė sistema.

„Renovacijos procesas nebuvo toks greitas, kaip norėtųsi, tačiau jį sėkmingai įgyvendinti pavyko dėl didžiulės gyventojų motyvacijos ir sutelktumo. Renovacijos darbų pradžią stabdė vieno būsto savininkų įsiskolinimai, kuriuos namo gyventojai galiausiai nusprendė vieningai padengti asmeninėmis lėšomis. Dabar jie gali džiaugtis atnaujintu būstu nuostabioje Prienų miesto vietoje – šalia Nemuno pakrantės, gamtos apsuptyje“, – pasakoja projektą administravusios įmonės projektų koordinatorė Lina Marcinkevičienė.

Po renovacijos pavyko 77,15 proc. sumažinti skaičiuojamąsias energijos sąnaudas, o daugiabutis pasiekė C energinio efektyvumo klasę. Gyventojai džiaugiasi estetiškesne namo išvaizda, komfortiškesnėmis bendrojo naudojimo paslaugomis ir išaugusia būsto verte.

Viena namo gyventojų teigia, kad gyvenimas atnaujintame daugiabutyje yra gerokai patogesnis, ir džiaugiasi, kad prie Prienų veido transformacijos prisideda ir jos būstas.

Daugiabučiui – išskirtinis drabužis

1969 m. statytas daugiabutis buvo trupantis ir iš pažiūros netvarkingas, tačiau po renovacijos kardinaliai pasikeitė tiek namo išorė, tiek vidus. Atnaujinto daugiabučio išorinę sieną puošia akį traukiantys autentiški ornamentai, todėl gyventojai džiaugiasi ne tik atnaujinta namo išore, sutvarkyta aplinka, bet ir tuo, kad namas puošia gimtąjį miestą.

Pasak L.Marcinkevičienės, gyventojams buvo itin svarbu turėti galimybę individualiai reguliuoti šildymo intensyvumą savo bute ir mokėti už faktiškai panaudotą šilumą, todėl, gyventojų sprendimu, nuspręsta pertvarkyti šildymo sistemą, įrengiant individualią apskaitą ir termoreguliatorius prie šildymo prietaisų.

Po renovacijos pavyko 77,15 proc. sumažinti skaičiuojamąsias energijos sąnaudas.

Renovacijos metu buvo atlikta visiška daugiabučio renovacija: apšiltintos sienos ir stogas, pakeista jo danga, įrengtas ventiliuojamas fasadas, pakeisti langai, durys, įstiklinti balkonai, atnaujinta visa šildymo sistema, įrengta rekuperacinė sistema, atnaujinta elektros instaliacija ir pakeisti karšto vandens magistraliniai vamzdynai. Po atnaujinimo darbų buvo pasiekta C energinio naudingumo klasė.

„Didžiausi atnaujinto pastato pranašumai – šildymo sąnaudų sumažėjimas ir galimybė individualiai pasirinkti komfortišką patalpų temperatūrą, kuri visiems yra skirtinga. Svarbios ne tik finansinės naudos – tai ir pagerėjusi gyvenimo kokybė dėl sutvarkytos namo estetinės išvaizdos ir aplinkos“, – pasakoja pašnekovė.

Metų renovacijos projekto rinkimai

Šie daugiabučiai dalyvauja Metų renovacijos projekto rinkimuose, kuriuos rengia Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas. Susipažinti su rinkimuose dalyvaujančiais projektais visuomenė gali nuo kovo 17 d. feisbuko paskyroje „APVA daugiabučių modernizavimas“ ir naujienų portale, kuriame balandžio mėnesį vyks ir atviras balsavimas.

Nors graži daugiabučio išvaizda po atliktų darbų ir mažesnės šildymo sąskaitos taip pat svarbu, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje modernizavimo darbai prisideda tiek prie gyventojų gerovės kūrimo, tiek prie ekonomikos konkurencingumo stiprinimo ir šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių