Lapkričio 1-ąją – 3 tūkst. žvakučių mirusiesiems atminti

  • Teksto dydis:

Tradiciškai per Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių ilgąjį laikotarpį visi skubame į kapines pagerbti ir prisiminti tų, kuriuos išlydėjome amžinojo poilsio. Šią ypatingą dieną Kauno gyventojai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti ir uždegti daugiau nei 3 tūkst. žvakučių.

Lapkričio 1-oji, arba Visų Šventųjų diena, yra svarbi įvairių kultūrų ir regionų šventė, skirta mirusiesiems pagerbti. Ši diena dažnai siejama su visuotiniu bendruomeniškumu, įkvepia žmones susimąstyti ir primena apie žmonijos gerumo ir nesavanaudiškumo potencialą. Pasak „Rekviem Kaunas“ atsisveikinimo namų vadovės Karolinos Jancevičiūtės, šis metas skirtas mirusiesiems prisiminti, užuojautai išreikšti, skatina bendruomeniškumo jausmą ir įsipareigojimą tęsti gerumo ir dosnumo palikimą.

Kaune esantys atsisveikinimo namai „Rekviem Kaunas“ antrus metus iš eilės kviečia Kauno ir kitų miestų gyventojus uždegti žvakutę ne tik ant artimojo kapo, bet ir ant netoli esančių pamirštų ar apleistų kapaviečių. Šiais metais „Rekviem Kaunas“ atstovai tikisi išdalyti 1 600 žvakučių tokiems kapams. „Visų Šventųjų diena – tai ramybės, pagarbos ir prisiminimų metas, kuris leidžia kiekvienam akimirką sustoti, užmiršti visus kasdienius rūpesčius ir prisiminti tuos, kurių jau nebeturime. Todėl labai kviečiame visus, kurie atvyks lapkričio 1-ąją aplankyti artimųjų kapų nuo 10 iki 18 val. Kauno Romainių II kapinėse, Eigulių kapinėse ir Petrašiūnų kapinėse, paimti nemokamas žvakutes, kurias bus galima rasti mūsų stenduose prie minėtų kapinių įėjimų ir jas uždegti ant neprižiūrimų kapaviečių. Norime paskatinti Lietuvos gyventojus pagerbti amžinojo poilsio atgulusius žmones ir rūpintis jų kapavietėmis“, – teigė K. Jancevičiūtė.

Norime paskatinti Lietuvos gyventojus pagerbti amžinojo poilsio atgulusius žmones ir rūpintis jų kapavietėmis.

Atsisveikinimo namų vadovė priduria, kad Lietuvoje esančiose kapinėse yra šimtai ir kartais net tūkstančiai neprižiūrėtų kapaviečių. Ši problema didelė ir artimiausiu metu svarbaus pokyčio nepamatysime, nes palaidotųjų, kurių kapai neprižiūrimi, artimuosius rasti sunku, o norint kapą perleisti kitiems turi praeiti nemažai metų. Kiekvienas nusipelnė, kad jo kapavietė būtų prižiūrėta ir bent kartą per metus uždegta žvakutė. Tai proga kiekvienam iš mūsų žvakės šiluma sušildyti apleistą kapą, o geru darbu – savo širdį.

Kauno centrą nušvies 1,5 tūkst. žvakučių

Lapkričio 1 d. Kauno centre esantį ruožą nuo Kauno Laisvės alėjos fontano iki Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) sušildys 1,5 tūkst. žvakučių, skirtų Visų Šventųjų dienai paminėti. „Sielų upė“ – tai Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Kauno fakultete (VU SA KnF) organizuojamas renginys, kurio metu miestu teka tūkstančiai širdį šildančių ir išėjusiems atminti žvakių šviesų. Labai kviečiame kauniečius ir miesto svečius prisidėti ir uždegti žvakutę šią ypatingą dieną. Šis renginys vyks lapkričio 1 d. nuo 18 iki 21 val., o prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios praeiviai galės pasiklausyti gyvos muzikos“, – komentavo Erika Monstavičiūtė, VU SA KnF Organizacinės srities koordinatorė.

Organizatoriai, siekdami sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, skatina nesinešti savo žvakučių ir pasinaudoti pastatytais stendais, kuriuose kiekvienas norintis galės gauti žvakutę ir ją uždegti.

Tai suteiks progą visiems prisidėti prie tako tiesimo. Užtikrinant tvarumą, po renginio organizatoriai ir savanoriai surinks žvakutes ir jos bus saugomos kitų metų renginiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
''Sielų upė''būtų prasminga Ramybės parke

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
O kaip su klimatu, kaip su ekologija? Kas čia per nesąmonės? Gal užtenka ant kapų po 2 žvakeles ir viskas! Kokios čia nesąmoningos akcijos? Gal jas organizuoja prekybos centrai? Tai žydų nuotraukomis iškabinėja visą miestą, tai 3 tūkst.žvakių reikia! Nedurnėkite ir ramiai gyvensite

Kodel niekada gyventoju neinformuojama

Kodel niekada  gyventoju neinformuojama portretas
apie prekybininku ZULIKAVIMA ZVAKUTEMIS,Kai ju suteikta informacija apie zvakuciu degimo laika yra informacija neatitinkanti tikroves ir masiskai klaidina pirkejus.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių