„Laisvės kelias“ Kaune: daugybė žmonių neliko abejingi baltarusių kovai

 • Teksto dydis:

Minint Baltijos kelio 31-ąsias metines, kauniečiai ir rajono gyventojai sekmadienio vakarą buvo kviečiami pratęsti „Laisvės kelio“ iniciatyvą gyvąja grandine. Daugybė žmonių neliko abejingi baltarusių kovai.

Organizatoriai kvietė 19 val. ateiti į pačią Kauno širdį – Laisvės alėją. Gyvąja grandine susijungus nuo Soboro (Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios) iki pat Rotušės buvo paminėtas Baltijos kelias ir išreikštas palaikymas Europos vertybėms. Kaip teigė organizatoriai, kartu buvo švęstas pilietiškumas, kaip bendruomenę vienijanti jėga.

Kauniečiai, miesto svečiai ir Kauno rajono gyventojai 19 val. sugiedojo Lietuvos himną. Visa akcija truko apie 8 minutes. 

„Esu dėkinga savo tėvams, kad prieš 31 metus suteikė galimybę man, tuomet 15-metei, dalyvauti Baltijos kelyje. Šiandien aš norėjau išreikšti ne tik idėjinę paramą Baltarusijai, bet ir vaikams suteikti galimybę dalyvauti nors ir labai minimalistiniame, bet vis dėlto – Baltijos kelyje. Dalyvavome Kaune, nes noriu, kad vaikai mylėtų savo miestą, jaustųsi jo bendruomenės dalimi“, – portalui kauno.diena.lt sakė su dukromis akcijoje dalyvavusi Vaida.

„Laisvės kelio“ Kaune organizatoriai prašė laikytis visų saugumo reikalavimų: dalyviai buvo raginami dėvėti kaukes, laikytis saugaus ištiestų rankų atstumo, su savimi turėti dezinfekcinio skysčio. Tačiau kai kurie dalyviai į šiuos organizatorių reikalavimus neįsiklausė: dalis jų kaukių nedėvėjo ir nesilaikė saugaus atstumo.

„Laisvės kelio“ akcija vyko ir kituose miestuose. Sekmadienio vakarą beveik 50 tūkst. žmonių Lietuvoje susikibo rankomis nuo Vilniaus iki Medininkų, kad pareikštų palaikymą už demokratines permainas savo šalyje kovojantiems baltarusiams.

Akcija „Laisvės kelias“ driekėsi 32 kilometrus – nuo Katedros aikštės Vilniuje iki pasienyje su Baltarusija esančių Medininkų memorialo.

Daugelis žmonių buvo apsirengę baltai, rankose laikė Lietuvos ar tautinę Baltarusijos vėliavas, turėjo gėlių – kardelių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
kauniečiai , kaip ir kiti Lietuvos žmonės, užjaučiantys, palaikantys ir draugiški . Jie kuria ir myli savo miestą, šalį...Išskyrus kelis balvonus, kuriuos reiktų gerai dezinfekuoti, apipilti betonu ir pastatyti Grūto parke...Ten padėti lentelę su užrašu "raudonškūris išdavikas , putlerio subinlaižys , atmata" jokių vardų pavardžių įamžinti šiems šunsnukiams nereikia...

baltarusiai

baltarusiai portretas
praranda ta ka turejo,dabar nieko netures,tik daugiau prixvato ir oligarhu ,kurie isnaudos Tauta savo naudai.Lietuvos ir hohlendijos scenarijus,sveiki atvyke i vergove.

dzo

dzo portretas
Na kaip matote apklausa rodo ,ka daugumai px jusu grandines todel nekelkite bangu,nesusiprateliai.
VISI KOMENTARAI 40
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių