Koronavirusas Kaune: eilės maisto prekių parduotuvėse ir nusivylę jaunieji

Koronavirusas kaip reikiant pakoregavo miestiečių įpročius. Labiausiai nepasisekė jauniesiems, suplanavusiems linksmybes – jos bus kur kas trumpesnės.

Maistą veža į namus

Vyriausybė ketvirtadienį dėl koronaviruso grėsmės nusprendė dviem savaitėms sustabdyti visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklą. Apribojimai kavinėms, barams ir restoranams įsigaliojo tik šiandien, tačiau miestiečiai draudimo nelaukė.

Tuščia Laisvės alėja ir tuščios kavinės miesto centre – tokius vaizdus „Kauno diena“ fiksavo penktadienio vakarą, apie 19 val., nors dar prieš savaitę tokiu pat metu be išankstinės rezervacijos daugumoje viešojo maitinimo ir pasilinksminimo įstaigų, laisvų vietų , vargu, ar būtumėte radę. Pasiūlius trumpinti darbo laiką, o maistą ruošti išsinešimui arba jį pristatyti į namus, tokias paslaugas teikiančios viešojo maitinimo įstaigos penktadienio vakarą vos spėjo suktis. Bent keli greitojo maisto restoranai, ruošiantys kiniškus patiekalus užsakymų nepriėmė, o picerijose picų reikėjo laukti po kelias valandas. Visiška priešprieša miesto kavinėms, barams ir restoranams – maisto prekių parduotuvės. Srautai miestiečių į jas plūdo nuo ankstaus ryto, o kruopų, bulvių ar tualetinio popieriaus atsargomis pasišovę apsirūpinti kauniečiai stovėjimo aikšteles kimšo ir sutemus. Tiesa, pirmoje dienos pusėje didžioji dauguma iš lentynų graibstė kruopas, konservuotas daržoves, pieno produktus ir mėsą, vakare – alkoholį. Vos ne kas antras pirkėjas ant judančio takelio šalia ilgiau negendančių maisto produktų ir higienos reikmenų rikiavo alaus dėžes, vyno, šampano ir degtinės butelius.

Galvojau, kas jau kas, bet tikrai ne aš. Visgi, grikių psichozei pasidaviau. Deja, nei jų, jei manų kruopų, kurias dažniausiai nurašome kaip bevertes, neradau. Tuščios net pieno lentynos.

„Galvojau, kas jau kas, bet tikrai ne aš. Visgi, grikių psichozei pasidaviau. Deja, nei jų, jei manų kruopų, kurias dažniausiai nurašome kaip bevertes, neradau. Tuščios net pieno lentynos. Likęs tik migdolų, sojų ir kokosų pienas, kurio negeriu, o ir šiaip jis brangus. Nėra ir duonos. Galite patikėti – duonos! Imsiu traškučių, šampano ir lėksiu pas draugę“, – prie pustuščių lentynų Jonavos g. „Maximoje“ rankomis skėsčiojo kalbinta miestietė. Panaši situacija penktadienio vakarą buvo ir kitose didžiosiose parduotuvėse.

Prekybininkams – rojus

Užsukus į mažesnes, beviltiškumo jausmas dingo. Visgi, šeštadienio rytą ir jose jau buvo jaučiama panika. Lentynose neliko net pieniškų dešrelių, o senjorai, baimindamiesi, kad liks be maisto atsargų, į krepšelius dėjo savo racionui neįprastus produktus – vytintą kumpį, tortilijas ir konservuotas alyvuoges.

Šeštadienį turėjusi šurmuliuoti Kaziuko mugė atšaukta. Kaip ir stileivų sambūris Žalgirio arenoje „Fashion bazar“. Ant apleisto „Lituanica“ fabriko sienų pypkę traukiantis senolis šį savaitgalį taip pat jautėsi vienišas – šeštadienio rytais ančių kepenėlių paštetą, pyragėlius su vištiena, rūkytą žuvį, sūrį su abrikosais, bruknių uogienę, sėklų batonėlius ir gražiausias tulpes mieste siūlančių Pilies tugelio prekeivių nebuvo nei kvapo. Vieni ūkininkai virtualioje erdvėje skelbėsi galintys pamėgtas prekes pristatyti į namus, kiti vylėsi, kad po dviejų savaičių gyvenimas grįš į įprastas vėžes. Tuo metu Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga savo feisbuko paskyroje nurodė, kad likusieji „Ūkininkų turgeliai“ Kaune veiks įprastai. Deja, prie Čečėnijos aikštės šeštadieninių ūkininkų su duona, kiaušiniais ir sūriu taip pat nebuvo. Tik šalia parduotuvės „Iki“ stypčiojo keli prekybininkai su rūkyta žuvimi, pilstomu pienu ir daržovėmis.

„Tie, kas nenori grūstis eilėse, perka pas mus“, – trumpalaike sėkme džiūgavo pusamžė prekeivė.

Vienoje pagrindinių miesto turgaviečių Žaliakalnyje, šeštadienį buvo jaučiamas anšlagas. Miestiečiai į automobilių bagažines mėsą krovė maišais. Turgaus prekeiviai, žinoma, nepraleido progos pasipelnyti ir džiaugėsi, kad produktai, kaip antai bulvės, dingo vos per kelias minutes.

Buvau turguje prieš kokį mėnesį, tai nuo to laiko kainos tikrai pakilo. Viskas dėl to viruso.

„Buvau turguje prieš kokį mėnesį, tai nuo to laiko kainos tikrai pakilo. Viskas dėl to viruso“, – palinkusi prie popierėlio, nurodančio kiaulienos sprandinės kainą, garbaus amžiaus miestietė svarstė, imti kilogramą mėsos čia ar eiti į netoliese esančią parduotuvę.

Dvejojančios senolės prekeivė neskubėjo vilioti nuolaidomis, priešingai, pasakojo girdėjusi, kad Lietuvoje prognozuojamas mėsos stygius, todėl netrukus kiaulienos kaina šoktelės kone dvigubai.

Sugadintos vestuvės

Dėl koronaviruso drastiškai išaugus mirčių skaičiui, Italijos valdžia ėmėsi pačių griežčiausių priemonių – visoje šalyje įsigaliojo draudimas keliauti, uždaromos viešosios įstaigos. Nors bažnyčios išliks atviros, artimiausiomis savaitėmis čia uždrausta rengti krikštynas, vestuves ir laidotuves. Lietuvoje tokie draudimai dar netaikomi, visgi kovo 14-oji, penkioms kauniečių poroms turėjusi tapti viena laimingiausių dienų gyvenime, gerokai apkarto. Kalbinta jaunavedžių pora pasakojo, kad koronavirusas netikėtai pakoregavo ir svečių sąrašą, ir planuotas linksmybes.

„Pagal rekomendacijas, į Rotušę ėjome keturiese – mes ir liudininkai. Turėjo atvažiuoti draugai iš Prancūzijos, tačiau prieš kelias dienas viską atšaukė. Sakė, jei ir atvyktų, tai dvi savaites turėtų sėdėti namų karantine. Čia dar neblogiausia“, – prisistatyti nepanorę kauniečiai pasakojo, kad labiausiai juos iš vėžių išmušė užsakytos kavinės personalo skambutis.

Po pasirodžiusių pranešimų apie Italijoje slidinėjusių, o vėliau vienoje miesto viešojo maitinimo įstaigų puotavusių kauniečių porą, sutuoktiniai sulaukė klausimų ar tarp svečių nėra negaluojančių asmenų. Šeštadienio rytą pora gi sužinojo, kad jų pasisėdėjimas truks tik iki 22 val. 

„Gal dar pavyks susitarti?“, – naiviai vylėsi jaunieji.

Kam linksmybės, kam – maldos. Nepaisant koronaviruso grėsmės, Šv.Mišios neatšaukiamos, tuo metu Bažnyčia paragino laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Tiesa, kuo tai daryti, nepasirūpino – maisto prekių parduotuvėms apsiginklavus dezinfekciniais skysčiais ir pirštinėmis, Kauno šventovės pasikliovė tik miestiečių sąmoningumu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

kestutis

kestutis portretas
atvaziuokit i Vilniu,jokiu eiliu..maisto pilna..:))

Onutė

Onutė portretas
Tik buvau Rimi.Visai nėra žmonių.Ir maisto pilna.Buvau Benu vaistinej,nei vieno žmogaus.Tik dezinfektanto neturi.Va ir vaistinė....

tik ka buvau

tik ka buvau portretas
Jokiu eilių ir visko pilna !
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių