Kauno sentikiai į rekomendacijas nesureagavo: pamaldos vyksta toliau

Šalyje įvedus karantiną, visi gyventojai raginami vengti masinių susibūrimo vietų, laikytis atstumo, jei tenka bendrauti su kitais asmenimis. Tačiau ne visos religinės bendruomenės atkreipė dėmesį į griežtas rekomendacijas ir toliau tikintiesiems atveria šventoves, kur vyksta pamaldos.

"Kauno dieną" pasiekė informacija, kad Kauno sentikių bendruomenė toliau renkasi į pamaldas Žaliakalnyje įsikūrusioje Šv.Mikalojaus Stebukladario cerkvėje. Žmonės tikino, kad į šv.Mišias jie rinkosi sekmadienį, jokių panešimų, kad pamaldos nevyks, nėra, tad tikintieji greičiausiai ir toliau rinksis.

Šv.Mikalojaus Stebukladario cerkvės atstovai patvirtino, kad pamaldos toliau vyksta, tačiau žmonių jose daug nėra, todėl galima išlaikyti rekomendacijas dėl atstumo tarp žmonių. "Taip, pamaldos vedamos. Niekas neuždraudė vesti. Mes laikomės visų sanitarinių saugumo priemonių, žmonės laikosi atstumo, dezinfekuoja rankas. Nuolat valomi suoleliai prieš ir po pamaldų. Pas mus visą savaitę nėra pamaldų, tik sekmadienį", – kalbėjo Kauno sentikių bendruomenės dvasinis tėvas Sergėjus Krasnopiorovas.

"Kauno diena" primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos vyskupai paskelbė, kad laikydamiesi rekomendacijų, atšaukia viešas pamaldas. "Tikinčiųjų dvasinis gėris – aukščiausias Bažnyčios rūpestis. Lygiai taip pat Bažnyčiai rūpi ir tikinčiųjų saugumas ir sveikata", – skelbta Lietuvos Vyskupų Konferencijos pranešime.

Mes laikomės visų sanitarinių saugumo priemonių, žmonės laikosi atstumo, dezinfekuoja rankas.

"Dėl šios priežasties Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į Lietuvos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną, visoje šalyje nutarė, kad nuo kovo 16 d. 00 val. iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, nebevyks jokios viešos pamaldos", – praėjusią savaitę nurodė vyskupai.

Katalikų vyskupai rekomendavo neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas šv.Mišias per televiziją, internetu, klausytis radijo transliacijų.

Pabrėžiama, kad bažnyčios ir toliau "lieka atviros privačiai maldai" bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams – laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai toliau bus teikiami, tačiau dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams.


Šiame straipsnyje: karantinasCOVID-19 karantinaspamaldostikintieji

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Meldžiatės tam, kuris ant jūsų, DURNIŲ, virusą užleido?.. :/

Nuoširdžiai melskimės visi

Nuoširdžiai melskimės visi portretas
Kardinolų Angelo Bagnasco ir Jeano-Claude Hollericho SJ siūloma malda susiduriant su koronaviruso iššūkiu ************************************************************************************ Visagali gailestingasis Dieve, mūsų Tėve, pasaulio Kūrėjau, iš meilės mums Tu siuntei savo Sūnų į pasaulį kaip mūsų sielų ir kūnų gydytoją, pažvelk į savo vaikus, kurie daugelyje Europos ir pasaulio regionų šiuo sunkiu sumaišties ir nerimo metu gręžiasi į Tave ieškodami stiprybės, išgelbėjimo ir kančių palengvinimo, išgelbėk mus nuo ligos ir baimės, išgydyk mūsų ligonius, paguosk mūsų šeimas, suteik išminties tiems, kurie mus valdo, suteik jėgų ir atlygink gydytojams, slaugytojams ir savanoriams, dovanok amžinąjį gyvenimą mirusiesiems. Neapleisk mūsų šią išbandymų valandą, bet išgelbėk mus nuo viso pikto. To prašome Tave, kuris su Sūnumi ir Šventąja Dvasia gyveni ir viešpatauji per amžius. Amen. Marija, sveikatos ir vilties Motina, melski už mus!

Tikintiems Dievą

Tikintiems Dievą portretas
viskas išeina į gera.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių