Kauno rajono vaikams – nemokamas kokybiškas užimtumas

 • Teksto dydis:

Kauno rajone gyvenantys vaikai šią vasarą leidžia itin turiningai, nes savivaldybė jiems parengė itin plačią ir įdomią nemokamų vasaros užsiėmimų programą. Vasaros stovyklose mažieji bendrauja, aktyviai pramogauja, stiprina fizinę ir emocinę sveikatą. Stovykla – puiki viena mokiniams įgyti naujų draugų, pailsėti, o tuo pačiu atrasti naujų pomėgių ar net talentų, kuriuos po vasaros galės lavinti ir toliau.

Didelis stovyklų pasirinkimas

Pažintinės išvykos, kūrybinės ir meninės edukacijos, sportinės veiklos, lego robotikos užsiėmimai, skaitymo popietės ir dar daug kitų veiklų Kauno rajono vaikams paruošė šių metų stovyklų organizatoriai. Kauno rajono savivaldybės biudžeto lėšomis šią vasarą yra finansuojamos 72 įvairios trukmės dieninės ir turistinės vaikų vasaros poilsio stovyklos. Planuojama, kad jas išbandys daugiau kaip 2 tūkst. vaikų, o neformaliojo vaikų švietimo veiklose – 900 vaikų.

„Stovyklų skaičius ir įvairovė auga, taip pat džiugina ir tai, kad sudaromos palankios sąlygos stovyklose dalyvauti gausiose, mažas pajamas turinčiose šeimose augantiems vaikams“, – teigė Kauno rajono savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriato vyriausiasis specialistas Antanas Bagdonas.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Stovyklas mokiniams šią vasarą organizuoja Kauno rajono bendrojo ugdymo mokyklos, kultūros centrai, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, Kauno rajono muziejus, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2–oji rinktinė, 2 laisvosios mokytojos, asociacija „Kulautuviečiai“, Kovos menų ir sporto asociacija „KIME“, VšĮ Jundos šokių klubas, Lietuvos samariečių bendrija, Zapyškio bendruomenės centras, Vaikų dienos centras „Užuovėja“, Jūrų skautija „Divytis“, VšĮ „Convivo laisvalaikio centras“, Garliavos futbolo klubas, VšĮ šokių studija „Imperium“, Kovos menų ir sporto asociacija „Budo“.

Taip pat bus vykdoma Talentingų vaikų vasaros stovykla VDU Botanikos sode, kurią organizuos Vytauto Didžiojo universitetas. Kauno krašto neįgaliųjų sąjunga organizuos vaikų su specialiais poreikiais reabilitacinę stovyklą.

Niekas taip nebyloja apie paslaugos kokybę, kaip po užsiėmimo linksmai besišypsantis vaikas.

Nėra kada nuobodžiauti

Vasaros stovyklos yra suskirstytos pagal seniūnijas, tad mokiniams ir jų tėvams patogu pasirinkti norimą užsiėmimą pagal gyvenamąją teritoriją ar pagal jiems tinkamą užsiėmimų laiką.

Stovyklą mokiniams organizuojančios Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė pasakojo, kad vaikai iš Garliavos ir Garliavos apylinkių tris savaites užimami įvairiausia veikla: vyksta IT, kūrybiniai dailės terapijos užsiėmimai, interaktyvios pramogos, o judriųjų žaidimų popietės neleidžia vaikams ilgai būti uždarose erdvėse ir užsisėdėti. Projekto „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“ tikslas – ne tik skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, bet ir sukurti sąlygas jų saviraiškai, fiziniam aktyvumui bei įvairiapusiam ugdymui.

Atnaujintos Ilgakiemio mokyklos–darželio direktorė Aušra Gužauskienė džiaugėsi, kad vasaros stovykla „Draugystė veža 3“ sukvietė gausų būrį stovyklautojų. Pasipuošę šypsenomis ir gera nuotaika vaikai vasaros poilsio stovykloje įtraukiami į kūrybines bei edukacinėmis veiklas, užsiėmimai vyksta ir lauke. Nauji draugai ir nauji mokytojai – puiki proga tobulinti savo socialinius bei komunikacijos gebėjimus, sklandžiai reikšti savo mintis, bendrauti su kitais, sutarti, integruotis.

Dar viena stovyklų, šiemet gavusi finansinę paramą, – Raudondvario kultūros centro Užliedžių laisvalaikio salės stovykla „Kuriu vasarėlę lėlių teatro ritmu“. Užliedžių laisvalaikio salės organizatorė Rima Skridailienė džiaugiasi kūrybiškomis veiklomis, kuriose vaikai jaučiasi gerai. „Niekas taip nebyloja apie paslaugos kokybę, kaip po užsiėmimo linksmai besišypsantis vaikas, kuris pasakoja, ką nuveikė, pamatė, sužinojo, ką dar norėtų padaryti“, – tikino R. Skridailienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaidį \\\\\...////

Gaidį \\\\\...//// portretas
daune, mano vyras Petuchas,aš VIŠTA,įsimink amžiams, besmegeni.

petuchas vilmora

petuchas vilmora portretas
By bistau į akį.

vištos walmora\\\\\\///////

vištos walmora\\\\\\/////// portretas
Kas už tai,kad 13 Kauno r.savivaldybių būtų prijungtos prie Kauno m.,spaudžiam ŽALIĄ.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių