Kauno rajono tarybos sprendimas vienbalsis: V. Matijošaičio planams – „ne“

Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį neeiliniame posėdyje vienbalsiai nusprendė nepritarti miesto iniciatyvai prijungti dalį rajono teritorijų prie Kauno.

„Sprendimas priimtas vienbalsiai, 25 – už“, – po balsavimo pranešė meras Valerijus Makūnas.

Tarybos nariai posėdyje reiškė susirūpinimą, kad prijungus 13 seniūnijų prie Kauno miesto, rajone sutriktų švietimo, socialinių, kultūros, sporto įstaigų veikla. 

„Manome, kad prieš priimant tokius sprendimus būtina atlikti abiejų savivaldybių išsamią ekonominių bei socialinių rodiklių analizę, inicijuoti platesnes diskusijas su gyventojais. Manome, kad sujungus teritorijas, sutriktų socialinių, švietimo, sveikatos, sporto, kultūros, bibliotekų veikla“, – prieš balsavimą sakė konservatorius Justinas Urbonavičius.

Manome, kad sujungus teritorijas, sutriktų socialinių, švietimo, sveikatos, sporto, kultūros, bibliotekų veikla.

„Kauno rajonas yra ūkiškas kraštas – pablogės žemdirbystės veikla, ūkininkai negalės pilnavertiškai ūkininkauti, pasinaudoti parama, pabrangs verslo liudijimai, didės nekilnojamojo turto mokesčiai“, – pridūrė tarybos narys.

„Vienas žmogus sugalvojo, kad štai, aš norėčiau prisijungti. Jeigu aš sugalvočiau prisijungti savo kaimyno, kuris prastai tvarkosi, ūkio dalį, kaip tai atrodytų? Man atrodo, kad čia panaši paralelė (...) Tik Lietuvoje galimas toks variantas“, – teigė „valstietis“ Romas Majauskas.

Kauno rajono meras V. Makūnas dar prieš balsavimą teigė, kad į posėdį buvo kviestas ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, tačiau jis oficialiai raštu V. Makūnui nurodė posėdyje negalintis dalyvauti, nes yra išvykęs.

V. Makūnas taip pat teigė, kad rajono bendruomenė surinkusi daugiau nei 25 tūkst. gyventojų, kurie nepritaria teritorijų jungimui prie Kauno miestų, parašų.

„Jie kartu su mumis. Žiūrėdamas į jų veidus aš mačiau tam tikrą nerimą, susiklausymą ir man tai priminė Sausio 13-ąją (...) 25362 rajono žmonės jau pasirašė, kad jie yra prieš išdraskymą, tam tikrų teritorijų panaikinimą ir prisijungimą prie Kauno miesto“, – sakė socialdemokratas V. Makūnas.

Valerijus Makūnas/Laimio Steponavičiaus nuotr.

Kauno miesto savivaldybė rugsėjo pradžioje inicijavo 13 Kauno rajono seniūnijų prijungimą prie miesto savivaldybės.

Kauno miestas siūlė prijungti teritorijas, kurios užima 297,8 kvadratinio kilometro – beveik du kartus daugiau nei dabartinis miesto plotas.

Galutinį sprendimą dėl savivaldybių teritorijų keitimo priimtų Vyriausybė ir Seimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zigmas

Zigmas portretas
Kauno raj. Valdininkai vieningai balsavo rask tu tokį durnių kuris balsuotų kad būtų jo kėdė panaikinta

gerai

gerai portretas
Gerai kad reiškiasi rajoniečiai, blogai, kad ne tie.... Dalykas toks, kad visi tie seniūnai, direktoriai, bendrijų pirmininkai...nujaučiame , o ir žinome kaip rinko parašus. Pirmiausia , tai šis visas spektaklis buvo daromas kad nebūtų apklausos-referendumo. Visa tai buvo daroma iš baimės. PRAŠAU Kauno mere neatšauk miesto tarybos nutarimo vien todėl , kad APKLAUSA - REFERENDUMAS TURI BŪTI ir jame žmonės galės išreikšti savo nuomonę be klerkų stovėjimo už nugaros ir ...liepimo pasirašyti. Dar, jei kalbama apie nejungiamų rajonų apklausą, tai turi būti apklausiami ir kauniečiai, todėl kad ir ten, ir čia bus įvairių nuomonių.

audra

audra portretas
stiklinej kelia 13 seniujiju seniunai ir ju islaikytiniai.Uztruks melzama karvute.
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių