Kauno rajono bendruomenės sulaukia palaikymo iš visos Lietuvos

 • Teksto dydis:

„Esame nedaloma bendruomenė, nes mus vienija vertybės, kurių už jokius pinigus nenupirksi“, - kalbėjo trečiadienį Raudondvario dvare vykusioje sueigoje Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos (KRBOS) pirmininkė Eglė Juozapavičienė.

Į dvaro Baltąją salę susirinko beveik pusantro šimto bendruomenių lyderių iš 25 Kauno rajono seniūnijų. Šiuos žmones suvienijo parašų rinkimo akcija prieš Kauno miesto savivaldybės sprendimą inicijuoti pakaunės teritorijų išdraskymą.

E. Juozapavičienė prisiminė, kad vos per savaitę pavyko surinkti beveik 26 tūkstančius parašų ir įteikti juos vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei.

„Matydama į Vilnių atvykusią automobilių koloną ir jūsų ryžtingus veidus jaučiau nepaprastą pasididžiavimo jausmą. Mačiau, kaip mano kolegos Seime man savotiškai pavydi“, - kalbėjo į renginį atvykusi LR Seimo narė Raminta Popovienė.

Politikė taip pat surinko 46 Seimo narių parašus po kreipimusi į šalies vadovus. Jame prašoma stabdyti antidemokratinę iniciatyvą. „Rengti apklausą, kurioje net nenumatyta respondentų imtis būtų absurdiška ir pavojinga, juk tokį svarbų klausimą gali nulemti saujelė žmonių“, - pabrėžė R. Popovienė.

Ji apgailestavo, kad iki šiol savo tvirtos pozicijos neišsakė nei valstybės vadovai, nei Vidaus reikalų ministerija, vis tebelaukianti, kada dokumentus pateiks Kauno miesto savivaldybė.

„Laikas bėga, žmonės įsitempę, juos slegia nežinia, kai tuo metu Kauno miesto valdžia, pasinaudodama darželinukų ir viešojo transporto kortomis, griebėsi spaudimo. Sukelta sumaištis, o valstybėje neatsiranda institucijos, kuri tam užkirstų kelią“, - piktinosi ir E. Juozapavičienė.

Moteris renka parašus po dar viena peticija, raginančia šalies vadovus greičiau spręsti problemą. Kreipimąsi pasirašė Lietuvos kaimo parlamento vadovai, įvairių visuomeninių organizacijų lyderiai, žinomi asmenys, tarp jų ir Europos parlamento narys Bronis Ropė.

„Mus palaiko Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga ir 18 Kauno miesto bendruomenių. Lampėdžiai, Šančiai, Romainiai, Centras, Aleksotas – visi su mumis!“, - vardijo sąjungininkus E. Juozapavičienė.

Pasitarime kalbėta ir apie problemas, kurias būtina spręsti. Sueigoje dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pristatė Vokietijos pavyzdžiu kuriamą šeimos darželio modelį, taip pat buvo aptartos opios viešojo transporto problemos.

„Jau daug metų esame tarp geriausių Lietuvos savivaldybių, todėl mūsų taip lengvai nepastumdys. Didžiuojuosi jumis ir tikiu, kad ši krizė mus tik dar labiau sustiprins“, - kalbėjo meras.

Dėkodamas bendruomenei už pilietiškumą V. Makūnas įteikė E. Juozapavičienei dar šiltą kaimiškos duonos kepalą.

Kauno rajono bendruomenių atstovų sueigas nutarta rengti nuolat, ne rečiau kaip kas tris mėnesius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurbarkas

Jurbarkas portretas
Mes palaikome Kauno rajono mera ir uzjauciame Kauno rajono vaikus, kuriems Kauno rajono meras ir savivaldybe nesugeba pastatyti darzeliu, siulome vaikucius atvezti i Jurbarka. mes priimsime pigiau nei kaune.

biurokratu

biurokratu portretas
Jei sumazetu biurokratu, ivairiu seniunu, seniunaiciu ir t.t., kurie "skirsto" europine parama,pritaria,rezga, dalijasi... jei sis kamuolys issivyniotu ir lesu liktu infrastrukturai, jei Kauno meras garbingai elgtusi kauno rajono atzvilgiu, tai gal ir butu gerai. Bet ar nenuskurs Kauno miestas, jei visos lesos bus siunciamos i rajona. Jau dabar nesugeba Centrinio Pasto,svarbaus architekturos paminklo perimti i savo biudzeta.Cia reikia ramiai svarstyti, pasitelkti padorius valdininkus ir diskutuoti. Tur but ir Kauno meras ir rajono meras yra pakankamai turtingi zmones ir metuose, tai gal butu grazu pagalvoti apie savo, kaip vadovo garbingo vardo issaugojima miestieciu atmintyje, kad ju vaikai ir anukai galetu didziuotis.

Vistos walmora

Vistos walmora portretas
Kas uz tai,kad 13 Kauno raj.savivaldybiu butu prijungtos prie Kauno m.,spaudziam ZALIA.
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių