Kauno ligoninė – apie kovą su COVID-19: tiek daug sunkių ligonių dar niekad neturėjome

 • Teksto dydis:

LSMU Kauno ligoninė jau kelios savaitės yra daugiausiai Lietuvoje COVID-19 pacientų turinti gydymo įstaiga. Koronavirusas nuolat praretina ir dalį ligoninės darbuotojų – šuo metu jų serga apie 90.

Tiek sunkių ligonių dar neturėta

Buvo parų, kai LSMU Kauno ligonėje gydyta per 180 ligonių. Lapkričio viduryje šis skaičius svyruoja tarp 160-170. Daugiau kaip pusei ligonių reikia deguonies terapijos, kitų būklė bet kada gali pablogėti.

„Jau turime nemažai pacientų, kurių amžius prasideda nuo 40 metų. Nuolat guli 3-4 vaikai. Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje plaučių ventiliacijos nuolat reikia dešimčiai ir daugiau pacientų. Ši ligoninė dar niekada nematė tokio didelio skaičiaus sunkių ligonių“, – situaciją apibūdino LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas.

Sekina ne tik didelis sunkių ligonių skaičius, bet ir neįprastos jų gydymo sąlygos.

Tenka riboti kitas paslaugas

Plečiant lovų skaičių ir stiprinant medikų komandą, teko laikinai stabdyti Josvainių g. 2 esančių terapinių stacionaro padalinių veiklą. Šie skyriai perorientuoti į COVID-19 gydymą. Chirurgijos ir Urologijos skyriai Josvainių g. 2 irgi skirti COVID-19 ligoniams, kuriems reikia daryti operacijas. Akušerijos ginekologijos skyrius, be sveikų gimdyvių, dar turi izoliacinį padalinį koronavirusu infekuotomas moterims.

„Personalui tai dideli ir neregėti iššūkiai, kurie trunka jau 9 mėnesius. Sekina ne tik didelis sunkių ligonių skaičius, bet ir neįprastos jų gydymo sąlygos: tenka lieti prakaitą vizituojant ir atliekant gydymo procedūras su kelių sluoksnių apsaugine apranga, daryti ligos eigos įrašus, konsultuotis telefonu arba kviestis medikus iš kitų skyrių dėl įvairių gretutinių ligų. Taip pat nuolatinis iššūkis – sudaryti grafikus, kad žmonės galėtų pailsėti po įtemptų darbo valandų, bet kartu būtų užtikrinamas sklandus visos paros darbas, nes specialistų nuolat trūksta“, – kasdienybės rūpesčius vardijo prof. A. Naudžiūnas.

Koronavirusas nuolat praretina personalo gretas – šiuo metu serga apie 90 ligoninės darbuotojų.

LSMU Kauno ligoninės nuotr.

Pluša visi padaliniai

LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Svetlana Kauzonienė pabrėžė, kad įstaigai tenka spręsti ne tik medicinines, bet ir infrastruktūros problemas.

„Ligoninės veidas pandemijos metu labai pasikeitė, – teigė ji. – Tenka perplanuoti patalpas ir sukurti naujas erdves užtikrinant saugų personalo ir pacientų judėjimą ligoninės viduje.“

Taip pat ligoninės darbininkai skuba plėsti deguonies taškus ten, kur jų dar nėra, nes daugumai COVID-19 ligonių tai gyvybiškai svarbi terapija.

Ligoninės veidas pandemijos metu labai pasikeitė.

„Darbo krūvis žymai padidėjo ir ne medicinos personalo specialistams – medicinos technikos inžinieriams, IT specialistams, viešųjų pirkimų specialistams, staliams, vairuotojams, pagalbiniams darbininkams, statybininkams. Reikia nuolat užtikrinti savalaikius viešuosius pirkimus kaupiant apsaugos priemonių rezervą, apsirūpinant reikiama medicinine įranga, suplanuoti ir atlikti daug kitų svarbių darbų, kad didžiausia kovojanti su COVID-19 įstaiga nebūtų palaužta pandemijos“, – kabėjo dr. S. Kauzonienė.

Ligoninei reikia daugiau vairuotojų, stalių, virėjų, pagalbiniai darbininkų. „Šis poreikis atsirado dėl didėjančio COVID-19 virusu sergančių pacientų skaičiaus, žymiai padažnėjusio pacientų pervežimo, COVID-19 lovų ligoninėje padidinimo nuo 110 iki 230 bei atitinkamo palatų ir kitų ligoninės patalpų pritaikymo išlaikant infekcijų kontrolės reikalavimus, o svarbiausia – užtikrinant tinkamas pacientų gydymo sąlygas bei medicinos personalo darbo ir poilsio sąlygas“, – sakė dr. S. Kauzonienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Medikas

Medikas portretas
Hmm... Gal nepasiteisino pokyčiai ligonineje ir raganų medžioklė. Prioritetas ligoninių sujungimui ir LSMU nurodymų vykdymui, negalvojant apie pandemiją. Dabar skaiciuojam rezultatus.

Tyt

Tyt portretas
Baikit prirašinėt vitiek niekas netiki tai biznis

Bg

Bg portretas
Negydėt nuo kitų ligų- va ir rezultatas. Tik nesakykit, kad vien tik Korona..
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių