Kauno klinikose atidaryta naujoviška operacinė

Kauno klinikose atidaryta naujoviška operacinė, kuri leidžia pašalinti inkstų akmenis be didelių skausmų ir intervencijų.

Mažiau skausmo

Kauno klinikų Urologijos klinika įsigijo modernų litotriptorių, kuriuo patyrę urologai skaldys didžiulį skausmą pacientams sukeliančius akmenis.

"Senąjį litotriptorių naudojome apie dvylika metų, o pastaruosius septynerius jis buvo netinkamas dėl nusidėvėjimo, – pasakojo Urologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Jievaltas. – Dėl to, įsigiję naują aparatą, labai džiaugiamės, kad pacientų nebereikės siųsti į kitus miestus. Modernią procedūrą, padedančią įveikti ligą be sudėtingos operacijos, atliksime patys."

Naujojoje operacinėje akmenlige sergantiems pacientams nebereikės kęsti skalpelio pjūvių ir laukti, kol sugis žaizdos. Kauno klinikose viskas bus daroma lazeriu. Prof. M.Jievaltas pasakojo, kad litotriptorius akmenis inkstuose ar šlapimo takuose aptinka rentgeno spinduliais arba ultragarsu.

Paplitusi liga

Kadangi žmogus vis tiek kvėpuodamas juda, aparatas pats seks užfiksuotus akmenis ir juos skaldys. Susmulkinti inkstų akmenys iš organizmo pasišalina kartu su šlapimu. Kadangi neatliekama jokia intervencija į žmogaus organizmą, tai bus dienos stacionaro paslauga.

Pati akmenų skaldymo procedūra naujuoju aparatu trunka apie 40 min., tad skaičiuojama, kad per dieną Kauno klinikose bus galima padaryti apie penkias šešias operacijas. Akmenligė yra ganėtinai paplitusi liga. Vien Kauno klinikose per metus akmenys iš inkstų ar šlapimo pūslės šalinami maždaug pusei tūkstančio pacientų.

Įvairios operacijos

Kauno klinikų atstovai tikina, kad naujoji technika gali būti pritaikyta ir kitoms operacijoms. Pats stalas lengvai sukiojasi, tad nebereikės specialiai judinti ligonių. Stalas pritaikytas įvairaus ūgio ir svorio žmonėms. Ant jo gali būti operuojami tiek vaikai, tiek sunkiasvoriai pacientai.

Litotriptoriui įsigyti skirta beveik 470 tūkst. eurų iš Valstybės investicijų programos lėšų. Moderniam aparatui pritaikyta viena iš Urologijos klinikos operacinių. Naujasis įrenginys ypatingas tuo, kad yra daugiafunkcis. "Juo galėsime atlikti ir kitas endourologines intervencijas", – pridūrė profesorius.

Naujoje operacinėje įdiegtas ir platus rentgenas, kuris taip pat pagerina gydytojų darbą, nes vienu metu galima matyti didesnį žmogaus kūno plotą. Operacinėje įrengtas ir specialus echoskopas, kuris leis šią vietą pritaikyti kitoms operacijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nemalonu,bet be pjuvio

Nemalonu,bet be pjuvio portretas
Siauliuose man suskalde insktu aknenis. Desiniame inkste buvo du,labai skaudziai ejo per slapinkanali.tai jau buvo pries 10 metu.

Pacientas

Pacientas portretas
Gerbiu profesorių Mindaugą Jievaltą.

13

13 portretas
operuojami bus visi, kam reikes.AR GERAI?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių