Įvardijo, kodėl savaitę nebuvo naudojama „Johnson & Johnson“ vakcina

„Johnson & Johnson“ vakcina nuo koronaviruso savaitę nebuvo naudojama dėl pasiruošimo – buvo apklausiami pacientai, rengiamos vidinės ligoninės tvarkos, lietuviškas informacinis lapelis.

„Gavus vakcinas, iki šiol buvo laukiama atnaujintos informacijos pacientui lietuvių kalba, ruošiamasi sklandžiam vakcinacijos procesui, parengta vidinė ligoninės tvarka, apklausiami pacientai, kurie pageidautų skiepytis“, – BNS komentare teigė Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas.

„Pacientai supažindinami su vakcinos informaciniu lapeliu, taip pat pasirašo asmens informavimo apie vakciną bei sutikimo formas. Tuomet paskiriama vakcinacijos diena“, – pridūrė jis.

Kauno klinikos vakcinuoti pacientus pradėjo ketvirtadienį.

„Johnson & Johnson“ vakcina čia skiepiami didžiausios rizikos pacientai, pavyzdžiui, asmenys, kuriems atliktos kaulų čiulpų ar organų transplantacijos, sergantys galutinės stadijos lėtine inkstų liga ir jiems yra taikomos dializės.

Gavus vakcinas, iki šiol buvo laukiama atnaujintos informacijos pacientui lietuvių kalba, ruošiamasi sklandžiam vakcinacijos procesui, parengta vidinė ligoninės tvarka, apklausiami pacientai, kurie pageidautų skiepytis.

Taip pat šią vakciną gaus sergantys piktybinėmis kraujo ligomis arba kitomis onkologinėmis ligomis, kuriems liga dar nėra pasiekusi remisijos, todėl taikoma chemoterapija, spindulinė  terapija, imunoterapija ir kiti priešvėžiniai gydymo metodai.

Bus skiepijami ir asmenys, sergantys imunodeficito ligomis, taip pat 65-erių metų ir vyresni žmonės, jaunesni nei 65-erių metų asmenys, sergantys cukriniu diabetu (su komplikacijomis), lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis, lėtinėmis plaučių, ligomis ar sergantys kepenų ligomis, kuriems nustatytas nutukimas.

Į skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti ir asmenys, sergantys nervų ir raumenų sistemos ligomis bei kitomis ligomis sergantys asmenys, kurie yra rizikos grupėse.

Per savaitę panaudota vos viena dozė

Statistikos departamento duomenimis, nuo balandžio 21 iki 28 dienos „Johnson & Johnson“ vakcina buvo paskiepytas vos vienas asmuo, tuo metu balandžio 29-osios duomenimis, šią vakciną gavo dar 61 žmogus.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad tik „laiko klausimas“, kada šia vakcina bus pradėta skiepyti plačiau.

„Mes jos nedaug esame ir gavę. Natūralu, kad tai yra nauja vakcina ir čia yra tik laiko klausimas, nes jeigu pasižiūrėsime, „AstraZenecos“ vakcina irgi iš pradžių judėjo lėčiau, o dabar visai pakankamai juda ir tų likučių mažėja“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Apie skiepijimo pradžią šia vakcina trečiadienį pranešė sostinės Santaros klinikos, kur taip pat skiepijami didžiausios rizikos pacientai ir pacientai, turintys kitų ligų.

Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė sako, kad daug laiko užima pageidaujančiųjų skiepytis apklausa.

„Daug laiko užima pageidaujančių skiepytis apklausa, pacientų informavimas apie mažai iki šiol girdėtą vakciną. Kadangi buvo paskelbtos informacijos, kad tik atgabenus vakciną į Lietuvą, skiepijimas ja buvo sustabdytas, tai taip pat turi įtakos apsisprendimui skiepytis“, – BNS atsiųstame komentare teigė medikė.

Anot jos, skiepijimas turi būti priderinamas prie numatyto gydymo plano – operacijų, intervencinių procedūrų ir kt..

Santaros klinikų medikė taip pat sakė, kad skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina vykdomas maksimaliomis pastangomis ir greitai.

„Per dvi dienas buvo surinkta prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų grupė pagal savo gydymo eigą galinčių ir pageidaujančių skiepytis. Taigi, skiepijimas atsižvelgiant į esamas aplinkybes, vykdomas maksimaliomis pastangomis ir greitai“, – sakė J. Jakutienė.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo BNS, kad Kauno ir Santaros klinikoms skirta po 1,3 tūkst. „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių, taip pat 950 skirta Kauno universitetinei ligoninei, po 500 Respublikinėms Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms.

250 šios vakcinos dozių perduota ir Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikai, kuri rūpinsis šalies diplomatų skiepijimu.

Lietuva iki šiol yra gavusi vienintelę „Johnson & Johnson“ vakcinos siuntą, kurioje – 4,8 tūkst. dozių

Šia vakcina skiepijami 65 metų ir vyresni gyventojai, lėtinėmis ligomis sergantys ligoninėse besigydantys žmonės ir asmenys, vykstantys dirbti į diplomatines ir konsulines įstaigas užsienio valstybėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių