Kaunietė stebisi: gražuolį gluosnį nukirto per kelias valandas

 • Teksto dydis:

Į portalo kauno.diena.lt redakciją kreipėsi kaunietė Miglė ir nurodė, kad Šiaurės prospekte prie namų buvo nukirstas medis. Moteris sakė, kad niekas iš kaimynų gluosniu nesiskundė, jis niekam netrukdė. Kaunietė svarstė, jog tvarkant vamzdžius, darbininkai galėjo pažeisti augalo šakini, todėl nusprendė medžiu iš vis atsikratyti.

Sveikas medis

Kaunietė pasakojo, kad didelis gluosnis augo tarp Šiaurės pr. 5-ojo ir 7-ojo namo. Ji tikino, kad storo ir tvirto kamieno medis niekam netrukdė, ji nėra girdėjusi, kad kas nors būtų juo nepatenkintas. Jis nebent galėjo papildomai darbo pridaryti kiemą šluojančioms valytojoms.

„Vieno namo gyventojams jis tikrai netrukdė, nes augo namo šone, kuriame nėra langų. Keliems šalia esančio daugiabučio namo kaimynams medis gal ir galėjo šiek tiek užstoti saulę, bet tikrai nedaug, nes čia blokinių namų kvartalas, tai saulę ir šiaip užstoja šalia stovintys namai. Bet ir šiaip nesu girdėjusi, kad gyventojai sakytų, jog gluosnio nereikia“, – savo pasakojimą pradėjo Miglė.

Ji teigė, kad prieš kelias savaites matė, kaip darbininkai netoli tos vietos, kur augo gluosnis, keitė kanalizacijos vamzdžius. Moteris svarsto, jog būtent darbininkai galėjo pažeisti medžio šaknis, dėl ko jį ir nuspręsta nukirsti.

„Ten gal savaitę darbininkai su tais vamzdžiais dirbo. Ar ten augo šaknys, nežinau, bet iš medžio kamieno buvo matyti, kad gluosnis tikrai buvo sveikas, nebuvo nei vienos išpuvusios šakos, tad jis tikrai nekėlė jokio pavojaus. Aišku, jeigu darbininkai apkapojo jo šaknis, tai gal ir kilo koks pavojus“, – savo mintis dėstė kaunietė.

„Kauno dienos“ skaitytojos nuotr.

Medžio greitai neliko

Moteris gerokai nustebo, kai prieš kelias dienas siauruose kiemuose pradėjo sukinėtis bokštelis bei kitų darbininkų automobilis. Kaunietė stebėjo procesą, kaip darbininkai aptveria medį, pasiruošia pjovimo techniką ir pradeda doroti eilę metų prie namų augusį gluosnį.

Dar pakalbinau darbininkus, kodėl jie ruošiasi pjauti, tačiau jie man nieko nepaaiškino.

„Netyčia pastebėjau, kad medis buvo pažymėtas kryželiu. Žinau, kad tai reiškia jo mirtį. Dar pakalbinau darbininkus, kodėl jie ruošiasi pjauti, tačiau jie man nieko nepaaiškino. Ilgai laukti nereikėjo ir jie užkūrė savo elektrinius pjūklus ir pradėjo pjaustyti šakas. Taip nuo viršaus pjaudami kamieną, jie per kelias valandas visiškai nupjovė medį. Tada atvažiavo kitas sunkvežimis, visas šakas ir supjaustytą kamieną susikrovė ir išvažiavo. Liko tik plikas kamienas ir prisiminimas, kaip medis suteikdavo pavėsį ir žalumą“, – pasakojo kaunietė.

Miglė užsiminė, jog yra girdėjusi, kad miesto medžių tokiu metu jau nebegalima kirsti, nes iš šiltųjų kraštų jau sugrįžo dalis paukščių, kurie kaip tik pradeda sukti lizdus jaunikliams.

„Tikrai keista, kad kažkas nusprendė būtent dabar nukirsti ilgametį medį. Juk jau buvo pradėję skleistis lapai, galbūt ir paukščiai suko sau namus. Gaila, kad niekas nesiteikia paaiškinti, kokiu pagrindu buvo priimtas sprendimas atsikratyti tokio augalo ir tai padaryti būtent dabar“, – apie prieš kelias dienas nupjautą gluosnį toliau kalbėjo Miglė.

Portalas kauno.diena.lt dar prieš kelias dienas uždavė klausimus savivaldybei, kodėl buvo nuspręsta išduoti leidimus nukirsti gluosnį, ar jis kėlė pavojų aplinkiniams. Tačiau kol kas jokio atsakymo negavome. Jei miesto atstovai atsakys, tekstą papildysime.


Šiame straipsnyje: medisnupjovė medįmedis Kauneskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Toks gluosnis turi būti per 3 metrus nuo sienos

Toks gluosnis turi būti per 3 metrus nuo sienos portretas
Ir kirto jau daug metu ir prie konservu kirto

Kaunas

Kaunas portretas
Už nupjautus medžius savivaldybės UAB gauna dideles sumas. Kuo storesnis medis, tuo daugiau gauna. Žinokit už ką kitą kartą nebalsuoti. Užuojauta.

Nuomone

Nuomone portretas
Medziu pjovimas, tai didelis biznis kazkam, todel taip drastiskai ir pjauna.
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių