Kauniečiai Kovo 11-ąją išskleidė pusės kilometro trispalvę

Į šiemetinę Vasario 16-ąją plūstelėję kaip į Sąjūdžio mitingus, panašios tradicijos kauniečiai laikėsi ir Kovo 11-ąją. Daugelis minėjimo Karo muziejaus sodelyje dalyvių prisijungė prie eisenos – nešė kelių šimtų metrų ilgio trispalvę į Rotušės aikštę.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Kaune prasidėjo Šv. Mišiomis Kauno šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje ir Kauno arkikatedroje bazilikoje. Iš čia link Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio po mišių pajudėjo visuomeninių organizacijų eisena. Laisvės alėja jos dalyvius pasitiko nelabai svetingai – jiems teko šokinėti per purvinus sukasto sniego kauburius.

Netrukus Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje suskambo varpai. Vidudienį iškilmingo minėjimo pradžią paskelbė Lietuvos valstybės himnas, atliekamas Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto Žano Voronovo. Tradiciškai, prie Nežinomo kareivio kapo pakelta Vyčio Kryžiaus ordino vėliava, padėta gėlių.

„Džiugu šiandien čia matyti tokią minią. Džiugu, kad nepamirštate Kauno, kad Kaunas lieka Lietuvos širdim“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Džiugu, kad nepamirštate Kauno, kad Kaunas lieka Lietuvos širdim.

Tylos minute šventėje pagerbtas žuvusių už Lietuvos laisvę atminimas, nuaidėjo trys dedikacinės šūvių salvės: kovojusiems už laisvę, už nepriklausomą Lietuvos valstybę, už Kauną.

Iškilmingąją dalį netrukus pakeitė linksma – čia koncertavo Martynas Kavaliauskas, Vidas Bareikis, grupė „Original Copy“.

Vos prasidėjus koncertui, Karo muziejaus sodelis gerokai ištuštėjo: renginio dalyviai ėmė rikiuotis nešti didžiulę 250 m trispalvę. Ši ir kita tokio paties ilgio trispalvė, pajudėjusi nuo Nepriklausomybės aikštės, Rotušės aikštėje susijungė į didžiulę pusės kilometro ilgio vėliavą ir apjuosė aikštę, sudarydama didžiulę trispalvę širdį.

Kalbinti kauniečiai sakė, kad jų neišgąsdino prastas oras. „Dalyvauju Kovo 11-osios renginiuose, nes noriu parodyti mažajai mūsų atžalai valstybės vertybes. Sūnus labai mėgsta Lietuvos vėliavą, važiuojant į minėjimą pakeliui visas trispalves suskaičiavo“, – pasakojo jaunas tėtis Deividas, minėjime dalyvavęs su keturmečiu sūnumi Povilu.

„Neįmanoma nedalyvauti tokioje šventėje. Visada dalyvaujam – ir Vasario 16-osios, ir Kovo 11-osios renginiuose. Kuri šventė svarbesnė? Mano mama sakydavo, kad Vasario 16-oji jai svarbesnė šventė, man – gal kaip tik Kovo 11-oji, nors atvirai pasakius, tai abi šventės svarbios“, – sakė senjorė Virginija Ralienė, renginyje dalyvavusi su vyru Dobilu Raliu.

„Ar nešalta? Ne. Svarbu, kad širdyje šilta“, – tikino Irma Stulauskienė, nešusi trispalvę kartu su dešimtmete dukra Dite ir vyru Eugenijumi.

Jauna pora, su šunimi vaikštinėjusi Miesto sode, tikino esanti pakeliui į šventinį renginį. „Buvom minėjime, einam į Rotušės aikštę dabar. Šuniukas pas mus irgi patriotas – su trispalviu antkakliu“, – glostydama augintinį pasakojo Deimantė Meilutė-Ganusauskienė.

Kovo 11-ąją Kaune netrūko koncertų. Koncertas „Dainuoju Lietuvą“ surengtas Rotušės aikštėje. Jaunieji dainorėliai tuo pačiu metu rinkosi į konkurso „Dainų dainelė“ Kauno miesto laureatų ir svečių koncertą VDU salėje. 21 val. į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą kviečia „Žalgirio“ arena. Tiesioginę transliaciją iš renginio bus galima stebėti ekrane Rotušės aikštėje.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Rega

Rega portretas
Net nepastebėjau,koks tas oras buvo,nes viską atstojo puiki nuotaika.O Vėliava,arba ta trispalvė juosta,įspūdį padarė nepakartojamą.Gražu buvo žiūrėti,kaip visi norėjo nešdami ją eiti kartu-tiek jaunimas,tiek sinjorai,vaikai,tėvai su savo mažyliais.Tai nepakartojama.O į niurneklius,amžinai viskuo nepatenkintus,ypač tiesiog niekinančius mūsų Laisvę nereikia kreipti jokio dėmesio.Jiems jau paprasčiausiai senatvinis marazmas.

Haroldas

Haroldas portretas
Su praėjusiom Šventėm visų pirma tautiečiai, iš 20 pasisakiusių kažkodėl sklinda nekoks „kvapas” Juk Baltijos kelyje irgi dalyvavom visi su kagabistais ir vies kitam rankas davėme ir tiesėme, su broliais latviais net su estais o dabar ka gėda pasidarė išeiti į gatves ir pridėti ranką prie Mūsų Tėvynės simbolikos ir taip įsiamžinti, suteikti Mūsų vaikams džiaugsmo akimirką . Juk nešė šią TAUTINĘ JUOSTĄ vaikučiai nui 2 m amžiaus, lyjant lietui ir šokinėjant per likusias sniego pusnis ir bordiūrus iki ~ 90 metų senolių buvusių tremtyje , o juk be jų be jų taip greitai Pasaulėjančios ir Europėjančios Lietuvos - tokios turim dabar gal dar neturėtumėm?

AnI nuomone.

AnI nuomone. portretas
Prisijungiu prie tu kurie pries veliavos isniekinima.Veliava yra veliava,o spalvom veliavos puosti butelius,triusikus ,kojines ,kad ir ta puse km.medziaga temti apie aikste tai joks pasididziavimas,jokia garbe.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių