Kauniečiai atkreipė dėmesį: Santakos parke tuoj vėl karaliaus darbininkai

 • Teksto dydis:

Šylantis oras į lauką išgina vis daugiau miestiečių, kurie stebi Kaune vykstančius pokyčius. Vienas kaunietis atkreipė dėmesį ir į Santakos parką, kur statybininkai jau aptvėrė kai kurias erdves. Miestas tikina, kad pratęsiama Santakos parko rekonstrukcija.

Atsirado tvoros

Kaunietis portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad Santakos parke, erdvėje, kur popiežius Pranciškus laikė šv. mišias, atsirado tvoros. Jis smalsavo, kas ten bus daroma.

„Matyt, kad vėl tvarkys, nes kurį laiką rekonstrukcija buvo sustojusi, jokie darbai nevyko“, – pastebėjo skaitytojas.

Jis buvo teisus. Po pertraukos į šią Kauno vietą sugrįžta darbininkai, kurie atnaujins Santakos parko erdves. Tiesa, darbininkai kiek anksčiau pradėjo tvarkyti T.Daugirdo gatvėje esantį amfiteatrą, tad dabar apimtys didinamos ir dalis darbų bus pradėta ir pačiame parke.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Grįžta po pertraukos

Portalas kauno.diena.lt primena, kad Santakos parką jau buvo pradėta tvarkyti daugiau nei prieš metus, tačiau viskas sustojo, nes miesto savivaldybė nebesutarė su projekto rangovais. Metų pradžioje Kauno savivaldybė skelbė, kad pasirašė naują sutartį su kitais rangovais, tad Neries ir Nemuno santakos parke bus atnaujinti rekonstrukcijos darbai.

Tuomet buvo skelbta, kad parko atnaujinimas kardinaliai pakeis dešiniajame Nemuno krante esantį Daugirdo amfiteatrą su viršutine terasa. Ši kauniečių ir turistų dažnai lankoma vieta jau senokai praradusi reprezentacinę išvaizdą.

Krantinėje ties Senąja prieplauka bus įrengti turėklai – tokie patys, kaip ir visos Nemuno krantinės atitvarai, o link amfiteatro ves patogūs nauji laipteliai. Šalia Vytauto bažnyčios esanti erdvė transformuosis į pusapvalę apžvalgos aikštelę.

Remonto sulauks Santakos gatvė, o tarp Popiežiaus kalnelio ir vadinamojo Santakos stadiono nusidrieks naujas dviračių takas. Juo bus atskirtos pėsčiųjų ir dviratininkų zonos: link vaizdingos Nemuno ir Neries santakos vedantis pagrindinis takas liks ramiems pasivaikščiojimams, o dviratininkai „nukirs“ gabaliuką, riedėdami jiems skirto Nemuno krantinės tako link.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Aktyvaus laisvalaikio erdvės

Sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstančius kauniečius atnaujintas Santakos parkas pasitiks patraukliomis laisvalaikio erdvėmis. Guminės dangos bėgimo takai apjuos atgimstantį Santakos parko futbolo stadioną. Aplink jį bus įrengtas drenažas, kad po smarkesnių liūčių bėgimo takelių nesemtų vanduo.

Čia pat bus išlygintas gretimas žemės plotas ir naujai patiesta natūrali žalios vejos danga. Ji pasitarnaus dar kelioms mobilioms futbolo aikštelėms, kitoms sporto šakoms, renginiams.

Netoliese numatyta įrengti naujas treniruoklių ir vaikų žaidimų aikšteles, o senosios iškeliaus į miesto bendruomenių kiemus. Moderniems sportiško laisvalaikio ir žaidimų įrenginiams parinkta patogesnė erdvė, esanti atokiau nuo judraus tako. Prieplaukos krantinės gyventojams praeivių klegesį ir kitą aplinkos triukšmą slopins šalia namų pasodinti želdiniai.

13,5 hektarų Santakos parko plote bus atlikti darbai už beveik 3,25 mln. eurų. Parko rekonstrukciją tikimasi užbaigti iki 2022 metų.


Šiame straipsnyje: Santakos parkastvarkymo darbaidarbininkairekonstrukcijaskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gudrūs ėjimai žirgu.

Gudrūs ėjimai žirgu. portretas
Apšnerkš visa Kauna ,o paskui savo palikuoniams pusdykiai atiduos.

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
pasityčiojimas iš Kauno ir einė finansinė afera . Kuo reikia būti kad tokioje vietoje , tokią nesamonę įrenginėti . Tik krysa

ana

ana portretas
Aciu , MERUI bus grazu ,turbut konservatoriai ,labai pyksta kad miestas bus panasus i miesta
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių