Kaune kuriasi naujas ekologiško būsto kvartalas

 • Teksto dydis:

"Kudrėnai". Tai išskirtinis projektas, naujakuriams suteikiantis patogumą ir kokybišką gyvenimą. Speciali statybos technologija leidžia sukurti šiuolaikinį ekologišką namą už prieinamą kainą.

Šiuolaikinės technologijos

Ieškantys kokybiško ir sveikatai nekenkiančio būsto turėtų suklusti, nes Romainiuose pradedamas vystyti naujas gyvenamasis kvartalas "Kudrėnai". Projektu įgyvendinamos šiuolaikinės statybų idėjos, leidžiančios sukurti aplinkai nekenkiantį ir taupų namą.

Skydiniai "Kudrėnų" kvartalo namai statomi naudojant specialias technologijas. Viskas prasideda ne plyname lauke, o Prienų rajone esančioje bendrovės "Ecodomus" gamykloje. Pastato pamatai – vienintelė namo dalis, liejama statybvietėje.

Visos skydinių namelių sienos ir stogas gaminamos gamykloje.

Visų namelių konstrukcija susideda iš skydų, kurie garantuoja aukštą šilumos naudingumo koeficientą, gerą namo sandarumą ir atitinkamus ekologinius standartus. Skydai visiškai surenkami gamykloje, panaudojant aukščiausios kokybės ir aplinkai nekenkiančias sudėtines medžiagas. Taip pasiekiamas norimas kokybės ir kainos santykis bei reikalingas A+ klasės šilumos taupymo rodiklis.

"Žinoma, žmonės gali statytis karkasinius namus ir viską įrenginėti lauke, tačiau Lietuvoje orai nenuspėjami, tad išvengti lietaus yra sudėtinga. Mes visas sienas surenkame sausoje gamykloje, išlaikydami visus reikalavimus. Surinkus sienas, jos vežamos į vietą ir tada iš karto montuojami skydiniai namai. Gamykloje pagaminti sienas užtrunka apie savaitę, o namelius sumontuoti konkrečiame sklype – ir dar mažiau", – apie skydinių namų įgyvendinimo procesą pasakojo namus gaminančios bendrovės "Ecodomus" direktorius Girmantas Juknys.

Ekologiškas namas

Namuose žmonės praleidžia daug laiko, todėl svarbu, kad jie nekenktų aplinkai ir tausotų gyventojų sveikatą. Būtent pasirinktos šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti ekologiškus, bet ne brangius namus.

"Namo sienoms ir stogui naudojama kokybiška, sertifikuota mediena. Išorinių sienų konstrukcijų viduje sudėta akmens vata, o iš išorės dar apšiltinama supresuota medžio vata. Tada  sienos dar apkalamos ventiliuojamu fasadu. Be to, fasadas dažomas ne dažais, o dažyve. Tai speciali dažų atmaina, kuri yra visiškai ekologiška ir pritaikyta medžiui", – apie aplinkai palankius sprendimus aiškino G.Juknys.

J.Sadauskas (kairėje) ir G.Juknys vysto naują ekologiškų namų kvartalą.

Projekto vystytojai atsisakė plastikinių langų ir "Kudrėnų" projekte gyventojams siūlo medinius langus. Tai dar viena ekologiška namo detalė, suteikianti ne tik estetinį vaizdą, bet ir pagerinanti gyvenimo kokybę.

Šildymo ir vėdinimo sistemos taip pat palankios aplinkai. Naujuose "Kudrėnų" namuose suprojektuotas oras–vanduo šildymo sprendimas yra visiškai automatizuotas ir taip pat galės būti stebimas ir valdomas nuotoliniu būdu ištisus metus. Įrengta vėdinimo sistema garantuos gyventojams gryno oro tiekimą visoms patalpoms.

Projekto pranašumai

Ekologija – ne vienintelis "Kudrėnų" projekto pranašumas. Naujieji nameliai Romainiuose bus su visa apdaila. Be to, visiems darbams suteikiama garantija.

2018 m. pirmas vystymo etapas buvo itin sėkmingas. Buvo pastatyti šeši namukai: du sublokuoti vienbučiai ir du atskiri vienbučiai. Dabar vystomas antras kvartalo etapas. Jame bus pastatyti devyni skydiniai nameliai: trys atskiri vienbučiai ir trys sublokuoti vienbučiai, kuriuose suprojektuoti identiški 75 kv. m ir 78 kv. m būstai.

Fasadas dažomas ne dažais, o dažyve. Tai yra speciali dažų atmaina, kuri yra visiškai ekologiška ir pritaikyta medžiui.

"Labai džiaugiamės partneryste su bendrove "Ecodomus", nes sutampa abiejų įmonių vizija ir supratimas apie šiuolaikišką, patogų būstą, orientuotą į patogiau, sveikiau gyventi norintį žmogų. Pirmas šio projekto etapas buvo itin sėkmingas, šešiuose namuose jau laimingai gyvena žmonės, o naująjį etapą vystome dar palankesnį žmogui ir aplinkai, novatoriškesnį, todėl net neabejojame, kad naujieji gyventojai tai tikrai įvertins", – kalbėjo projekto vystymo partneris, bendrovės "Juda NT" pardavimų ir plėtros vadovas Juras Sadauskas.

Visi namukai bus vieno aukšto, kiekvienas iš jų turės atskirą žemės sklypą, nuosavą automobilio statymo vietą. Naujakuriai galės įsirengti ir terasą. Gyventojams nereikės rūpintis inžineriniais tinklais, apdaila ar sutvarkyta kiemo aplinka – viskas jau bus įrengta. Ne gana to, visiems darbams suteikiama penkerių metų garantija.

"Jau prieš kelerius metus, realizavę vieną daug paprastesnį objektą, pastebėjome, kad klientai ypač vertina išbaigtą infrastruktūrą, jiems, kaip ir būstą finansuojantiems bankams, yra svarbios statytojo suteikiamos garantijos, o pastarieji metai parodė, kad žmonės itin vertina savo laiką, todėl renkasi jau įrengtą būstą, kokį šiame naujame "Kudrėnų" projekte ir siūlome. Perkant būstą su visa apdaila žmogui yra paprasčiau numatyti galutinius įsirengimo kaštus. Dažnai perkant būstą su daline apdaila, bendra sąmata už įrengimą smarkiai išauga. Šiame projekte diegiami nuotolinio namo valdymo sprendimai padarys čia patogesnį gyvenimą", – pranašumus vardijo J.Sadauskas.

Visa naujojo kvartalo "Kudrėnai" teritorija yra aptverta, apšviesta, tad gyventi čia bus tikrai saugu. Saugumas pasitiks gyventojus ir namo viduje, nes namukuose įrengtos apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemos, kurios valdomos nuotoliniu būdu. Naujakuriai neturėtų jaudintis ir dėl gaisro pavojaus, nes visos elektros instaliacijos apsaugotos nuo gaisro, įrengta ir gaisro signalizacija. Be to, projektu griaunami stereotipai, kad Romainiuose gyventi nepatogu. "Kudrėnų" projektas vystomas prie naujai sutvarkytos gatvės, tad grįžti į namus nebus problemų.

Kviečia susitikti

Naujojo gyvenamojo namų kvartalo "Kudrėnai" projektas sparčiai vystomas. Pirmieji įrengti namukai gyventojų lauks jau birželį.

Ekologiškų skydinių namelių vystytojai kviečia nepraleisti progos detaliau susipažinti su naujuoju "Kudrėnų" projektu. Visus klausimus specialistai atsakys balandžio 11–14 d. "Žalgirio" arenoje vyksiančioje parodoje "Namų pasaulis".

"Kviečiame visus, norinčius sužinoti daugiau apie projektą, užsukti į parodą "Namų pasaulis". Bendrovės "Juda NT" stendas įsikurs prie amfiteatro. Parodos metu ne tik atsakysime į visus rūpimus klausimus, bet ir bus galima rezervuoti namelį naujame "Kudrėnų" kvartale", – į susitikimą kvietė bendrovės "Juda NT" pardavimų ir plėtros vadovas J.Sadauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sandra

Sandra portretas
Dar tiktu lauke baldai iš palečių... O šiaip tai Klaipėdos uosto filialas. Kur architektūra, ar čia jau ekologiškai tik būdose gyventi galima? Ką paliksim po savęs? Ogi pjuvenų krūvą...

Žygis

Žygis portretas
Skambinom tai sakė jei norit galim 100m garantija duoti:)) teisinga logika. Manau senai truko tokiu patikimu namuku

Giedrė

Giedrė portretas
Senai laukėm kažko ekologiško kaune. Pardavinejam buta sena ir rezervuojam!
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių