Kaune girtuokliaujama vis atviriau: kiemuose, parkuose, prie parduotuvių (nuotraukos)

Šiltuoju metų laiku Kaune galima pamatyti daugybę viešose vietose girtaujančių žmonių. Girtuokliaujama atvirai ir visur – kiemuose, skveruose, parkuose, pliažuose, prie parduotuvių.

Kas yra „vieša vieta“? Aukščiausiojo Teismo aiškinimu, tai vieta, į kurią laisvai ir nevaržomai gali patekti žmonės.

„Alkoholio mėgėjai vis labiau įžūlėja. Sumanę išgerti, jie nesivargina ieškoti nuošalesnės vietos. Dažnai matau vyrus, geriančius labai viešose vietose – prie pat parduotuvių, viešojo transporto stotelėse, kartais net troleibusuose. Labai retai juos kas nors sudrausmina. Esu bandęs tai padaryti, tačiau sulaukdavau ne atsiprašymo, o keiksmažodžių tirados“, - portalui kauno.diena.lt pasakojo V. Krėvės prospekte gyvenantis Gintautas.

 

Girtaujančių miesto viešose erdvėse tikrai yra daug. Beveik kiekvieną dieną girtuokliai vaišinasi prie Kovo 11-osios gatvėje esančio prekybos centro „Iki“ sienos. Dažnai asocialūs asmenys sėdi prie buvusio Policijos komisariato pastato M.Riomerio gatvėje. Jie ten ir geria, ir užmiega, ir šlapinasi. Nuolat girtuokliaujama šalia buitinių atliekų konteinerių S.Žukausko gatvėje.

Itin dažnai alus gurkšnojamas prie V.Landsbergio-Žemkalnio gatvės 9-ojo ir 11-ojo namų. Šioje vietoje renkasi ne asocialūs asmenys, o netoliese gyvenantys piliečiai.

Alkoholio mėgėjai vis labiau įžūlėja. Sumanę išgerti, jie nesivargina ieškoti nuošalesnės vietos.

Asocialų gyvenimo būdą pasirinkę asmenys turi išsirinkę mėgiamą vietelę ir Kalniečių parke. Joje neretai susėda ir taurelę kilnoja 4-5 žmonių kompanija.

Pirmadienio vakarą nutariau pasižvalgyti po Kalniečių mikrorajoną. Vos per valandą keturiose skirtingose vietose pamačiau 12 žmonių, vartojančių alkoholinius gėrimus.

Didžiausia girtaujančiųjų kompanija buvo įsitaisiusi prie gyvūnų prekių parduotuvės „Kika“ P.Lukšio gatvėje. Šioje vietoje sau nuotaiką kėlė dvi moterys ir trys vyrai.

Trys vyrukai alų iš skardinių tuštino itin atviroje vietoje – prie Savanorių pr. 375 esančios „Maximos“.

Du vyrai, ant betoninės sienelės pasistatę „bambalį“, troškulį malšino prie Savanorių pr. dvylikaaukščio, pažymėto 393-iuoju numeriu.  Dar dvi jaunos merginos alų gurkšnojo ir garsiai diskutavo visai neromantiškoje aplinkoje kitoje Savanorių pr. pusėje.

Administracinių nusižengimų kodeksas už alkoholinių gėrimų vartojimą viešose vietose pirmą kartą numato baudą nuo 20 iki 100 eurų. Nusižengus pakartotinai, skiriama bauda nuo 100 iki 200 eurų.

Kelis kartus nutvertiems viešai girtuokliaujantiems asmenims gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvos intervencijos ar kitose programose.


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienagirtuokliaialkoholio mėgėjaivieša vietaKalniečiaiSavanorių pr.

NAUJAUSI KOMENTARAI

vv

vv portretas
Niekam neidomus šitie piliečiai. Baudomis jų nepagasdinsim. Matyt kruvas tokiu popierėlių turi. Vat jei seniunijoms perduotų jų pašalpų mokėjimo fukcijas, tai gal reikalai ir pajudėtu. Juk vietoje ir visi įrašai apie baudas ar kokias kitas sankcijas, tai jei ko - sumažėja išmoka, nuskaičiuojant bent dalimis baudas. O dabar kuom juos paveikti, apeliuoti į sažinę, moralę - tas traukinys jau seniai nuvažiavo

kaip sau norit,bet..

kaip sau norit,bet.. portretas
sovietmečiu vaikščiodavo patuliai,jei milicijos viršininkas gaudavo pranešimą apie vietas kur girtuokliaujama viešoje vietoje,tai jau kitą dieną tose vietose pasirodydavo patruliai.

Anonimas

Anonimas portretas
Geriantiems nerupi kas ka apie juos galvoja
VISI KOMENTARAI 66

Galerijos

Daugiau straipsnių