Kaune įteiktas Tolerancijos žmogaus apdovanojimas ir L. Donskio premija

  • Teksto dydis:

Vytauto Didžiojo universiteto Didžioje auloje Kaune sekmadienį buvo įteiktas Tolerancijos žmogaus apdovanojimas ir Leonido Donskio premija.

Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos sprendimu 2021 metų Tolerancijos žmogumi išrinkta edukologė, vienuolė sesuo Viktorija Voidogaitė.

Kasmetinė Leonido Donskio premija skirta rašytojui, žurnalistui, vertėjui Rimantui Vanagui.

V. Voidogaitė apdovanota už pagalbą migrantams.

„Savo pavyzdžiu ji parodė, kad pabėgėliai nėra blogi ar pavojingi žmonės, o esminis barjeras slypi mūsų galvose ir stereotipuose, kuriuos peržengus, atrandi tokius pačius žmones kaip ir mes patys“, – teigiama fondo pranešime.

Kasmetinė L. Donskio premija rašytojui, žurnalistui, vertėjui R. Vanagui skirta už Anykščių žydų istorijų atskleidimą, nenutylint vietos lietuvių gyventojų dalyvavimo Holokauste.

„Jo kūryboje susisieja meilė savo gimtajai vietai ir kraštui bei globalios tendencijos. Jis nuolat liudija, kad nuoširdus gyvenimas savo gimtojoje vietoje nėra prastesnis nei didžiuosiuose pasaulio centruose. Tuo pačiu jis primena atvirumo ir skaudžių patirčių aktualizavimo, atminties gaivinimo svarbą, todėl dalį savo darbų yra paskyręs Anykščių žydų istorijai, vietos lietuvių gyventojų dalyvavimui Holokauste“, – nurodė Sugiharos fondas.

V. Voidogaitei įteiktas skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtas atminimo medalis ir diplomas, R. Vanagui – diplomas ir tūkstančio eurų premija. Šiemet abiem laureatams padovanoti Grigorijaus Kanovičiaus raštų rinkiniai.

Metų Tolerancijos žmogaus nominacija yra kasmetinė tradicija, pirmasis apdovanojimas įteiktas 2001 metais.

Šis apdovanojimas skiriamas asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

L. Donskio premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat – už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuviai buvo nuo seno tolerantiški

Lietuviai buvo nuo seno tolerantiški portretas
Kažkodėl tolerancija dingo 1940-1941 metais ir niekam neįdomu kodėl.

lol

lol portretas
Atvažiavo vienolė pažiūrėjo į migrantus, pasidalino keliais postais socialiniame tinkle ir matai apdovanojimsu gauna. :D Kas ją delegavo? Navickas?

Linas Pov

Linas Pov portretas
Nuoširdžiai nesuprantu šių apdovanojimų. Toks jausmas, kad draugai draugams padalina, pasifotografuoja ir visi laimingi. Yra tiek daug nuostabių jaunų žmonių kurie dirba su pabėgėlių klausimais, tautinių bendrijų ir tarpreliginiu dialogu, bet jūs pastoviai apdovanojate vienos tos pačios aplinkos žmones. Ar čia privaloma būti bažnyčios aplinkos žmogumi? ir kas juokingiausia, kad žmonės kurie daug metų dirba šiose temose lieka nepastebėti, o čia tik pirstelėjo ir staiga matai migrantai parūpo. Apgailėtina.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių