Kaune atidaryta „veidrodinė“ Žemės ūkio ministerija

Antradienį Kaune atidarytas Žemės ūkio ministerijos padalinys – „veidrodinė“ ministerija. Ilgainiui į Kauną bus perkelta visa ministerija.

Atidaryme dalyvavęs žemės ūkio ministras skaičiavo, kad šiandien Kaune dirba 10 ministerijos atstovų, o netrukus jų padaugės iki 20.

Ministerija įsikraustė į istorinį pastatą I. Kanto gatvėje, į valstybei priklausančias apie 400 kv.m patalpas, kurias Turto bankas perdavė pagal panaudos sutartį.

Šiame pastate ministerijos padalinys galės veikti, kol jos darbuotojų skaičius pasieks 60 – galės pasinaudoti dar 500 kv. m patalpomis.

G. Surplys aiškino, kad patalpos I. Kanto – tik laikina stotelė. Paskelbtas konkursas išsinuomoti modernias erdvias miesto centre esančias patalpas, kuriose galėtų dirbti apie 280 darbuotojų. „Tiek jų iš viso dirba dabar ministerijoje. Nors, manau, galėtume išsiversti ir su 250, gal net 200 darbuotojų“, – kalbėjo ministras.

Paklausus, ar nebus taip, kad vis tik bus nuspręsta ministeriją keldinti atgal į Vilnių, G. Surplys atsakė, kad toks variantas sunkiai tikėtinas.

„Aš jau kelis mėnesius bent kartą per mėnesį dirbu Kaune“, – pridūrė ministras.

Kiti darbuotojai Kaune pradės dirbti, kai bus daugiau aiškumo dėl sąlygų. „Jie laukia pasiūlymo, kokias sąlygas jiems galėsime pasiūlyti. Tą padarysime iki gegužės 1 d.“, – kalbėjo G. Surplys, turėjęs omenyje galimas kompensacijas už kelionę iš Vilniaus. Anot jo, apklausus ministerijos darbuotojus, didžioji dalis nusiteikusi važiuoti dirbti į Kauną.

Apie ministerijai pavaldžių įstaigų perkėlimą į Kauną bus galima kalbėti, kai čia persikraustys visa ministerija. Galutinai ministerija į Kauną turėtų būti perkelta 2020 metais. 

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius per atidarymą „veidrodinei" ministerijai žadėjo sėkmės, o šiam pilotiniam projektui linkėjo tapti kelrode žvaigžde visai Vyriausybei, kalbant apie darbo sąlygų keitimą, išsikraustymą į energetiškai efektyvesnius pastatus ir pan.

ŽŪM perkėlimas į Kauną, anot jo, užbaigtų žemės ūkio klasterio kūrimą šiame mieste.   

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas, kalbėdamas apie galimus vilniečiams nepatogumus dėl tolimos kelionės į darbą  ministerijoje Kaune, siūlė jiems kraustytis gyventi į mūsų miestą, nes čia yra puikios gyvenimo sąlygos ir garantuotas įvairus laisvalaikio užimtumas.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Šaunuoliai

Šaunuoliai portretas
Puikiai dirba ši vyriausybė- tęsi pažadus, nors nedaug, BET kyla pensijos, atlyginimai, įvairios išmokos. O ką darė buvusios vyriausybės?Tik dejavo dėl "krizės", kurią patys Lietuvoje dirbtinai ir sukėlė, skolindamiesi už didžiules palūkanas ir mažino skurdžias išmokas.. Šaunuoliai Skvernelis ir Matijošaitis, o nukvakę senos varnos tegul lekia kvarksėt į miškus.

>tiesiai šviesiai

>tiesiai šviesiai portretas
Na , gal nereikia uždavinėti "tokių protingų" klausimų.... Gal pats gali numatyti ir apskaičiuoti kiek kuris valdininkas ateity išleis pavalgymui, apsikirpimui, nusipirks kokį rūbą, daiktą, nueis į kiną, teatrą...??? Geriau pažiūrėk aplamai į sostines , kad ir kitų šalių ne tik mūsiškę, kur jos klesti.... BET pasižiūrėk ir į tas šalis , kurios išskaidė ministerijas po kelis miestus , bei kaip šie atsigavo. JUK valdininkai prastai neuždirba? Jie "irgi gyvena", leidžia pinigus , perka kurą, naudojasi viešuoju transportu,...įsigyja būstą ir persikrausto arčiau darbo [ ne visi...], ....Pasižiūrėk, kokia didelė sumaištis dabar kyla. Pasimetę visaip stengiasi perkėlimo išvengti, tai "toli", "niekas nevažiuos" "ar atsipirks" "80 procentų, apklausus, nesutinka"...ŽINOT, nesutinka, nenori, atsisako dirbti...NIEKAS NELAIKO ir gali laisva valia išeiti iš darbovietės dirbti kitur, savame mieste. Juk jaunų ,perspektyvių specialistų tikrai yra, o juos apmokys pasiliekantys senesnieji. IR VISKAS.

tiesiai šviesiai

tiesiai šviesiai portretas
Kas apskaičiavo naudą Kaunui?Konkrečiai-kiek?
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių