Kaunas švenčia Laimės dieną: išradingai, nutrūktgalviškai ir mesdamas iššūkį karantinui

 • Teksto dydis:

Kaunas šiandien virto išradingai prie karantino sąlygų prisitaikiusių ir net nutrūktgalviškų pasirodymų arena – jau ketvirtą kartą minima Tarptautinė laimės diena, kurią pasaulis, Jungtinių Tautų iniciatyva, švenčia jau nuo 2013 metų.

Oficialaus šios šventės ambasadoriaus Lietuvoje – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komandos kartu su Kauno miesto savivaldybe ir kultūros įstaigomis suplanuoti renginiai numatyti nuo pat ryto iki vidurnakčio.

O šiųmetės Laimės dienos šūkis – „Metas pakilti!“ Nuo sofos, akimis į dangų, kartu su savo svajonėmis ir pan., t.y. kartu su sugrįžtančiu pavasariu po truputį išsivaduoti iš visiems mums nelengvu išbandymu tapusių koronaviruso pandemijos ir jos ištikimo palydovo – karantino – gniaužtų. Juk ne veltui šiemet Laimės diena sutampa ir su ilgai lauktu muziejų bei galerijų atsivėrimu lankytojams!

Šiųmetė Laimės diena Kaune oficialiai prasidėjo ryte – nuo rytinės treniruotės, sporto bendruomenės „Šešios trim“ surengtos Aukštuosiuose Šančiuose – ant Ašmenos 1-osios gatvės 12-ojo daugiabučio stogo.

 

 

Improvizuota scena šiandien tapo ir M.Žilinsko galerijos stogas, ant kurio savo pasirodymą surengė grupė „Garbanotas bosistas“ ir šokio teatras „Aura“.

Gražuolėmis, prisiderinę prie „Garbanoto bosisto“ dainos „Gražesnė“, apsirengę „Auros“ šokėjai ir šokėjos surengė apie 15 minučių trukusį improvizuotą performansą Soboro kupolų fone, kurio metu išreiškė savo emocijas dėl laimės karantino sąlygomis.

Visi atlikėjai slėpė veidus po  gražuolių kaukėmis ir dėvėjo ypatingus sijonus, kurie ledo jiems, kaip ir reikalaujama per karantiną, išlaikyti vienas nuo kito reikiamą atstumą.

Jų atstovė portalui teigė, kad šio muziejaus stogas pasirinktas todėl, kad jis, kaip ir kitos panašios Kauno įstaigos, atveriamas lankytojams, tačiau su šiais reikalaujama vengti kontaktų, o nuo stogo jų pasirodymą galėjo gyvai matyti ir daugiau žmonių. Gyvai pasirodymą stebėjo tik žurnalistai.

Netikėtomis koncertinėmis scenomis šiandien tapo ir Karo muziejaus Didžioji salė, kurioje grojo Kauno simfoninis orkestras, ir M.K.Čiurlionio muziejaus prieigos, kuriose koncertavo Karinių oro pajėgų orkestras. O Vilniaus gatvės dviaukščio priešais Istorinę Prezidentūrą balkonai tapo skambančiais – juose taip pat vyko gyvos muzikos koncertas.

Vos pasigirdus pirmiesiems M.K.Čiurlionio muziejaus pievelėje prieš saulutę įsitaisiusio orkestro pučiamųjų garsams, iš visų pusių ėmė plūsti renginių išsiilgę žmonės. Po pirmos melodijos jų jau buvo keliasdešimt. Nemažai su mažyliais. Dviejų iš jų mama nuoširdžiai džiaugėsi, kad jiems, išėjusiems pasivaikščioti tokią gražią dieną, taip pasisekė. Emocijų nesuvaldė ir kiti, pradėję gatvėje šokti. Šį improvizuotą koncertą per langus stebėjo ir V. Putvinskio gatvės gyventojai. 

Pakelti Laisvės alėjos praeivius akis į dangų privertė ir pro Kauno miesto savivaldybės pastato langus pasigirdę muzikos garsai. Pro juos vyko pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ gyvo garso koncertas.

Prie Kauno miesto savivaldybės, šiandien vidurdienį virtusios filharmonijos filialu, žmonės ėmė būriuotis dar likus pusvalandžiui iki orkestro „Ąžuolynas“ pasirodymo pradžios. Jo muzikantai sveikino susirinkusiuosius su Laimės diena, įsitaisę miesto valdžios kabinetuose net per du aukštus. O tie, kurie netilpo jų languose, grojo stovėdami virš pagrindinio įėjimo į šį pastatą. Šio koncerto klausėsi minia žmonių, kai kurie iš jų pradėjo šaukti su pirmaisiais akordais.

Kauno autobusų stotyje veikia šiųmečio „Kino pavasario“ specialiai Laimės dienai dovanota vaizdo-garso instaliacija.

Įvairūs netikėtumai šiandien laukė ir pirmųjų vėl atsivėrusių Kauno muziejų bei galerijų svečių, ir bibliotekų lankytojų, ir vairuotojų, po pietų važiuosiančių pro Karaliaus Mindaugo ir A.Mickevičiaus gatvės sankryžą šalia „Akropolio“. Čia savo improvizuotą pasirodymą surengė šokio trupė „Nuepiko“ kartu su šiuolaikinio šokio ir cirko atstovais.

Šokio trupė „Nuepiko“ kartu su šiuolaikinio cirko akrobatais savo pasirodymui pasirinko pėsčiųjų perėją ties Karaliaus Mindaugo prospektu ir A.Mickevičiaus gatvės sankryža.

„Sugalvojome vairuotojams naują pramogą: jeigu jie gali žiūrėti kino filmus, neišlipę iš automobilio, tai mes jiems pasiūlėme ir savo pasirodymą tokiomis pačiomis sąlygomis. O tuo pačiu radome galimybę realizuoti karantino sąlygomis save“, – teigė vienas šio sumanymo autorių. 

Vairuotojai, kuriems sustojus prie raudonos šviesoforo akies į pėsčiųjų perėją staiga išbėgdavo grupė nutrūktgalvių, ne tik šokančių, bet ir atliekančių akrobatinius manevrus, reakcija buvo įvairi, tačiau dauguma šypsojosi, o kai kurie net plojo ir išreiškė savo solidarumą pypsėdami. Tarp šio pasirodymo žiūrovų pateko ir policijos tarnybinio automobilio ekipažas. Jo pareigūnė taip pat rodė iškeltą nykštį.

Savo pasirodymą „Išdezinfekuota laimė“ žadėjo šokio teatro „Aura“ ir Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai. Jų pasirodymo scena virto Vilniaus gatvė bei Laisvės alėja. Šią kelio atkarpą nuo Rotušės aikštės iki Soboro šios improvizuotos eisenos su kaukėmis ir išskirtiniais kostiumais dalyviai planavo įveikti per kelias valandas.

Po pietų Vilniaus gatve link Soboro patraukė jungtinės šokio teatro „Aura“ ir muzikinio teatro baleto šokėjų pajėgos. Pakeliui šokio žingsniu, imituodami, kad atlieka visų ir visko dezinfekciją, Centrinio pašto pastato prieigose buvo surengtas ir performansas „Išdezinfekuota laimė“.

„Auros“ vadovė Birutė Letukaitė portalui teigė, kad ne mažiau už jos šokėjų vilkimus kostiumus yra iškalbingos ir jų dėvimos kaukės. Jomis norėta atkreipti dėmesį, kad per vienerius metus karantine jau nežinia, kuo tapome.

Šventiniai renginiai, atskleisiantys, kokie išradingi kauniečiai, vyksta visame mieste. O po Kauno rajoną visą dieną važinės Laimės autobusas, pro kurio langus taip pat skambės muzika, kuria taip pat bus siekiama pakelti kiekvieno sutiktojo laimės koeficientą.

Ši šventinė fiesta, metanti iššūkį nesibaigiantiems ir jau iki gyvo kaulo įgrisusiems karantino išbandymams, tęsis iki pat vidurnakčio. Iki to laiko planuojama Kauno kultūros centro languose prasidėsianti šviesų instaliacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

otto

otto portretas
Strapaliojantys idiotai.

principingas pilietis

principingas pilietis portretas
Čia fiksuotas akivaizdus karantino reikalavimų nesilaikymas, galiojančios tvarkos pažeidimas. 1. Asmenys nedėvi apsaugininių kaulių. 2. Nesilaikoma nustytos 2 metrų atstumo tarp asmenų 3. Sporto renginys vyko tam nepritaikytoje, ypatingo pavojaus zonoje - ant daugiaaukščio namo stogo. Laumiame kaip į užfiksuotus faktus sureaguos Kauno apkrities vyriausiasis policijos komisariatas, Kauno savivaldybė, jos meras Visvaldas Matijošaitis ir kiti atsakingi asmenys

LAISVAMANIS

LAISVAMANIS portretas
TAS KAS VIETOJ LAISVĖS PASIRENKA SAUGUMĄ IR SOTUMĄ ,GALIAUSIAI PRARANDA IR VIENĄ IR KITĄ.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių