Kaunas atsisveikina su profesore R. J. Nadišauskiene

Šią savaitę paženklino dvi skaudžios netektys medikų bendruomenėje. Antradienį mirė kardiochirurgas akademikas Jurgis Brėdikis. Penktadienį amžinybėn iškeliavo gydytoja akušerė ginekologė, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė profesorė Rūta Jolanta Nadišauskienė.

Sekmadienį kauniečiai atsisveikina su profesore. Šiandien urna su velionės palaikais pašarvota laidojimo namuose „Tylos namai“.

Nuo 2002 metų profesorė vadovavo LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikai, kuri yra didžiausias gydymo, mokymų ir mokslinių tyrimų akušerijoje ir ginekologijoje centras Lietuvoje.

Kolegos profesorę prisimena kaip reiklią vadovę, savo laiku dideles permainas inicijavusį žmogų. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Nėštumą komplikuojančių ligų sektoriaus vadovo, gydytojo akušerio ginekologo docento Vlado Gintauto teigimu, R. J. Nadišauskienė inicijavo pokyčius iš sovietmečio akušerijos ir ginekologijos į vakarietišką.

„Kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę, visa medicina dar buvo sovietmečio stiliaus. Reikėjo pereiti į vakarietišką. Tuo metu mums didelę įtaką darė Švedijos kolegos, ir maždaug apie 1994 metais, padedant švedų gydytojams, mums pavyko padaryti virsmą Lietuvoje akušerijos ir ginekologijos srityje. Šios permainos Lietuvoje pirmiausia įvyko Kauno klinikose, per Kauną jos atėjo ir į Vilnių, – sakė docentas. – Įvyko didžiuliai pokyčiai, ir tai yra didele dalimi būtent R. J. Nadišauskienės nuopelnas. Nes būtent ji su kolegomis iš Švedijos palaikė kontaktus ir jos iniciatyva jie atvažiavo ne į sostinę, o į Kauną. Švedai matė, kad čia galimos rimtos permainos – švedai mus mokė. Tokiu būdu nuo čia prasidėjo permainos Lietuvos akušerijos ir ginekologijos, o ypač – akušerijos, srityje.“

V. Gintautas patikslino, kad prasidedant šioms permainoms R. J. Nadišauskienė nebuvo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė, tačiau vadovavo Lietuvos akušerių ginekologų draugijai.

Gražių žodžių apie šią medikę negaili ir nėštumo metu jos prižiūrėtos mamos. „Teko lankytis pas profesorę laukiantis pirmagimės Elenos. Nėštumas buvo komplikuotas, o atidus profesorės žvilgsnis, profesionalumas ir ramybė leido sulaukti sveikos ir labai stiprios mergaitės. Užuojauta profesorės šeimynai“, – tokiais žodžiais apie R. J. Nadišauskienę atsiliepė žurnalistė Rūta Vizbarienė.

Atsisveikinti su profesore galima sekmadienį ir pirmadienį laidojimo namuose „Tylos namai“, Santakos salėje (Jonavos g. 220, Kaunas).

Sekmadienį atsisveikinimas vyksta iki 21 val. Urna išnešama rugpjūčio 23 d. 12 val. Laidotuvės vyks Karmėlavos kapinėse.

Norinčių pagerbti profesorės atminimą prašoma atnešti ne daugiau kaip vieną gėlės žiedą.NAUJAUSI KOMENTARAI

joo

joo portretas
- kopūsto galva nepavadinsi.

gaila , kopūste

gaila , kopūste portretas
, bet tavo kopūstas visai neveikia :(

Vidmas

Vidmas portretas
Pagarba. Ilsėkitės ramybėj.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių