Karmėlavoje paminėtas 500-asis Šv. Onos parapijos įsteigimo jubiliejus

Neeiline proga buvusios bažnyčios šventoriuje vyko tituliniai atlaidai ir šv. Mišios, kurias laikė Raudondvario šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės parapijos monsinjoras Augustinas Paulauskas.

Skambėjo Kauno valstybinio choro, vadovaujamo prof. Roberto Šerveniko, atliekamos giesmės.

Karmėlavos parapija įsteigta karaliaus Žygimanto Augusto valdymo laikais, o žemė priklausė jo žmonai Barborai Radvilaitei. Pirmoji bažnyčia Karmėlavoje įkurta apie 1521 metus. Rusijos kariuomenė, žygiavusi į Kauną, 1655-aisiais pakeliui degino medines bažnyčias, kartu sunaikino ir Karmėlavos bažnyčią. Buvo įrengta laikina bažnyčia, vėlesnė pastatyta 1768 metais. Vis tik 1915 metų gaisras sunaikino atstatytus maldos namus ir jų varpinę. 1919–1921-aisiais pagal Vladimiro Dubeneckio projektą toje pačioje vietoje pastatyta nauja bažnyčia, bet ją ištiko toks pats likimas. 1944 metais, per Antrąjį pasaulinį karą, bažnyčia trečią kartą sudegė. Rusų žvalgams užlipus pasižiūrėti į kitą Neries pusę, vokiečiai juos pamatė ir bažnyčią susprogdino. Maldos namai buvo įkurti buvusiame klebonijos ūkio pastate ir čia veikia nuo 1945-ųjų iki pat šių dienų.

„Per tuos metus parapijiečiai net kelis kartus patyrė išbandymų liepsnoms pasiglemžus maldos namus, tačiau po šių nelaimių žmonės nenusisuko nuo Dievo, o toliau sekė jo nurodytu keliu“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius. Jam Karmėlavos parapijos 500-ųjų įkūrimo metinių šventėje įteiktas duonos kepalas, kaip skalsos ir bendrystės simbolis. Šv. Onos parapijos klebonui Virginijui Veprauskui padovanota liepų medaus, sunešto šviesios atminties, vietos bendruomenės lyderio, Jono Mačiulio bičių. „500 metų istorijos, kultūros, tikėjimo, meilės ir vilties. Ačiū, kad tai puoselėjate ir tobulinate“, – klebonui dėkojo Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė.

Šventės metu dalyviai galėjo apžiūrėti Balio Buračo gimnazijos moksleivių skirtą Šv. Onos parapijai dovaną – paveikslus, vizualizacijas bei archyvinių bažnyčios nuotraukų parodą. Buvo pasveikintos vardo dieną liepos 26-ąją švenčiančios Onos. „Moterys, pakrikštytos Onos vardu, turtingos savo gebėjimais šeimininkauti, įvairius gražumynus kurti. Šiandien sveikiname pačias nuostabiausias šeimininkes su gražaus vardo diena“, – kalbėjo Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė.

Po sveikinimų visi buvo pakviesti Agapei – pasivaišinti Karmėlavoje įsikūrusio restorano „Tigrasa“ patiekta žuviene. Šventinę nuotaiką kūrė instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“ ir Ramučių kultūros centro folkloro ansamblis „Viešia“, teigiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Keista bet

Keista bet portretas
Klebonas nežino net savo parapijos steigėjų ir įkūrėjų. Minimais ,1521 m. Žygimantui Augustui buvo tik vieni metukai, o Barbora Radvilaitė dar negimusi. Tikrais. Įkūrėjais buvo LDK ir Lenkijos valdovas Žygimantas "Senasis" ir jo žmona karalienė Bona Sforca.

Anonimas

Anonimas portretas
Rado ka cia mineti. Tikesime, kad ateityje uzdraus visas religijas Laisves partija, jei ir toliau nesustos reklamuoti ir taip jau nuo valstybes atskirta religine veikla.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių