Kalniečiuose užsidarė parduotuvė „Maxima“: nebetenkina pastato vaizdas

Apgriuvęs Kalniečių prekybos centro pastatas jau eilę metų šiurpino praeivius. Jau kabo ženklai, nurodantys, jog kai kur eiti pavojinga. Dabar dėl prasto pastato vaizdo iš čia nusprendė pasitraukti ir prekybos centras „Maxima“.

Traukiasi iš vaiduoklio“

Kalniečių prekybos centras jau buvo tapęs miesto gėda. Apgriuvusios sienos pasitikdavo visus, kurie išsuka iš magistralinio kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Panašu, kad pastatas dar labiau sunyks, mat čia veikęs prekybos centras „Maxima“ taip pat nusprendė „vaiduoklyje“ toliau nevystyti veiklos.

Nuo pirmadienio Kalniečių rajone ilgus metus veikęs prekybos centras „Maxima“ užvėrė duris. Klientus ant durų pasitinka užrašas, jog nuo rugpjūčio 19 dienos čia apsipirkti jie negalės, nes pastatas nėra reprezentatyvus.

„Gaila, nes buvo labai patogi parduotuvė, arti namų. Dabar teks kulniuoti į kitus prekybos centrus arba dažniau aplankyti netoli veikiantį turgų“, – tikino į parduotuvę norėjusi užsukti kaunietė.

Dar ketvirtadienį į prekybos centrą užsukę kauniečiai vis klausinėjo kasininkų, ar parduotuvė užsidaro tik remontui, ar visam laikui. Atsakymas buvo tas pats – nuo šiol Kalniečių prekybos centre „Maxima“ nebeveiks. Apie artėjantį uždarymą išdavė ir ištuštėjusios bei nepapildytos prekių lentynos.

Kauniečiai svarstė, jog uždarius pamėgtą prekybos centrą, pastatas visiškai sunyks, mat čia buvo vienintelis veikiantis šio pastato kampelis. Kitur jau dabar yra užkalti langai, dalis pastato nugriauta, tad kabo apie pavojų įspėjantys ženklai.

Saugus, bet netinkamas

„Kauno diena“ susisiekė su „Maximos“ atstovais ir paprašė pakomentuoti, kodėl visgi buvo priimtas sprendimas uždaryti ilgus metus Savanorių pr. 375 pastate veikusį prekybos centrą. Atstovai patikino, kad pastatas buvo saugus, tačiau jo bendra išvaizda netenkina.

„Kaune, Savanorių pr. 375, esanti „Maximos“ parduotuvė buvo rekonstruota. Pastato saugumą įvertinę inžinieriai patvirtino, kad pastatas atitinka visus reikalavimus. Tačiau rūpindamiesi savo įmonės reprezentacija ir nuolat į ją investuodami, nusprendėme nuo rugpjūčio 19 dienos šią parduotuvę uždaryti. Klientų laukiame kitose „Maximos“ parduotuvėse, pavyzdžiui, „Maxima XXX“ parduotuvėse Savanorių pr. 255 arba Pramonės pr. 29“, – komentavo „Maximos“ operacijų vadovė Irtautė Ščerbavičienė.

Pasiteiravus, galbūt yra planų įsigyti esamą Kalniečių prekybos centrą, jį nugriauti ir pastatyti naują parduotuvę, „Maximos“ atstovai apie plėtrą detalių neatskleidė.

„Maximos“ parduotuves atnaujiname ir atidarome naujas visoje Lietuvoje. Tačiau plėtros planai, datos bei konkrečių investicijų dydžiai yra komercinė mūsų bendrovės paslaptis, tad atskleisti šios informacijos, deja, negalime. Planuodami parduotuvių tinklo plėtrą, taikome kompleksinį požiūrį, bet vienareikšmiškai svarbiausias veiksnys – mūsų klientai ir greitai besikeičiančių jų poreikių patenkinimas. Siekiame būti arčiau savo pirkėjų plačiąja prasme – tiek fiziškai, ten, kur pirkėjams būtų patogu, tiek ir kokybiškai“, – teigė I.Ščerbavičienė, kol kas nesuteikdama vilties kauniečių pamėgtoje vietoje turėti naują prekybos centrą.

Remontas nepadėjo

Kalniečių prekybos centras statytas 1981-1989 metais, tačiau pirmą kartą renovuotas tik 2008 metais. Deja, sutvarkius pirmą ir antrą aukštus, išsaugoti gyvybės pastate verslininkams nepavyko.

Prieš dešimtmetį didžioji prekybos centro dalis priklausė turto nuomos bendrovei „Vicus“. Jos direktorius „Kauno dienai“ yra pasakojęs, jog suremontavus pirmąjį aukštą, klientus pasitiko atnaujintos erdvės, automatiškai atsidarančios durys.

Dar remontuojama erdvė tąkart buvo atskirta nuo smalsuolių akių. Suremontavus antrąjį prekybos centro aukštą, klientus turėjo pasitikti apie 20 įvairių parduotuvėlių.

„Nuo pat prekybos centro pastatymo visi jį melžė, bet niekas nešėrė. Nebuvo atlikta nė mažiausio remonto. Dabar planuojame investuoti daugiau, negu vertas pats pastatas. Ateis ta diena, kuomet kelsime klausimą dėl pastato padidinimo tiek, kiek leis aukštingumas“, – prieš dešimtmetį „Kauno dienai“ gyrėsi tuometis „Vicus“ vadovas Saulius Jakeliaitis, planavęs kada nors čia įrengti modernų komercinės paskirties pastatą.

Deja, užsibrėžtų tikslų pasiekti nepavyko. Rekvizitai.lt duomenimis, bendrovė „Vicus“ yra bankrutavusi, o Kalniečių prekybos centras šiuo metu pasmerktas toliau nykti.

Eigulių seniūnas Ovidijus Adomaitis pavirtino, jog kelioms bendrovėms, kurios valdė daugiau nei 80 proc. pastato, šiuo metu iškeltos bankroto bylos, vyksta aibė teisminių ginčų. Dar vienas savininkas apmokestintas padidintu turto mokesčiu dėl to, jog pastatas yra apleistas. Anot O.Adomaičio, dėl pastato dalių vyko aukcionai, bet pirkėjų neatsirado.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Norejau naujos Maximos o bus tik naua Ikine.... :(

viens bobele

viens bobele portretas
sake, kad ten maxima statys nauja prekybcentri

Viktoras

Viktoras portretas
Matjosaiciai kazka cia rezga...
VISI KOMENTARAI 41

Galerijos

Daugiau straipsnių