Atskleisti šiųmetės Raudondvario eglutės kodai

  • Teksto dydis:

Šviesą skleidžiantis ir tamsą nugalintis žibintas – tokia šiemet yra pagrindinė Kauno rajono eglutė, pirmąjį gruodžio penktadienį įžiebta šventiškai išpuoštame Raudondvario dvare. Tai stiprus nūdienos realijų simbolis, teikiantis vilties ir tikėjimo, buriantis į bendrystę.

Pirmą kodą buvo galima atspėti pamačius pagrindinę šventinę puošmeną, antrasis atsiskleidė ją įžiebus. Raudondvario dvaras gražiausioms žiemos šventėms kasmet nušvinta vis kitomis spalvomis. Čia jau buvo purpurinės, smaragdinės, ledo ir kitokių spalvų Kalėdos. Šįkart pasirinktos karališkos, heraldinės – auksinė ir raudona. „Raudondvario pilyje gyveno grafai ir mes per Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventę sugrįžome į tą epochą“, – antrąjį kodą atskleidė Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė.

Sutikite, Kalėdos turi kažką pasakiško. Tačiau, kad pasaka užburtų ir įsileistų į savo magišką pasaulį, reikia ypatingos auros – tokios, kokia pasitinka šventiškame Raudondvario dvare. Čia, skambant Kalėdų dvasią žadinančiai muzikai, nuo senų parko medžių laša šviesos lašai, spindi sietynai ir girliandos, kalėdinis miestelis kvepia kava ir meduoliais, apšviestoje čiuožykloje sukasi čiuožėjai.

Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje sekta ir simbolinė pasaka apie Miegančiąją gražuolę. Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupė ją adaptavo Raudondvariui: „kartą, seniai seniai, ant stataus Nevėžio kranto senoje Raudondvario pilyje gyveno grafas ir grafienė.“ Joje apstu burtų, fėjų, stebuklingų dulkių, kurios grafams padovanojo ilgai lauktą įpėdinę grafaitę, pilies princesę. Tačiau paskui, kaip nutinka pasakose, užklupo negandos, tamsa, pūga ir prakeiksmas grafaitei: „Tu užmigsi ir miegosi 100 metų.“ Tačiau ir šį kartą, kaip ir dažniausiai, pasaka baigėsi gerai. Bučinys ne tik prižadino Miegančiąją gražuolę, bet ir įsuko Raudondvario dvare stebuklų ir staigmenų šventę.

Pasibaigus baleto spektakliui, į sceną žengė grupė „El Fuego“ – ji  užkūrė keliatūkstantinę minią, o DJ Jovanio diskoteka tiesiog privertė ją šventiškai šėlti.

Švenčių dvasia alsuojanti Raudondvario dvaro sodyba laukia visų – sugrįžtančių, kurie dalyvavo eglutės įžiebimo šventėje, ir dar nemačiusių šiųmečių puošmenų, neišbandžiusių čiuožyklos ledo, neparagavusių skanėstų, nepajutusių ypatingos auros.

 

Justinos Lasauskaitės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Ar tie žibintai,kuriuos nešioja seniūnai iš Raudondvario į seniūnijas ir vėl atgal [apie 15 metų] NESURŪDIJO.....O rajono miškuose eglės išnyko,o gal puošti nebemoka,nes visur dirbtinis intelektas.

Pasiulymas

Pasiulymas portretas
2024 sutikite,egle ,,pasodine,,i unitaza-pasaulyje busite pirmi......

Sanciu,,kibiras,,

Sanciu,,kibiras,, portretas
Viskas liuks,tik kam tas ,,narvas,,?
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių