Kaimynai neapsikenčia gyvenimo smarvėje: senolė tuštinasi tiesiog į kibirą

Geri kaimynai yra aukso vertės. Tokius turint sunku įsivaizduoti, kaip gyvenimą gali apkartinti triukšmas ar smarvė. Nuolatinis nemalonus kvapas, besiskverbiantis per sienas ir pro duris, vieną kaunietę pagalbos privertė kreiptis į žurnalistus.

Tuštinasi į kibirą

"Močiutė užsidariusi kambaryje, kakoja, sisioja į kibirą. Apsileidusi, tingi eiti į tualetą. Dejuoja, kad skauda tai nugarą, tai ką. Į ligoninę nesikreipia, namiškiai nežiūri. Ten yra tragedija", – konstatavo M.Gimbutienės gatvės daugiabučio gyventoja. Nosį riečiantis kvapas pasitinka vos įžengus į jos aukšto koridorių.

Ji į šį namą atsikraustė pernai lapkritį. Neįtardama apie nemalonią staigmeną pašonėje. Jos kambarys yra viename bloke su kitu kambariu, kuriame ir gyvena minima senjorė. Moterys turi dalytis tualetu ir nedideliu prieškambariu.

Tualetas yra bendras dviem kambariams. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

"Kai atsidarai duris, eini į tą koridorėlį, tai žinokite, – baisu", – apie tvyrančią smarvę kalbėjo moteris.

"Tas jos kibirėlis… Buvau per skandalą įėjus į jos kambarį išplauti kibirėlio. Baisu… Jis apdribęs… Baisus baisus. Apsimoviau pirštines, iššveičiau. Dvi dienas nebuvo smarvės. Dabar ji užsirakina, neįsileidžia. Norėjau kambarį išplauti. Matytumėte, kas kambaryje darosi… Katiną laiko. Tas katinas kambaryje daro ir ji kambaryje daro. Dabar bent langą nuolat laiko atidarytą. Tačiau jau ir kiti kaimynai skundžiasi smarve", – dėstė kaunietė.

Ar bandė kalbėtis su kaimyne? "Su ja bendraujame tiek: laba diena, prašau susitvarkyti. Išsiplauk." Ji sako, kas tau čia smirda, čia niekas nesmirda", – citavo pašnekovė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Bijo atsivežti anūkę

Gyventoja sutiktų ir toliau tvarkyti bendrąsias patalpas, tarp kurių – ir tualetas. Svarbu tik, kad kaimynė nesituštintų savo kambaryje ir išmatų nelaikytų kibire.

"Aš viską plaunu, tvarkau. Ir klozetą iššveičiu, susitvarkau. Jos jau neprašau. Bet ji net rankų nemoka nusiplauti. Tais atvejais, kai apsilanko tualete, iš jo išeina, o sienos lieka išterliotos, viskas", – dėstė kaunietė.

Su namo administratoriumi bandyta tartis, kad tualete gal reikėtų įrengti rankenas, jog senjorei būtų lengviau atsisėsti ir atsistoti. "Ji tualete stačia daro. Apdergia klozetą. Baisu baisu… Bet dėl to nieko nesakau. Išsiplausiu, susitvarkysiu, kad tik nesmirdėtų iš jos kambario", – kalbėjo moteris.

Močiutė užsidariusi kambaryje, kakoja, sisioja į kibirą. Apsileidusi, tingi eiti į tualetą.

Jai tenka kęsti smarvę, bet ir nukenčia socialinis gyvenimas. Gėda prieš drauges, neramu dėl artimųjų sveikatos. "Atvažiuoja pas mane draugės. Kaip tu, sako, čia neuždusti? Siaubas… Baisu anūkę atsivežti, kad kuo neužsikrėstų. Pas mane jau pradėjo atsirasti blakių", – nerimavo kaunietė.

Nesulaukė pagalbos

Kaimynė spėja, kad senjorės artimieji kambarį jai nupirko ir jame ją atskirai apgyvendino neapsikentę nevalyvumo, socialinių įgūdžių.

Gyventoja dėl smarvės ir dėl senjorės nesugebėjimo savimi pasirūpinti ne kartą kreipėsi į seniūniją, į socialinę darbuotoją. "Socialinė darbuotoja sakė pasitarsianti su seniūne, ką daryti. Bet niekas absoliučiai jokių išvadų nedaro, niekas nepasikeitė. Smarvė begalinė. Kreipiausi dar prieš karantiną", – kalbėjo gyventoja.

Ji tikisi senjorės artimųjų reakcijos. "Gal dukrai gėda pasidarys, kai perskaitys straipsnį. Gal ji kažką darys?" – vylėsi moteris. Dabar, anot pašnekovės, kaimynės dukra ateina nosį užsiėmusi. Aplanko kartą per savaitę. "Maisto kaip šuniui įmeta pro duris ir išlekia", – apibūdino kaunietė.

Tualetas yra bendras, tačiau senjorė net neturi, kur nusiprausti. "Aš dušą turiu įsirengusi kambaryje", – pasakojo moteris, pridūrusi, kad kaimynės dukrai siūlė įrengti bendrą abiem kambariams dušą, bet ši atšovusi, kad neketina mėtyti pinigų.

Kaunietė, neapsikentusi iš kaimynės kambario nuolat sklindančiu išmatų kvapu, kreipėsi į "Kauno dieną". (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Problemos – žinomos

Minimame name apsilankius žurnalistams, senjorė durų neatidarė. Kaimynei jas pravėrus savo iniciatyva, senjorė negailėjo keiksmažodžių, į diskusijas nesileido.

Petrašiūnų seniūnė Asta Chanko "Kauno dieną" informavo, kad "Kauno miesto savivaldybės administracijos sprendimu Kauno miesto seniūnijose patikėta atlikti socialinio darbuotojo funkciją Kauno miesto socialinių paslaugų centrui". Seniūnės turimais duomenimis, centro atstovams žinomos minimame name atsiradusios problemos. "Ne kartą buvo belstasi į šios gyventojos duris", – teigė seniūnė.

Kauno miesto socialinių paslaugų centro direktorė Roberta Motiečienė "Kauno dieną" patikino, kad situacija keisis.

"Nurodytam asmeniui kitą savaitę bus pradedamos teikti socialinės paslaugos. Viliamės, kad kartu su artimųjų, kaimynų pagalba pavyks įtikinti paslaugų gavėją ją priimti", – penktadienį sakė Kauno miesto socialinių paslaugų centro direktorė Roberta Motiečienė.

Ji patikslino, kad bus teikiama socialinės priežiūros paslauga "Pagalba į namus".NAUJAUSI KOMENTARAI

ilga

ilga  portretas
paciu pirmu komentaru rasytojus patraukti baudziamojon atsakomyben, Kauno diena taip pat. Komentaruose akivaizdu raso gerosios kaimynes artimieji-pakast, uzdusinti ir t.t ar tokia šio straipsnio esme??? kurstymas susidoroti?

Kristina

Kristina portretas
Čia psichinis sutrikimas, kuria serga ir senyvo amžiaus žmonės, gali būti silpnaprotystė. Toliau gali būti blogiau: tai laužą bandys bute kurtis ar dar kažką sugalvos, pritrauks nelaimę. Turim senolį dėdę, nepalikom likimo valiai, įtikinom kažkaip(o jo prievarta neišvesi gydytis) tai slaugos namuose. Ten juo pasirūpina sesutės ir šiaip yra kitų senolių, tai manau jam ten geriau nei bute vienam.

Gita

Gita portretas
tai sutrikimas kažkoks. Reukia specialistų pagalbos. Gal alshaimeris. Žmogaus smegenys atrofuojasi po truputį. Reikia slaugės į namus ateinančios kasdien o ne pikrintis.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių