Kačerginėje pasirodys kariai ir motociklų sporto meistrai

 • Teksto dydis:

Parodomoji karinė operacija, šarvuočių "M113" lenktynės, sraigtasparnio "Mi8" ir haubicos "M50" pristatymas, pasivažinėjimas karišku "Hammer", bepiločių reaktyvinių lėktuvų modelių pasirodymai, ginklų paroda ir daug kitų įdomybių bus galima pamatyti birželio 8 d. Kačerginės "Nemuno žiede".

Kariuomenės ir visuomenės dieną "Karo logistų proveržis 2019" rengia LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Kauno rajono savivaldybė ir viešoji įstaiga "Nacionalinis žiedas".

Įvairiose Kauno rajono vietose kariai pasirodys jau birželio 3 d.: penkias dienas Kačerginės, Ringaudų, Domeikavos, Raudondvario, Batniavos seniūnijose vyks bataliono pratybos.

Birželio 8 d. (šeštadienį) kariai lauks gyventojų Kačerginėje, "Nemuno žiedo" lenktynių trasoje. Ne vieni, o su garsiais automobilių sporto meistrais, šalies ir tarptautinių varžybų čempionais bei prizininkais.

Buvimas su kariais padės suprasti, kokios yra mūsų pamatinės vertybės ir kaip svarbu būti pasirengus ginti savo valstybę.

"Pratybos yra skirtos šauktiniams kariams, kurie baigia tarnybą ir netrukus sugrįš į civilį gyvenimą. Turime ir kitų tikslų. Mes taip pat siekiame visuomenei pristatyti mūsų logistikos batalioną, kuris yra unikalus savo technika ir galimybėmis teikiant logistinę paramą manevriniams vienetams", – kalbėjo Vytenio bataliono vadas plk. ltn. Julius Gaižauskas.

Šventės sumanytojas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad tokie renginiai yra svarbūs visiems. "Į šventę kviečiame ateiti šeimas. Ir ne tik pramogauti – buvimas su kariais padės suprasti, kokios yra mūsų pamatinės vertybės ir kaip svarbu būti pasirengus ginti savo valstybę", – kalbėjo meras.

Besirenkantys į šventę žiūrovai šeštadienį nuo 12 val. galės stebėti karių judėjimą ir šonaslydžio meistrų treniruotę. 13 val. iš automatinių ginklų "M14" driokstelėjusios salvės skelbs renginio pradžią ir įtvirtintos pozicijos (bunkerio) šturmą.

Vėliau seks Europos šonaslydžio čempionato dalyvių suktukai aplink šarvuotį. Džiugas ir Justas Kazakevičiai, Ramūnas Čapkauskas, kiti ralio ir motociklų kroso meistrai surengs slalomą tarp karinės technikos.

Dar vienas unikalus pasirodymas – Vytenio bendrosios paramos ir logistikos bataliono karių triukai ant skersinių. 14 val. iš sraigtasparnio išsilaipinęs karių būrys surengs kovinės savigynos pasirodymą.

Daug teigiamų emocijų turėtų sukelti ir pirmą kartą "Nemuno žiedo" trasoje planuojamos šarvuočių "M113" lenktynės. Susirinkusieji taip pat turės galimybę pamatyti, kaip danguje manevruoja bepiločių naikintuvų modeliai.

Visus pasirodymus vainikuos XVIII a. patrankos šūvis. Manoma, kad ši patranka buvo naudojama 1794 m. Tado Kosciuškos sukilime.

Maždaug nuo 15 val. žiūrovai galės dar aktyviau įsisukti į pramogų sūkurį: apžiūrėti vadavietę, ginklų bei karinės technikos parodą, sudalyvauti virvės traukimo varžybose, pasvaidyti kovinę granatą, pasivažinėti "Hammer", pasivaišinti kareiviška koše. Norintys galės maskuotis kareiviškais dažais, fotografuotis su ginklais, užduoti rūpimų klausimų apie karinę tarnybą.

Šventę užbaigs folkroko grupės "Thundertale" koncertas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kačergis

Kačergis portretas
Jums kad tik priekabiauti. O juk turėtų būti smagus renginys.

Kęstas

Kęstas portretas
Kur manasis tas didysis ir auksinis šaukštas? "Rusijos prezidento Vladimiro Putino šį ketvirtadienį sušauktame pasitarime aptartas nacionalinės dirbtinio intelekto vystymo strategijos projektas, kurį parengė Rusijos valstybinis bankas „Sberbank“. Skaičiuojama, kad strategijos įgyvendinimas per ateinančius 6 m. Rusijai gali kainuoti apie 90 mlrd. RUB (1,25 mlrd. Eur)." Koks sutapimas - ir mes, lietuviai, skiriame beveik milijardą eurų tik trumpesniam laikotarpiui - per kiekvienus metus. Tik ne dirbtiniam intelektui vystyti... Mes be realaus tikslo skiriame auksiniams šaukštams šauktiniams, iš kurių pelnosi Landsbergių Nota bene kontora ir kitos, kaip amerikiečiai sako, užpakalio skylės. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

...

... portretas
Tai ir vėl 'savanoriai' į Kačerginės miškus išeina?.. perversmo neatsisakėt, tik laiką pakeitėt?..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių