Įžiebta pagrindinė Kauno eglė: mieste prasideda šiltų Kalėdų laukimas

Šeštadienio pavakarę įžiebta pagrindinė Kauno Kalėdų eglė. Šiemet Rotušės aikštėje šventiniu laikotarpiu kauniečius ir miesto svečius šildys stebuklingas Kalėdų sodas ir jame skraidantys vasarą primenantys drugeliai.

Nori sušildyti žmones

Jau tryliktą kartą Kaunui kalėdinę eglutę padovanojo menininkė Jolanta Šmidtienė. Šių metų tema – stebuklingas Kalėdų sodas.

„Dabar toks laikas, kai mes esame sušalę ne tik nuo oro, bet ir nuo tos bendros situacijos, kuri mus supa antrus metus. Aš pagalvojau, kad Kalėdų medis yra simbolis to pažadėto rojaus, kad mus išganys. Vienareikšmiškai rojus yra ir šiluma, ir grožis bei malonumas, o mes dažnai jį įsivaizduojame ten, kur šilta, galbūt net siejame su tropine šalimi, jūros pakrante.

Kita vertus, rojus yra čia ir dabar, tik mes ne visada mokame džiaugtis. Tai kurdama eglutę galvojau, koks yra rojus vasarą įkristi į smilgų pievą, matyti dangų ir jausti praskrendantį drugelį, kuris yra tarsi pievų angelas. Taip kilo idėja, kad Kalėdų medis gali būti tas lietuviškos pievos atspindys“, – taip svajingai savo idėją šiemet Kauno eglę papuošti drugeliais kiek anksčiau pristatė tekstilininkė J.Šmidtienė.

Ant eglutės ir jos prieigose nutūpė apie 600 įvairaus dydžio smaragdinių drugelių, padarytų iš stiklo pluošto. Eglutės puošybai ir prieigoms panaudotas ir panašus kiekis rankų darbo smilgų. Rotušės aikštėje įrengtos ir tam tikros salelės, kurios neabejotinai pritrauks pasidaryti asmenukių.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Kitoks įžiebimas

Kadangi šalyje epidemiologinė situacija dar neleidžia saugiai rengti masinių renginių, ir Kauno Kalėdų eglės įžiebimas buvo kitoks. Prie eglutės įleisti tik apie 500 negalią turinčių vaikų su tėveliais ar globėjais. Kiti įžiebimo šventę galėjo stebėti virtualiai.

Eglutė panaši į pievą. Graži. Sakau taip, taip, taip.

Jau nuo šeštadienio ryto buvo pradėtas riboti automobilių eismas, vėliau aikštė užsivėrė ir pėstiesiems. Prie Kauno puošmenos galėjo patekti tik leidimus turintys stebėtojai. Šalia eglutės buvo įrengta ir scena, kuri teletiltu susijungė su dar viena Kauno vieta, kur šilčiausius linkėjimus siuntė garsiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Ieva Zasimauskaitė, Egidijus Dragūnas, Saulius Prūsaitis ir kiti.

Eglutės įžiebimą stebėję vaikai neslėpė džiaugsmo, atrodė, kad iš tiesų įvyko stebuklas. Kuomet įsižiebė visos šventinės lemputės, pasigirdo vaikų šurmulys ir plojimai.

Vakarop Rotušės aikštę juosiančios tvoros bus nuimtos, tad kiekvienas norintis galės ateiti ir pasigrožėti Rojaus sodu iš arti. Stebuklinga eglutė stovės per visą šventinį laikotarpį, tad iki Trijų karalių tikrai kiekvienas suspės ir ne kartą pasigrožėti ant eglutės plazdančiais smaragdiniais drugeliais.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Pirmieji vertinimai

Eglutės įžiebimą stebėję kauniečiai negailėjo pagyrų. Juos sužavėjo ir pats koncertas, ir ant eglutės plazdenantys drugeliai. Tiesa, kai kuriems toks vasariškas akcentas atrodė neįprastai, tačiau susirinkusieji tikino, kad reikės priprasti.

„Pirmą kartą stebėjau eglutės įžiebimą. Patiko ir Leon Somov muzika, ir SEL. Pati eglutė irgi atrodo žaisminga, malonu būti“, – kalbėjo vienas sutiktas vyriškis.

„Labai graži eglutė. Labai įdomiai sugalvota žiemą eglę puošti drugeliais, primena vasarą, bus tikrai šilta prie jos“, – antrino dar viena kaunietė. Ji pridūrė, kad šiemet jai Kauno eglutė yra pati gražiausia.

Evaldo Šemioto nuotr.

Dar viena sutikta moteris prisipažino, kad šiųmetis sprendimas yra labai neįprastas, tačiau toks originalumas turi savo žavesio. Ji taip pat vylėsi, kad Kauno žaliaskarė bus gražiausia šalyje.

Sakoma, kad vaikų lūpomis sklinda tik tiesa. Jei jiems patinka, vadinasi iš tiesų yra gražu. „Eglutė panaši į pievą. Graži. Sakau taip, taip, taip“, – džiugesio neslėpė mažoji čiauškutė.

Kitas vaikas ypač susidomėjo Rotušės aikštėje esančiomis smilgomis, buvo smalsu, kaip tokios gražuolės čia atsirado, ar jos visada taip šviečia. Iš tiesų kalėdinės puošmenos traukė ir kitų kauniečių dėmesį. Ne vienas traukė telefonus ir darėsi pirmąsias nuotraukas prie ką tik įžiebtos Kauno eglės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šeimos

Šeimos portretas
Nuostabi eglutė!!! Pažadėtasis sodas žmonėms Kalėdų dovana!!! Tikrai puiki idėja!!! Dėkui,už džiaugsmą!

originaliausiam to pasiūlymas

originaliausiam to pasiūlymas portretas
geriau tave pririšti prie eglės, kad komentuotum savo "įžvalgas ir palinkėjimus". Dėl kitų mes pasirinksime balsuodami

O

O portretas
aš šiltų Kalėdų nelaukiu! Laukiu baltų, su sniegu. Jau nebeprisimenu, kada paskutinį kartą tikros baltos buvo... Tikras sniegas žiemą daug daugiau džiaugsmo teikia už bet kokias egles!
VISI KOMENTARAI 55
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių