Ilgoje eisenoje – šimtmetį mininti S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija mini garbingą 100 metų sukaktį. Šia proga gimnazijos bendruomenė išsirikiavo į ilgą eiseną, kurios metu netrūko ir šokio elementų.

Šventinė eisena

S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija mini gyvavimo šimtmetį. Gerai nusiteikę gimnazistai bei mokytojai iki šventės vietos nusprendė nužygiuoti ir taip šventinę nuotaiką plačiau paskleisti po visą miestą.

„Eisenoje dalyvavo visa gimnazija. Kilo idėja vizualizuoti praeities, dabarties ir ateities sandūrą. Eisena yra visų mūsų vertybių atspindys, inovatyvumo, sportiškumo deklaracija. Ši šventė iš tiesų suvienijo visą bendruomenę: ir jau gimnaziją baigusius, ir vis dar tebesimokančius žmones. Eisena visus mus suvienijo ir nuteikė optimistiškai“, – kalbėjo S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos vadovė Nijolė Šimkevičienė.

Ji tikino, kad prie šventės organizavimo prisidėjo tiek mokiniai, tiek mokytojai. Visų idėjos buvo išgirstos ir išgryninti vertingiausi akcentai.

Eisena yra visų mūsų vertybių atspindys, inovatyvumo, sportiškumo deklaracija.

„Net sunku pasakyti, kieno čia didesnis indėlis. Viskas susidėjo iš įvairių dalelyčių. Savanoriškai labai daug mokinių įsitraukė, tad administracija liko sužavėta“, – pridūrė pašnekovė.

Eisenoje dalyvavę gimnazistai nesikuklino sakydami, kad patys nemažai prisidėjo prie šimtmečio šventės organizavimo. Jie pripažino, kad kartais net teko dėl šventės paaukoti keletą pamokų.

„Labai smagu dalyvauti tokiame įvykyje. Ne kiekvienoje mokykloje tai įvyksta ir tikrai ne kiekvienas gali sudalyvauti. Mes labai ilgai ruošėmės. Šis paskutinis mėnesis buvo labai intensyvus, repetavom, tad ir pamokų praleidom“, – savo įspūdžiais pasidalijo gimnazistė Gabija.

„Man ši šventė labai daug reiškia, džiaugiuosi, kad turiu galimybę čia sudalyvauti, nes tiek laiko mokykla jau gyvuoja, ją baigė ir daug žinomų žmonių, kurie dabar yra garsūs krepšininkai. Norisi palinkėti, kad mokykla ir toliau gyvuotų“, – antrino Vaidas.

Nuo Miško gatvėje įsikūrusios gimnazijos gausus būrys moksleivių žygiavo Gedimino, Kęstučio gatvėmis, įsuko į Laisvės alėją ir S. Daukanto gatve pasiekė VDU Didžiąją salę, kur laukė pagrindinis šimtmečio minėjimo renginys. Pakeliui gimnazistai dar kelioms minutėms stabtelėjo prie Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios, kur vieningai sušoko trumpą, bet žavų šokį. Bendras gimnazijos šokis jau tampa tradiciniu akcentu per svarbiausias bendruomenės šventes.

Svarbiausia – žmonės

Solidus 100 metų jubiliejus leido dar labiau pajausti vienybę. Šventinis renginys apėmė ir tuos, kurie baigė mokyklą arba čia kažkada dirbo. Mokyklos atstovai tikino, kad renginyje atsispindėjo pagrindinė nuostata, kad žmonės visada buvo ir bus svarbiausia, ką turi gimnazija.

„100 metų gimnazijai – tai nėra vien sienos. Žinoma, įsikūrę esame paveldo pastate, kuris nuo pat pradžių buvo skirtas mokymo įstaigai. Tas turtas įkvepia, tačiau svarbiausia – žmonės. Svarbu juos atsiminti. Labai gražu, kad su buvusiais mokiniais turime ir dabar nenutrūkstamą ryšį. Labai gražu ir tai, kad gimnazijoje jau mokosi mūsų buvusių mokinių anūkai. Yra nemažai mokinių, kurių ir tėvai, ir seneliai baigė mūsų gimnaziją. Tad matosi tikra mūsų vienybė ir praeities bei dabarties ryšiai. Tai įpareigoja nesustoti, tobulėti ir siekti pažangos“, – kalbėjo N.Šimkevičienė.

Šimtmečio iššūkiai

Toks jubiliejus gimnazijai yra ne tik didelė garbė, tačiau ir atsakomybė. S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos vadovai neslėpė, jog laukia iššūkiai išlaikyti tradicijas, tačiau taip pat ir mokyklą modernizuoti taip, kad ji atitiktų šiuolaikinio žmogaus poreikius.

„Siekiame iššūkius priimti kaip privalumus. Sekdami S.Dariaus ir S.Girėno pavyzdžiu, pagrindiniu tikslu išlieka atliepti šiuolaikinės visuomenės poreikius, kurti modernią, veržlią, pasauliui atvirą bendruomenę. Norime kurti bendrą gimnazijos, miesto ir šalies ateitį, kurioje kiekvienas jaustųsi laimingas ir reikalingas. Net ir mūsų pagrindinis šūkis „Draugiška gimnazija“ tai atliepia, kad svarbiausia tokiais ir išlikti“, – teigė N.Šimkevičienė.

Ji pridūrė, kad norėtųsi visai gimnazijai šimtmečio proga palinkėti dar didesnės vienybės, susitelkimo bendriems tikslams. Norisi, kad ir ateityje iš gimnazijos išeitų modernūs ir laimingi gimnazistai, kurie mokėtų priimti iššūkius ir būtų pasirengę gyvenimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaciukas

Vaciukas portretas
As bun kap miegu man i ausis prikis kancaru tie mazi padauzos, bet nepikstu ba susysuku vysus i vienu pypkelu ir paehal padrubam parukam.

Kas dirba

Kas dirba portretas
Iš tikrųjų gera ta gimnazija. Dar yra daug stiprių mokytojų. O direktorė per porą metų padarė tiek, kiek nebuvo padaryta per dvidešimt. Sveikinimai jubiliejaus proga.

Monika

Monika portretas
Gimnazijos mokytojai geri, puikūs vadovai, draugiški, mandagūs mokiniai. Šventė buvo puiki. Sėkmės visiems dirbantiems, besimokantiems!
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių