Į susitikimą su popiežiumi Kaune – nuo ankstaus ryto

Į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi Santakos parke kauniečiai ėmė rinktis sekmadienį nuo 4 val. ryto. Žmonės į popiežiaus aukojamas šv. Mišias važiuoja iš kitų Lietuvos miestų, Lenkijos, Baltarusijos.

„P raide paženklintais miesto autobusais, vežančiais į Santaką, žmonės maždaug nuo 4 val. pradėjo važiuot. Iki 3 val. autobusai važiavo tušti, nuo 3 val. – po 1-5 žmones autobuse būdavo matyti, o dabar, pusę šešių, matyti, kad jų važiuoja daugiau“, – pasakojo prie įvažiavimo į laikinąją automobilių stovėjimo aikštelę S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome per naktį budėjęs saugos tarnybos darbuotojas Aurelijus Chaneckas. Jis skaičiavo, kad tokiu metu aikštelėje jau stovėjo 55 automobiliai.

„Labas rytas, pas popiežių? Prašom važiuoti, automobilį statykit kairėje pusėje. Autobusų stotelė – ten, iš jos autobusai veža į Santaką“, – žvaliu balsu atvykstantiesiems aiškino vyras.

„Netoli važiavom, mes – beveik Kauno kaimynai: mes iš Prienų, Šilavoto Švč. Jėzaus širdies parapijos“, – užsiminė garbaus amžiaus vyras. „Mes keliese atvykome automobiliu, kita dalis parapijiečių važiuoja autobusais – apie 50 žmonių iš mūsų parapijos“, – pasakojo Šilavoto parapijos klebonas kunigas Remigijus Gaidys. Pasiteiravus, ar klebonas organizavo tikinčiųjų iš Šilavoto kelionę į susitikimą su Šventuoju Tėvu, jis atsakė: „Galima sakyti, kad čia popiežius viską organizavo. Jis siūlo susitikti – mes tiesiog turime važiuoti.“

„Mes – iš Naujosios Akmenės. Kelintą keltis reikėjo? Galima sakyti, 12 val. vakaro. Susibūrėm penkios ir atvažiavom. Tikimės pamatyti popiežių ir pajusti išskirtinę atmosferą“, – viena per kitą pasakojo 5 vidutinio amžiaus damos Judita, Ernesta, Audronė, Gražina ir Diana.

„Einam į susitikimą su popiežium – va, ir kėdes pasiruošę“, – sulankstomas kėdes rodė Audronė ir Arūnas. Vidutinio amžiaus pora į susitikimą atvažiavo iš Prienų. „Aš gyvenu Vilniuje. Taip, vakar popiežius buvo Vilniuje, bet susitikimuose su juo aš vakar nedalyvavau – žiūrėjau per televizorių. Norėjom atvykti būtent į pontifiko aukojamas šv. Mišias“, – tikino Audronė.

Apie pusę šešių ryto iš automobilio S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome lipo ir marijampolietė Edita su trim vaikais – Gabrieliumi, Rugile ir Oskaru. „Nesušalsim, apskritai esam nusiteikę optimistiškai“, – šyptelėjo šviesiaplaukė moteris. Jauniausia atžala – pradinių klasių amžiaus Oskaras neatrodė labai patenkintas ankstyva išvyka. Pasiteiravus, ar į popiežiaus aukojamas šv. Mišias norėjo pats, ar vykti privertė tėvai, berniukas atsakė: „Visaip buvo. Keltis reikėjo anksti – 3 val.“

 

 

Ne visi maldininkai buvo linkę bendrauti su žurnalistais – kai kurie suko veidus, kiti teisinosi, kad skuba užsiimti geresnes vietas Santakoje. „Mes iš Lenkijos. Galim kalbėti lenkiškai, angliškai. Mes iš Lenkijos atvažiavom automobiliu. Mes niekada nematėme popiežiaus, todėl sugalvojom atvažiuoti į susitikimą su juo čia, Kaune. Apskritai, nenoriu pasakoti“, – sakinio nebaigusi, link Aleksoto tilto patraukė jauna moteris.

„Vakar susitikome popiežių Vilniuje, šiandien norime susitikti Kaune. Atsiprašom – skubam“, – nedaugiažodžiavo jauna vilniečių pora Rasa ir Andrius.

Į aerodrome įrengtą laikinąją autobusų stovėjimo aikštelę vienas po kito suko autobusai. 6 val. ryto jų čia jau buvo apie 150. „Autobusai į čia atvažiuoja tušti, maldininkus išleidę prie Santakos. Pagal išankstinius užsakymus, turėtų apie 300 autobusų suvažiuoti“, – pasakojo nuo šeštadienio vakaro aikštelėje budėjęs saugos tarnybos „Kvintencija“ direktorius Danielius Bučinskas. Pašnekovo žodžiais, daugiausiai autobusų atvyko iš kitų Lietuvos miestų, tačiau yra ir iš Lenkijos, Baltarusijos.

Šventojo Tėvo aukojamos šv. Mišios prasideda 10 val. Į sektorius Santakos parke, kur jos vyks, maldininkai įleidžiami iki 8 val. Popiežiaus aukojamos šv. Mišios – vizito Lietuvoje kulminacija. Po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės „Viešpaties angelo“ maldą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Xcfvg

Xcfvg portretas
Nuprotėjimas aukščiausio lygio.Akivaizdus faktas.

...

... portretas
Ir vėl dieviškasis stebuklas - vienas duoną padaugino, kitas - lankytojų skaičių.

Aleksandra

Aleksandra portretas
Kelia sypsena komentarai. 90 000 zmoniu buvo Misiose. O komentatoriai nebuvo ir liko pikti ir nieko nesuprate. Negali buti 90000 zmoniu - nesusiprateliai. Apsigraibykit, komentatoriai, nesiskriauskit.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių