A. Gudžius paskelbtas Kauno „Metų sportininku“

"Už sezoną sau parašyčiau dešimtuką, be jokios abejonės. Pritrūko tik didmeistriško metimo – per 70 m. Bet gal tai ir į gera – bus didesnis stimulas ateinančiam sezonui", – pažadėjo disko metikas Andrius Gudžius.

Laimėjo net dvi nominacijas

Pirmadienį vykusiuose "Kauno sporto apdovanojimuose" dažniausiai skambėjo būtent A.Gudžiaus vardas. Pasaulio čempionas ir "Deimantinės lygos" varžybų nugalėtojas susižėrė du apdovanojimus, o dar vienas atiteko jo treneriui Vaclovui Kidykui.

A.Gudžius "Kauno sporto apdovanojimuose" tapo "Metų proveržio" ir "Metų sportininko" nominacijų laureatu.

2017-ieji iš Vilkijos krašto kilusiam atletui – ypatingo proveržio metai. Galingas dvimetrinis atletas Londone įvykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate įspūdingai išplėšė auksą, vos 2 cm aplenkęs švedą Danielį Stahlį. Lietuvio švystelėtas diskas nuskriejo toliau nei bet kada iki tol – 69 m 21 cm.

Vėliau jis ne mažiau įspūdingai triumfavo ir prestižiškiausio komercinio turnyro – "Deimantinės lygos" – finale. Nors Belgijoje prie asmeninio rekordo nepriartėjo, sezoną baigė solidžiai – 68 m 16 cm.

Išsivadavo iš traumų

Mūsų dienraščio paklaustas, kuo paaiškintų įspūdingą rezultatų šuolį 2017-aisiais, A.Gudžius atsakė: "Anksčiau labiausiai trukdė traumos. Aukštiems rezultatams buvau pasirengęs jau pernai, bet lūžo koja. Beje, tai nebuvo vadinamasis stresinis lūžis, apie ką visur buvo pranešama. Stresinis lūžis – užuomina, kad mes su treneriu kažką ne taip darome per treniruotes, kad organizmas neatlaiko krūvių ar panašiai. Aš elementariai patyriau traumą per treniruotę, pėdą sutrenkęs į metimų sektoriaus kampą. Nuo tokių nelaimių niekas neapsaugotas. Kita vertus, tos pauzės gal net išėjo į naudą. Turėjome laiko peržiūrėti treniruočių metodiką, labai daug laiko skyrėme metimo technikai tobulinti. O šiemet visą pasirengimo programą pavyko įgyvendinti 100 proc., todėl ir per varžybas viskas ėjosi kaip iš pypkės."

Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusio renginio vedėjo paprašytas pademonstruoti riksmą, kuriuo dažnai palydi iš rankų paleistą ir tolyn skriejantį diską, A.Gudžius pajuokavo, kad liūtai be reikalo neriaumoja, bet čia pat pažadėjo kuriose nors varžybose disko metimo sektoriuje šūktelėti: "Už Kauną!"

Rinktis buvo iš ko

"Jūs kantriai liejate prakaitą, kad pasiektumėte savo tikslus ir suteiktumėte džiaugsmo mums visiems. Lietuviai yra kukli tauta, bet šiandien yra ta diena, kai reikia pamiršti kuklumą ir švęsti. Nes jūs esate to verti", – susirinkusią sporto bendruomenę sveikino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius šyptelėjo, kad kitąmet S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukciją pradėsiantis Kaunas bent kelerius metus galės didžiuotis nacionalinio stadiono statusu.

Sporto metais paskelbti 2017-ieji kauniečiams buvo dosnūs pergalių, todėl ir "Kauno sporto apdovanojimuose" nominantų sąraše išsirikiavo beveik keturios dešimtys pavardžių bei renginių pavadinimų. Už visus juos tūkstančiai sporto gerbėjų balsavo internete, o po to savo vertinimą pateikė ir apdovanojimų komisija.

Lietuviai yra kukli tauta, bet šiandien yra ta diena, kai reikia pamiršti kuklumą ir švęsti. Nes jūs esate to verti.

Garsino ir neįgalieji

"Metų sportininko su negalia" nominacijos trofėjus keliavo į krepšininko Karolio Birietos rankas. Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse jis kartu su Lietuvos vyrų krepšinio komanda iškovojo čempionų titulus, taip pat tapo Lietuvos kurčiųjų krepšinio vicečempionu ir buvo išrinktas Kauno miesto krepšinio mėgėjų B lygos geriausiu žaidėju.

Specialus apdovanojimas ir Kauno mero padėka įteikta plaukikui Edgarui Matakui, kuris vos prieš pusantros savaitės vykusiame pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pelnė bronzą ir tapo 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi planetos čempionu.

"Metų sporto renginio" titulas atiteko 51-ųjų tarptautinių vaikų žaidynių organizatoriams. Liepos pradžioje vykusi vadinamoji vaikų olimpiada į Kauną sukvietė apie 2 tūkst. jaunųjų sportininkų, trenerių ir svečių iš 88 miestų, 36 pasaulio šalių.

Geriausios – tinklininkės

"Metų sporto iniciatyva" paskelbtas VšĮ "Miegantys drambliai" projektas "Laipiojimas ir aktyvus laisvalaikis Kaune". Čia daugiau kaip 100 Kauno vaikų dienos centrų auklėtinių ir beveik 1,5 tūkst. moksleivių lankėsi laipiojimo užsiėmimuose, susipažino su olimpiniu sportu ir mokėsi įveikti sunkumus.

"Metų vyrų komanda" – Lietuvos vyrų porinės keturvietės valties įgula, laimėjusi pasaulio ir Europos irklavimo čempionatus ir pasaulio irklavimo taurės pirmąjį etapą. Iš keturių irkluotojų įgulos pergalingoje valtyje buvo net trys kauniečiai. "Metų moterų komanda" antrus metus iš eilės tapo tinklinio ekipa "Kaunas-ASU" – Lietuvos moterų tinklinio pirmenybių nugalėtoja ir Baltijos moterų lygos laimėtoja.

Didieji sporto pasiekimai būtų neįmanomi be patyrusių ir atsidavusių mokytojų."Metų trenerio" nominacijoje laurus nuskynė disko metiko A.Gudžiaus treneris V.Kidykas. Paskutinysis apdovanojimas "Už viso gyvenimo nuopelnus sportui" skirtas žurnalistui ir sporto istorikui 83 metų Algimantui Bertašiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Svečias

Svečias portretas
Ačiū už šventę. o koncertas buvo superinis!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių