Gaujų akibrokštas atrankai į Kauno apygardos vyriausiuosius prokurorus įtakos neturėjo?

  • Teksto dydis:

Generalinės prokurorės Nidos Grunskienės, net keturiolika metų kartu su kolegomis Panevėžyje kovojusios su organizuotu nusikalstamumu, sprendimas, ką skirti nauju Kauno apygardos prokuratūros vadovu, – akivaizdus įrodymas, kad šokiruojantis Kauno gaujų išpuolis Laisvės alėjoje Kauno teisėsaugos vadovų reitingų nesumažino. Bent jau vadovybės akyse.

Nauju Kauno apygardos prokuratūros vadovu penkerių metų kadencijai šiandien paskirtas ilgametis šias pareigas dešimt metų ėjusio Dariaus Valkavičiaus pavaduotojas Rimas Bradūnas.

Kaip jau rašyta, paskelbtai atrankai į šias pareigas, baigiantis antrajai D. Valkavičiaus kadencijai jose, vieno turo neužteko.

Pirmajame panorus dalyvauti tik vienam kandidatui – septynerius metus D. Valkavičiaus pavaduotoju buvusiam R. Bradūnui, nuspręsta skelbti antrąjį turą. Jame kartu su R. Bradūnu rungėsi ir Alytaus apylinkės prokuratūros vadovė Daiva Brudnienė.

Generalinės prokuratūros Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija abu kandidatus pripažino tinkamais ir lygiaverčiais užimti nuo spalio 4-osios atsilaisvinančias Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas, nors R. Bradūnas ir gavo vienu balu daugiau negu D. Brudnienė. Už jį balsavo keturi iš penkių minėtos komisijos narių, už kolegę – trys iš penkių.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, didžioji dauguma Kauno apygardos prokurorų taip pat labiau norėjo šiose pareigose matyti R. Bradūną.

57-erių R. Bradūnas, prieš tapdamas D. Valkavičiaus pavaduotoju, yra vadovavęs Jonavos rajono bei Marijampolės apylinkės prokuratūroms. Šiai – apie penkiolika metų ir atėjo 2016-aisiais į Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas iš Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro kėdės. Be to, jis apie vienerius metus – tarp vadovavimų Jonavos ir Marijampolės prokuratūroms – yra dirbęs Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėju.

D. Brudnienės, priklausančios jaunesnei negu R. Bradūnas prokurorų kartai, darbo stažas šioje sistemoje – perpus mažesnis – apie penkiolika metų. Ir pusę iš jų – apie septynerius metus ji nuo 2015-ųjų vadovavo Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtajam skyriui, kurio kompetencijoje – ikiteisminiai tyrimai, susiję su nepilnamečiais. Nesvarbu, ar šie – nukentėjusieji, ar įtariamieji. O pernai rugsėjį D. Brudnienė laimėjo atranką į Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės pareigas.

D. Valkavičius užėmė vadovaujančias pareigas prokuratūros sistemoje pastaruosius 21-erius metus, per kuriuos buvo Kaišiadorių apylinkės vyriausiuoju prokuroru, vėliau laimėjo atranką į Kauno apylinkės prokuratūros vadovus, o dar po poros metų – ir konkursą tapti Kauno apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru bei ėjo šias pareigas nuo 2013-ųjų dvi penkerių metų kadencijas.

Portalui kauno.diena.lt D. Valkavičius teigė ir toliau liekantis dirbti Kauno apygardos prokuratūroje – viename sudėtingiausių jos darbo barų – Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje. Ir tęsdamas karjerą jame vėl nuo eilinio prokuroro, jeigu bus noras, vėl galės dalyvauti visuose konkursuose į vadovaujančius postus visose šalies prokuratūrose ir jos skyriuose, išskyrus Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas.

Generalinei prokurorei N. Grunskienei paskyrus į šias pareigas R. Bradūną, artimiausiu metu turėtų būti skelbiama atranka, kas taps jo pavaduotoju.NAUJAUSI KOMENTARAI

Hm

Hm portretas
Apie ja cia straipsnis???????

Vienos gaujos

Vienos gaujos portretas
Nesudaro konkurencijos,kitoms gaujoms??

Vemt

Vemt portretas
Bl kas darosi Susievienijimas prokuroru legalus:)
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių