Didėja Kauno regiono gydymo įstaigų COVID-19 lovų užimtumas: pateikė naujausius duomenis

 • Teksto dydis:

Kauno regione, ketvirtadienio duomenimis, buvo užimta 350 iš 440 lovų, skirtų COVID-19 pacientams ir 33 iš 50 reanimacijos lovų.

Kaip pranešė LSMU Kauno klinikos, organizuojančios šių pacientų gydymą regione, daugiausiai, 163 pacientai, gydomi LSMU Kauno ligoninėje, o Marijampolės ir Jurbarko ligoninėse COVID-19 pacientų buvo gydoma keliais daugiau, nei jiems numatyta lovų.

„Pastarosiomis dienomis regione daugėja COVID-19 pacientų. Taip pat tų, kurie gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, daliai jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Kauno regiono medikai dirba labai sunkiai, kad būtų užtikrinama pagalba COVID-19 pacientams bei kartu išsaugotas planinių paslaugų teikimas pacientams, kurie į ligoninę atvyksta dėl kitų sveikatos problemų“, – sako Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. „Tačiau dėl to tenka mažinti planinių paslaugų apimtis“,– priduria profesorius.

Šiuo metu Kauno regione yra septynios gydymo įstaigos su skyriais, skirtais gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus, kuriems būtinas stacionarinis gydymas. Tai LSMU Kauno ligoninė, Kauno klinikos, Marijampolės, Kėdainių, Jurbarko, Jonavos ir Prienų ligoninės.

Šiai dienai Kauno regione yra 440 stacionaro lovų, skirtų COVID-19 pacientams, iš kurių 50 – reanimacijos (intensyviosios terapijos). Kauno regione daugėjant hospitalizuotų COVID-19 pacientų, ligoninėse proporcingai įsteigiama daugiau lovų, skirtų COVID-19 pacientams.

Šiandien Kauno klinikose gydomi 23 pacientai, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Kauno klinikų Centrinės reanimacijos skyriuje gydomi sunkiausios būklės COVID-19 pacientai iš viso regiono. Šiandien šiame skyriuje gydoma 13 pacientų. Iš jų 9 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija (DPV), o 2 pacientams atliekama ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO). Taip pat du COVID-19 liga sergantys vaikai gydomi Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.

Penktadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse gydomi 1776 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 56 tūkst. 95 asmenys, 41 tūkst. 897 – tebeserga, 13 tūkst. 514 – pasveiko.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 471 žmogus, dėl kitų priežasčių – 213 užsikrėtusiųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pritariu piliečiui

Pritariu piliečiui portretas
Klinikų pozicija neskani. Bet nemanau, kad mesąmoninga. Viskas apgalvota.

pilietis

pilietis portretas
Visa Lietuva dirba, o Klinikos 20 lovelių? gal imtų pvz iš Santarų?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių