„Černobylio“ filmavimo vieta – apleista: turistus siunčiame į šiukšlyną?

Petrašiūnuose esantis tiltas išpopuliarėjo, kai čia buvo nufilmuota „Černobylio“ scena. Buvo įrengtas ir kelio ženklas, nurodantis, kur yra lankytinas objektas. Tačiau jo tvarkyti niekas neketina.

Vaizdas – nekoks

Atšilus orams kauniečiai patraukė lankyti įvairių žinomų miesto vietų, tačiau ne visos kelia teigiamų emocijų. Štai norintys aplankyti „Černobylio“ filmo tiltą, turės perkopti kalnus statybinio laužo.

„Netoli Petrašiūnų kapinių yra pastatytas kelio ženklas, kad šalia yra „Černobylio“ filmo tiltas, bet prie jo prieiti ne taip paprasta. Tilto link vedantis keliukas užverstas statybinio laužo kalnais. Tai tenka kopti ant, matyt, buvusios katilinės liekanų. Keistai atrodo, kai įrengti lankytinų vietų ženklai, nors iki jų prieiti nelengva“, – stebėjosi „Kauno dienos“ skaitytojas Darius.

Nuoroda: prieš metus pastatytas ženklas, kad būtų lengviau rasti filmuojant „Černobylį“ naudotą tiltą. („Kauno dienos“ skaitytojų nuotr.)

„Vaizdas tikrai nekoks. Lankytinas vietas aš visai kitaip įsivaizduoju. Jei prieigos netvarkomos, gal ir nereikėtų girtis įrengiant tuos lankytinų vietų ženklus. Jei viskas apleista, tegul nuima tą ženklą ir žmonės nevažiuos, problemų nebus“, – pridūrė kaunietis.

Byrantis tiltas

Lankytojus nuvylė ir pats tiltas, seniai matęs remontą. Byra pakopos, gelžbetoninėse perdangose žiojasi tarpai, metalines konstrukcijas dengia rūdžių sluoksnis.

„Keistas jausmas lipti laiptais, kurių pakopos, atrodo, perpus išdilusios, kelios jų net dunda nuo lipimo. Tai, matyt, greitai visai nugarmės žemyn. Už turėklų laikytis irgi neįmanoma, nes surūdiję. Ant paties tilto taip pat viskas sutrupėję, kai kur per atsivėrusius tarpus matyti po tiltu einantys geležinkelio bėgiai“, – pasakojo Darius.

Vyras nežino, kam naudojami prie tilto primontuoti stori vamzdžiai, tačiau ir jie neprideda grožio, mat ant rūdimis padengto paviršiaus pilna įvairių užrašų, keverzonių.

„Atėjus nuo kapinių pusės ir perėjus tiltą niekur nenueisi, nes toliau – vandenvalos teritorijos tvora. Mačiau, kad žmonės kažkur eina palei tą tvorą, bet nežinau, kur tas smėlio takas veda. Matyt, niekur, kaip ir pats tiltas“, – replikavo kaunietis.

Scena: filme šis statinys dramatiškai vadintas Mirties tiltu. („Kauno dienos“ skaitytojų nuotr.)

Tvarkyti nesiruošia

„Kauno diena“ pasidomėjo, ką miesto savivaldybė ketina daryti su „Černobylio“ filmo tiltu. Jei objektas pažymėtas kaip lankytina vieta, galbūt verta ją prižiūrėti?

„Šalia šio objekto yra pastatas ir kiemo aikštelė, nuosavybės teise priklausantys privačiam asmeniui, kuris nori susitvarkyti savo teritoriją. Pastato šeimininkas minėjo, kad nori išlyginti sklypą“, – kodėl tilto prieigose supilti žvyro ir statybinio laužo kalnai, dienraščiui aiškino Petrašiūnų seniūnė Asta Chanko.

Ji nurodė, kad prie šios lankytinos vietos neplanuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelės. Nebus tvarkomas ir pats tiltas.

Jei prieigos netvarkomos, gal ir nereikėtų girtis įrengiant tuos lankytinų vietų ženklus.

„Šis statinys nėra oficialus tiltas, jis taip tik vadinamas. Tai vamzdyną laikanti inžinerinė konstrukcija su įrengtu perėjimu anksčiau jį prižiūrėjusiam personalui. Ji buvo pastatyta, kai šalia bėgių esančios teritorijos priklausė „Kauno vandenims“. Vis dėlto jau daugiau nei penkiolika metų teritorija šiai įmonei nepriklauso. Kadangi tai bešeimininkis turtas ir miesto savivaldybei nepriklauso, planų remontuoti statinį neturime“, – teigė A.Chanko.

Filmavimo vieta

Primename, kad maždaug prieš metus buvo išplatintas pranešimas apie tai, jog pastatytas ženklas, žymintis filmo „Černobylio“ filmavimo vietą.

Tąkart skelbta, kad pasaulinį pripažinimą pelnęs penkių dalių serialas „Černobylis“ po pasirodymo televizijos ekranuose privertė suklusti kino gurmanus Lietuvoje. Daugeliui žiūrovų įdomia atrakcija tapo lankyti vietas, kuriose buvo įamžintos atskiros filmo scenos. Įrengtas kelio ženklas su nuoroda leido lankytojams lengviau surasti „Černobylio“ tiltą, nes iki tol nedaug kauniečių žinojo, kur tiksliai yra šis statinys.

„Sulaukdavome nemažai užklausų, kaip surasti tiltą, kurį serialo žiūrovai matė jau pirmojoje, įžanginėje, „Černobylio“ serijoje. To paties daug kas teiravosi ir Turizmo informacijos centre. Klausinėjo ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš užsienio.

Ne paslaptis, kad net ir patiems kauniečiams ši vieta yra gana menkai žinoma, todėl buvo tiesiog būtina įrengti nuorodą. Su savivaldybės atstovais greitai radome sprendimą ir šiandien galime pasakyti, kad Kaune įrengtas bemaž pirmasis informacinis kelio ženklas Lietuvoje, vedantis į lankytiną vietą, susijusią būtent su kinu“, – tuomet kalbėjo Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Nemenką šlovę ir prestižinius „Emmy“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimus pelniusio serialo išgarsintas tiltas „Google“ žemėlapiuose ir šiandien pakrikštytas „Chernobyl movie bridge“ (liet. „Černobylio“ filmo tiltas"). Filme jis dramatiškai vadintas Mirties tiltu.

Kuriant šį bendrą HBO ir „Sky“ televizijų mini serialą, dauguma svarbiausių jo scenų 2018 m. filmuota būtent Kaune. „Černobylio“ lokacijomis tapo ir buvusi Radijo gamykla ties Savanorių prospekto ir Žemaičių gatvės sankryža, vienas iš butų vaizdingame Vytauto pr. 58-ajame name, buvę KTU aštuntieji rūmai Kęstučio gatvėje, aviacijos angaras Aleksote.NAUJAUSI KOMENTARAI

Černobyl..

Černobyl.. portretas
Kam įdomus Černobylis,manau užtenka apie tą įvykį rašyti ir filmuoti.O jeigu norite tiesą matyti ,važiuokite tiesiai i radiacijos zoną filmuoti.Kas buvo likviduoti avarijos tas zino,kad Černobylis yra užteršta zoną į joje žmogui pavojinga.

siūlymas

siūlymas portretas
reikia tą tiltą perkelti į Nemuno salą, tai atremontuos, kad vaizdo negadintų publikai, žvelgiančiai pro "Viči" kontoros langus...

matyt

matyt portretas
ner ten jokiu turistu, o pinigus issisavint norima...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių