Apdovanoti konkurso „Sukurta Kauno rajone 2022“ laureatai: įvertinti novatoriški ir tvarūs verslai

  • Teksto dydis:

Vasario 9 d., ketvirtadienį, Raudondvario menų inkubatoriuje vyko padėkos vakaras, kurio metu Kauno rajono meras Valerijus Makūnas už pasiekimus ir nuopelnus bendruomenei apdovanojo 22 verslininkus, tarp kurių – ir aštuntąjį kartą vykusio konkurso „Sukurta Kauno rajone 2022“ laureatai – Kauno rajone veikiančios ir išskirtinius produktus gaminančios įmonės.

„Kauno rajonas – viena sparčiausiai augančių savivaldybių, kur nuolat vyksta akivaizdūs pokyčiai. Palankios sąlygos kurtis verslui pastaraisiais metais pritraukė žinomas korporacijas – „Continental“, „Hella“, „Hollister“, „MAAS Aviation“ ir kt. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo nariais, kurie, dirbdami ir gyvendami Kauno rajone, kuria pridėtinę vertę regiono bendruomenei ir prisideda prie visos Lietuvos gerovės“, – sveikindamas kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Konkursą „Sukurta Kauno rajone“ nuo 2015 m. kasmet organizuoja KPPAR kartu su Kauno rajono savivaldybe.

KPPAR – didžiausia verslo organizacija ne tik Kauno regione, bet ir visoje Lietuvoje, šiuo metu vienijanti 800 narių.

KPPAR prezidentas Z. Dargevičius pabrėžė, kad jo vadovaujama organizacija kasmet auga ir plečiasi, o rengiamo konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į pažangiausius, inovatyviausius verslus, paskatinti Kauno rajono įmones kurti aukštos kokybės ir draugiškus aplinkai produktus, kurie galėtų lygiomis teisėmis konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose. Siekiant suteikti galimybę visoms įmonėms dalyvauti ir laimėti konkursą, įmonės buvo vertinamos suskirsčius į tris grupes pagal įmonių dydžius: labai mažos, mažos ir vidutinės ir stambios. Nugalėtojai nustatomi kiekvienoje grupėje.

Šiais metais konkurse dalyvavo 13 įmonių, iš viso buvo pateikta 17 produktų (ir paslaugų), kurie privalėjo atitikti išskirtinumo, kokybės, inovatyvumo, ekologiškumo, draugiškumo aplinkai, konkurencingumo, taip pat pasiekimų ir įvertinimų kriterijus. Gaminius ar paslaugas vertino komisija, sudaryta iš Kauno rajono savivaldybės, KPPAR ir Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro atstovų.

„Sukurta Kauno rajone 2022“ laureatai

Labai mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 1 iki 9) pirmoji vieta atiteko UAB „Išmanūs sprendimai“ už paslaugą „Pastatų automatikos sprendimai“. Įmonė kuria pastatų automatikos sprendimus, kurie padeda sutaupyti elektros ar energijos, šildymo išlaidas. Taupomi pinigai ir gamtiniai ištekliai, o tai yra ypač aktualu šiuo energijos kainų spartaus šuolio laikmečiu.

Mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 10 iki 49) pagrindiniu prizu įvertinti UAB „Nando“ už daugiakompleksį biologinį produktą „NN Farmodor C“, skirtą ūkio efektyvinimui ir tvarumui didinti. „Džiugu, kad mūsų produktas konkurencingas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose, plečiant įmonės pardavimo geografiją, o gautas įvertinimas dar kartą patvirtina, kad judame teisinga kryptimi“, – įvertinimu džiaugėsi įmonės vadovas Justinas Taruška.

2007 m. Lietuvoje įsteigta UAB „Nando“ šiandien yra savo srities lyderė Baltijos šalyse, aktyviai vystanti eksporto plėtrą. Gaminami produktai yra platinami ir tyrimai atliekami daugiau kaip 30-yje šalių Europoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Amerikoje. Pasitelkdama naujausius mokslinius tyrimus ir pasiekimus, įmonė kuria ir gamina aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius ir cheminius produktus žemės ūkiui ir pramonei. Tai – produktai, mažinantys aplinkos taršą ir taupantys elektros energijos išteklius. UAB „Nando“ siekia tapti globalia biotechnologijų inovatore, savo sprendimais kuriančia produktus, duodančius ekonominę naudą ir tvarumą visose žemės ūkio šakose ir pritaikomus pramonėje.

Vidutinių ir stambių įmonių grupėje (darbuotojų skaičius nuo 50 iki 250) nugalėjo UAB „Naujasis Nevėžis“ už produktą „OHO! PEA CHIPS – oho! Žirnių traškučiai“.

UAB „Naujasis Nevėžis“ – sausų pusryčių, sūrių ir saldžių užkandžių gamybos įmonė, sėkmingai veikianti daugiau nei 30 metų (įkurta 1991 m.). Prekės ženklą „Oho!“ valdanti įmonė yra didžiausia sausų pusryčių, sūrių ir saldžių užkandžių gamintoja Baltijos šalyse. Įmonėje sukurta 200 darbo vietų, nuolat plečiamas produkcijos asortimentas, randama naujų eksporto rinkų – eksportuojama į 50 šalių.

Specialiuoju prizu apdovanota Dovilės Ilevičienės individuali veikla „Garlic moon“ už produktą „Juodieji fermentuoti česnakai“. Juodieji česnakai – tai gurmaniškas, neatrastas skonis, išgaunamas be konservantų ir cheminių priedų ilgą laiką brandinant ir visiškai natūraliai, naudojant tik drėgmę ir temperatūrą, fermentuojant tik Lietuvos ūkiuose užaugintus česnakus. Fermentacija ne tik keičia česnako juslinius požymius, bet ir padidina bioaktyvumą. „Garlic moon“ juoduosius fermentuotus česnakus sėkmingai pristatė Ispanijos ir Belgijos gurmanams.

Apdovanojimą atsiėmė ir konkurso „Sukurta Kauno rajone 2021“ nugalėtojas.

Labai mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 1 iki 9) laureatu tapo UAB „Acheta“ už produktą „Duonelės su džiovintų svirplių miltais“.

Verslo bendruomenė pasidžiaugė, kad Kauno rajone veikia inovatyvių įmonių, kuriose dirba ambicingi, tikslų siekiantys žmonės ir gimsta produktų, kurie prisideda prie žmonių gerovės, daro gerą įtaką ne tik mums, bet ir aplinkai.

Vidutinių ir stambių įmonių grupėje (darbuotojų skaičius nuo 50 iki 250) laureatas UAB „Naujasis Nevėžis“ direktorius Gediminas Krutulis. Iš kairės: KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, KPPAR generalinė direktorė Olga Grigienė, UAB „Naujasis Nevėžis“ direktorius Gediminas Krutulis, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Specialiuoju prizu apdovanota Dovilės Ilevičienės individuali veikla „Garlic moon“ už produktą „Juodieji fermentuoti česnakai“ Iš kairės: KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, KPPAR generalinė direktorė Olga Grigienė, „Garlic moon“ įkūrėja Dovilė Ilevičienė, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Sukurta Kauno rajone 2021“ nugalėtojas labai mažų įmonių kategorijoje UAB „Acheta“, Donatas Glušauskas UAB „Acheta“ direktorius.

Labai mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 1 iki 9) pirmoji vieta atiteko UAB „Išmanūs sprendimai“. Iš kairės: KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, KPPAR generalinė direktorė Olga Grigienė, UAB „Išmanūs sprendimai“ direktorius Dainius Balnionis, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Mažų įmonių kategorijoje (darbuotojų skaičius nuo 10 iki 49) pagrindiniu prizu įvertinti UAB „Nando“. Iš kairės: KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, KPPAR generalinė direktorė Olga Grigienė, UAB „Nando“ vadovas Justinas Taruška, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių