Iš anksto: paskelbti dešimt geriausių parodos „Ką pasėsi... 2022“ eksponatų

Kitą ketvirtadienį prasidėsianti ir tris dienas vyksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022“ ir šiemet sulaukė didelio susidomėjimo. Tai didžiausia žemės ūkio paroda Baltijos šalyse. Šiųmetė paroda – jau 26-oji ir vyksta karo Ukrainoje atmosferoje.

Vėl daug naujovių

„Tradicinis klausimas – kas naujo šiemet parodoje. Viskas nauja. Dalyviai atsiveža tik naujienas“, – pasakojo parodą organizuojančio Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorius dr. Virginijus Venskutonis. Aišku, šių dienų kontekstas – išskirtinis. Parodos dalyviai daug išteklių ir laiko skiria padėdami Ukrainai, ukrainiečiams.

Vis tik paroda laukia grandiozinė.  Dalyvauti ir pristatyti įvairias žemės ūkio, miškų ir komunalinio ūkio technikos, derliaus apdorojimo ir sandėliavimo įrangos, sėklos, augalų apsaugos priemonių ir trąšų, produktų ir įrangos gyvulininkystei, paukštininkystei, žuvininkystei, sodui bei daržui, statybos vandentvarkos, šilumos ūkio ir kenkėjų prevencijos, skaitmeninių technologijų žemės ūkiui ir kt. naujoves kaip ir kasmet panoro daugybė inovatorių, verslo, mokslo ir kt. subjektų.

Iš viso – keli šimtai įmonių iš Lietuvos bei užsienio ir panašiai tiek smulkiųjų amatininkų, sodininkų, tautinio paveldo puoselėtojų. Parodą kaskart aplanko apie 80 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir ne tik.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Dešimt geriausiųjų

Šiandien paskelbti dešimt geriausių parodos eksponatų. Juos pristačiusios bendrovės šventinės popietės metu apdovanotos parodos medaliais ir diplomais.

Kompetentinga komisija, vadovaujama prof.dr. Egidijaus Šarauskio, vertino produkto dizainą, gamybos novatoriškumą, kitas savybes, gautus apdovanojimus, vartotojų atsiliepimus.

„Ką pasėsi... 2022“ geriausi eksponatų dešimtukas:

* visaverčiai kombinuotieji lesalai putpelėms (UAB „Ariogalos grūdai“),

* organinė trąša „AGROLINIJA-S“ (UAB „BIODINAMIKA“),

* „John Deere“ 6R serijos traktoriai (UAB „DOJUS agro“),

* tiesioginės sėjos sėjamoji „SKY EASYDRILL W 6020 FERTISEM HD PRO II E-DRIVE PREMIUM“ (AB „East West Agro“),

* teleskopinis krautuvas „MANITOU MLT841-145PS+“ (UAB „INTRAC Lietuva“),

* pneumatinio tręštuvo „RAUCH AERO MultiRate“ dozavimo sistema (UAB „Ivabaltė“),

* ražieninė sėjamoji RS-4 (UAB „Laumetris“),

* ratinis traktorius „New Holland T8.435 Genesis“ (AB „Lytagra“),

* traktorius „Valtra T255 Versu“ su įdiegtu technologijų paketu „Valtra Smart Farming“ (UAB „Rovaltra“),

* traktorius „Deutz-Fahr 7250 TTV“ (UAB „Žemtiekimas“).

Nauda – kompleksinė

Apdovanojimą atsiėmęs bendrovės „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas portalui kauno.diena.lt sakė, kad bendrovė yra dalyvausi visose „Ką pasėsi...“ parodose. „Ši paroda žinoma ne tik Baltijos valstybėse. Ją žino visi Europos gamintojai. Ši paroda būna svarbiausiu metų įvykiu mūsų versle“, – teigė S. Silickas.

Ši paroda žinoma ne tik Baltijos valstybėse. Ją žino visi Europos gamintojai. Ši paroda būna svarbiausiu metų įvykiu mūsų versle.

Paroda įmonei suteikia, kaip vardijo, galimybę pristatyti save, inovacijas, kurias atstovauja, akis į akį per kelias dienas susitikti su daugybe esamų ir potencialių klientų. „Nauda – kompleksinė“, – apibendrino vadovas, pridūręs, kad Lietuvos ūkis yra labai imlus inovacijoms. Kalbėjo, kad didžioji dalis technologijų, kurios sukuriamos pasaulyje, ne vien žemės ūkio, jos vienos pirmųjų pritaikomos būtent žemės ūkyje. Europoje atsiradusios naujovės tais pačiais metais jau imamos pritaikyti ir Lietuvoje.

„Pagrindinis artimiausių penkerių-septynerių metų leitmotyvas ir misija – taršos mažinimas ir kaštų taupymas. Abi šios misijos susisieja. Tai ir  ekonominė, ir socialinė nauda. Žemės ūkyje yra diegiamos, jau įdiegtos ir naudojamos šios technologijos, teikiančios naudą ir ūkiui, ir visai visuomenei“, – apie žaliąjį kursą, o taip pat ir apie vadinamąjį tikslųjį ūkininkavimą, grindžiamą inovatyvumu, informacija, jutiklių technologijomis, geoinformacinėmis sistemomis ir kt., kalbėjo S. Silickas. Mažiau trąšų, mažiau sunaudojamų degalų – mažiau išlaidų, mažesnė aplinkos tarša.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Vyks ir sodinukų, amatų mugė

Paroda vyks kovo 31 – balandžio 2 d. Akademijoje, Kauno rajone.

Lankytojai, norintys įgyti daugiau žinių, kviečiami ne tik apžiūrėti, išbandyti eksponatus, bet ir sudalyvauti parodos metu vyksiančiuose seminaruose. Parodos metu taip pat veiks sodinukų ir amatų mugė.

Parodos programa – čia

Iš viso akademijoje jau suorganizuota daugiau kaip 100 nacionalinio ir tarptautinio lygmens parodų ir kitų renginių.NAUJAUSI KOMENTARAI

ONTĖ

ONTĖ portretas
Jau dvidešimt metų lankausi Jūsų mugėse. Esu pensininkas, turiu sodą. Turiu daug pažįstamų, draugų Žemės Ūkio Akademijoje. Visi puikūs žmonės, visus gerbiu. Visas naujoves susirandu internete, bet man patinka pabendrauti su žmonėm. Visokių yra. Matai juos iš keleto žodžių: tie, kurie patys augino ir tie, kurie prisipirkę Lenkijoje produkcijos, pardavinėja augaliukus. Pasiimi užkandos, alaus bokalą. Atsisėdęs pasiklausai lietuviško folkloro. Per 20 metų įstrigo viena nepakartojama mugė "Ką pasėsi". Buvo sugalvota lankytojus pavaišinti žuviene ir žvėrienos sriuba. Stovėjom eilėse. Laukėm. Liūdna nebuvo. Barškinom su šaukštais, juokavom. O katiluose virė sriubytė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių