Ralis „Aplink Lietuvą – 2018“ prasidėjo sklandžiai: laukia 1090 km kelionė

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienio rytą nuo Kauno Rotušės pajudėjo tarptautinio ralio „Aplink Lietuvą 2018“ dalyviai.

Daug iki 1945-ųjų metų pagamintų automobilių

„Startas buvo labai sklandus. Nė vienas automobilis iki Kėdainių nesugedo. Visi dalyviai – kovoje“, – apie 10.30 val. portalui pasakojo Lietuvos automobilių klubo (LAK) Klasikinių automobilių padalinio vadovas Šarūnas Žitkevičius.

27-ąjį kartą vykstančiose daugiadienėse lenktynėse automobilių sporto entuziastai išmėgina jėgas kovojant dėl prestižiškiausio trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės. 

Nuo 1931-ųjų vykstančiame tarptautiniame ralyje „Aplink Lietuvą šiemet prie starto linijos stojo 100 ekipažų, o jų gretas praturtino unikalūs tarpukario laikmečio eksponatai.

„Šiemet pirmą kartą nuo 1938-ųjų metų dalyvauja toks didelis skaičius iki 1945-ųjų metų pagamintų automobilių. Ralyje jėgas išbando 14 iki karinių automobilių ir vienas motociklas iš Estijos. Ralyje svečiuojasi dalyviai iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos“, – pasakojo Š. Žitkevičius.

Anot jo, seniausias ralyje dalyvaujantis automobilis – 1922 metais pagamintas „Nash sport“. Jį vairuoja Gintautas Miškinis.

Svečias iš Latvijos, Europoje žymus automobilių restauratorius Andrey Roda, į ralį atvyko labai retu automobiliu 1935 metais pagamintu „Horch 853“. Prie metais vyresnio automobilio „Mercedes Benz“ vairo sėdo Gintautas Žičkus.

Žiūrovai turėjo progą gėrėtis 1938 metų gamybos esto Indreko Sirko DKW, 1939 metų Sigito Zajausko „Mercedes Benz“, 1945 metų laidos lenko Andžejaus Musynskio FIAT ir kitais retais, išpuoselėtais, tarsi jų visai neslėgtų metų našta, istoriniais automobiliais.

Daugiausia žiūrovų ovacijų susilaukė vienintelis triratis 1937 m. gamybos ZUNDAP motociklas, kurį vairavo svečias iš Estijos Jaanas Sildas.

„Ralyje dalyvaujantys istorinių automobilių ekipažai Kaune, Jonavoje, Širvintose ir kituose miestuose surengs mažas, tačiau įsimenančias šventes, kuriose istorinės technikos puoselėtojai ir restauratoriai pakvies pasigėrėti senų automobilių parodomaisiais važiavimais,“ – sakė LAK istorinės technikos padalinio vadovas Š. Žitkevičius.

Ralio metu transporto priemonės, pagamintos iki 1945-ųjų, įveiks apie 300 km: pajudėję iš Kauno dalyviai traukė link Kėdainių, tuomet užsuks į Jonavą, Širvintas, Kernavę. Ralis finišuos šeštadienį, rugsėjo 8 d., 15 val. tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros.

Įveiks 1090 km

Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje (jas organizuoja FIA narys, 1926-aisiais įkurtas LAK), tačiau šįmetinis ralis - tik 27-tasis. Keturios tokios lenktynės surengtos prieškario Lietuvoje, o atgaivinus LAK veiklą ir atstačius jo narystę FIA, nuo1996-ų raliai Prezidento taurei laimėti vyksta kasmet. 

Dar gerokai prieš pirmojo automobilio startą tradicinę kauniečių iškilmių vietą – Rotušės aikštę – užtvindė gausus būrys sportininkų ir juos lydinčių bičiulių, automobilių sporto gerbėjų, veteranų, išrikiuota stovėjo ir trijų dienų kovoms parengta sportinė technika.

„Ralis „Aplink Lietuvą 2018“ skirtas valstybės atkūrimo100-čiui, todėl mums, renginio organizatoriams, labai džiugu, jog į kvietimą atsiliepė 100 automobilių ekipažai, – pradėdamas lenktynių atidarymo ceremoniją kalbėjo ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – 100 automobilių prie starto linijos – ne tik įspūdingas reginys, bet ir ne mažiau iliustratyvi automobilizmo epochos evoliucija, pradedant automobilizmo istorijos apyaušriu 1922 metais ir baigiant naujaisiais elektromobiliais, lenktynių egzaminą laikysiančiais šiandien.“

Jis išreiškė viltį, kad ralis taps didele ir įsimintina švente ne tik patiems sportininkams, bet ir miestų bei miestelių, per kuriuos drieksis jo maršrutai, gyventojams.

Ralio dalyviai ir organizatoriai pertraukėlių, susitikimų metu su miestų, rajonų, per kuriuos drieksis lenktynių maršrutai, gyventojais vykdys specialias edukacines programas, propaguos atsakingą ir saugų elgesį keliuose, daug dėmesio skirdami šių pradų skiepijimui jaunimui.

Susirinkusieji į ralio „Aplink Lietuvą“ atidarymo ceremoniją Rotušės aikštėje aplodismentais sutiko Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinimą ralio organizatoriams ir dalyviams, kurį perskaitė LAK prezidentas R. Dovidaitis.

Apie seniausią šalyje ralį, nuo kurio ištakų skaičiuojama Lietuvos automobilių sporto istorija, linkėdami kuo geriausios sėkmės šiandien pradėjusiems 1090 km maratoną, kalbėjo ralį rengiančio LAK ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentai R. Dovidaitis ir Romas Austinskas, kiti organizacinio komiteto nariai.

Ralio „Aplink Lietuvą 2018“ pradžią, pasveikinęs visus jo dalyvius ir rengėjus, paskelbė Kauno miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Žitkevičius.

Iškart po šventiškos renginio uvertiūros Kauno Rotušės aikštėje ralio dalyviai išskubėjo į netoliese esantį Rokų autodromą, kur jų jau laukė pirmoji greito slalomo rungtis. 

Iš čia ralio karavanas pasuko į Kėdainius, kur varžėsi Pelėdnagių stadione, o iš ten per Jonavą, Prienus, Alytų, Varėną, Druskininkus, Lazdijus, Marijampolę pasieks pirmosios dienos kovų finišą Tauragėje.

Tauragėje šiandien vakare bus surengtos ir pirmosios šiame mieste elektromobilių varžybos.

Ralio „Aplink Lietuvą 2018“ sporto komisaro Evaldo Torrau nuomone, didžiausias krūvis sportininkų laukia būtent pirmąją varžybų dieną, rugsėjo 6-ąją. Ne tik todėl, kad kilometražas sudaro visos distancijos liūto dalį. Pirmosios dienos lenktynių programoje – labai skirtingos rungtys – nuo greitų lenktynių iki klaidų neatleidžiančių slalomų miestų gatvėse ar labai priklausomų nuo gamtos malonės techninių lenktynių Marijampolės kroso trasoje. 

Pernakvoję Tauragėje antrosios dienos kovas ralio dalyviai pradės Gargždų autokroso trasoje, iš kurios per Kretingą pasieks šalia Plungės esančią garsiąją „Žemaitijos“ kroso trasą, prieš gerą dešimtmetį atvėrusią Lietuvai langą į Europą ir vėliau nepelnytai primirštą.

Po to sportininkai išbandys jėgas Luokės (Telšiai) aerodrome ir per Radviliškį, Pakruojį, Panevėžį pasieks Uoginių kroso trasą ir antrąją nakvynę Kupiškyje.

Šeštadienį pirmoje dienos pusėje ralio dalyvių dar lauks galbūt lemiamos kovos Anykščiuose, Molėtuose ir Vilniuje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nepavydėkite..

po fakto

po fakto portretas
kodel ta zyniasklaida pasako jau po fakto...ko gero labai silpa ta informacijos strategija,kam isvis ji reikalinga....

Anonimas

Anonimas portretas
Jūs juokaujate - tai ralis, greičiau ralio parodija. Organizatoriams linkiu nesityčioti iš šios nuostabios sporto šakos.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių