Dž. Butkutės megašou prie Kauno pilies neįvyks: kodėl nebuvo suteiktas leidimas?

 • Teksto dydis:

Dainininkės Džordanos Butkutės vyras Elegijus Strasevičius pasipiktinęs – sužinojęs, kad planuotas grandiozinis koncertas Kaune įvykti negalės, išplūdo tokį Kauno miesto savivaldybės atstovų sprendimą. Tuo tarpu, pastarieji aiškina, kad renginys nebuvo uždraustas, tik pasiūlyta pagalvoti vietų alternatyvas.

Planavo didelį koncertą

„Esu labai, labai piktas, o jei visai tiesiai šviesiai – įsiutęs taip, kad net dūmai iš ausų rūksta. Jaučiuosi taip, lyg vidury baltos dienos iš mūsų būtų įžūliai atimtas, pavogtas didelis, brangus ir žiauriai geras kūrinys. Jaučiuosi taip, kaip ir turi jaustis žmogus, iš kurio pavogė svajonę. Ir tai padarė maži niekšeliai, mažomis smegenėlėmis. Tokie pseudo karaliukai, kurie patys sau suteikė nežemiškos svarbos, nes, matai, jie turi galią spręsti.

Pradėsiu nuo pradžių. Kol kas tiesiog įsivaizduokite – skelbiamas Džordanos superkoncertas, megašou su žvėriškai daug visko – scena sulig penkių aukštų daugiabučiu, kuri atima žadą, pačių geriausių šviesos dailininkų sukurti beprotiškai įspūdingi efektai, kokius galima pamatyti tik didžiausiuose arenų koncertuose ir tai ne visada. Tokie vykdavo kažkada – prieš šį nelemtą karą velniai žino su kuo.

Pirotechnika. Daug pirotechnikos. Labai daug pirotechnikos. Pragaro liepsnų mašinos. Daug ugnies. Lazeriai. Galybė fantastiškų lazerių, kokių dar nematėte. Žinoma, koncertas be muzikos – ne koncertas. Tai štai, jums prie viso to dar pusantros valandos geriausių Džordanos dainų – senų, naujų, bet tik geriausių. Ir visa tai vyktų ne kažkokiam aerodrome ar kitame Kauno užkampyje, o pačioje mūsų mylimo miesto širdyje – prie Kaune pilies. Vietoje, kurią galima pasiekti pėsčiomis, ar taksi, ar dviračiais, ar paspirtukais – kaip tik nori. Norėtumėte tokio koncerto? Tikiu, kad jo norėtų ne vienas tūkstantis jūsų. Ir mes labai norėjome. Ir jau buvome pasiruošę rugsėjį jį įgyvendinti“, – rašė E. Strasevičius.

Negavo savivaldybės pritarimo

Pasak vyro, planuojamam renginiui jiedu su Džordana jau turėjo leidimus iš policijos ir paveldosaugininkų. Esą buvo sudėliotas ir architektūrinis planas, kaip apsaugoti Kauno pilies, bet nustebinti kauniečius. Beliko tik gauti Kauno miesto savivaldybės pritarimą.

Kabinetiniai sprendėjai per posėdį nutarė, kad pačiai koncerto idėjai jie pritartų, bet tikrai ne vidury Kauno, ne prie pilies, nes ten neva trukdytų eismui, nes aplink vyksta visokie kelio darbai, remontai.

„Išsiunčiu jiems prašymą, tikėdamas, kad tai labiau formalumas. Bet savo paties nuostabai gaunu žodinį, o vakar – ir oficialų rašytinį atsakymą. Ir ten juodu ant balto išdėstyta, kad kabinetiniai sprendėjai per posėdį nutarė, kad pačiai koncerto idėjai jie pritartų, bet tikrai ne vidury Kauno, ne prie pilies, nes ten neva trukdytų eismui, nes aplink vyksta visokie kelio darbai, remontai. Kaip? Ar man pasigirdo? Ar man išsiliejo akyse tekstas? Tiesiai sakau – prašiausi į tą susisvarbinusių asmenų kabinetą. Norėjau diskutuoti apie rekonstrukcijas ir koncertą, ir policijos pritarimą, ir eismo bei srautų reguliavimo planus mūsų renginio dieną. Būčiau atrėmęs bet kokį jų argumentą brėžiniais, kuriuos jau turėjau ir logika, kurią turiu visada. Būtume išdiskutavę kartu kiekvieną klaustuką, jei tokių jiems kyla“, – plūdo dainininkės vyras.

Nuvylė komunikacija

Tačiau šiame žingsnyje E. Strasevičius teigė likęs it musę kandęs, nes atvažiuoti ir susitikti pokalbiui niekas neleido. Nekalbėjo ir telefonu.

„Tai sėdžiu ir galvoju: kaip taip nutiko, kad Vilnius pasidaro ne vieną superkoncertą po atviru dangumi per šiltąjį sezoną. Jie turi praktiškai centre ir Kalnų parką, ir Vingio parką, ir daug kitų puikių erdvių, kuriose atlikėjai su malonumu rengia pasirodymus, o žmonės nori ten eiti, todėl nusiperka tūkstančius bilietų. Tokių koncertų organizatoriams pavyksta suteikti darbo vietas šimtams profesionalų ir dar paskui sumokėti į valstybės kasą tiek mokesčių, kiek tik godūs organai nurodo. Nereikia ir Vilniaus: Klaipėda, Palanga – nori ir darai mega koncertus po atviru dangumi, toli pavyzdžių ieškoti nereikia.

Kaunas? Kaunas rūko, nes „Kaunas tvarkosi“. Policija sako, kad šie dėmenys vienas kitam netrukdo, o kabinetiniai perestukinai tvirtina kitaip. O gal taip tvirtina, nes negavo šlamančio atviruko vokelyje? Nes kažkas kažko nepasiūlė priedo prie šventės miestui ir miesto svečiams? Sako, rinkitės kitą vietą, juk yra. Kokią?! Seną Aleksoto aerodromą, kuris mums netinka? Kauno Dainų slėnį, kuriame nei vieno sveiko suolelio? Nemuno salą, kurioje viskas perkasta ir vyksta statybos? Prie ko čia tai, kai turime Kauno pilies puikiausią teritoriją, kurioje, beje, sėkmingai vyksta įvairus renginiai ir nė vieno sveikos logikos argumento, kodėl ten negalėtų vykti mūsų koncertas? Be to, Kaunas siūlytų pagalvoti apie areną. Ačiū už pasiūlymą – pagalvojome. Tik arenoje tuo metu vyks futbolas. Ir dar arenoje galimai siautės virusai. O prie Kauno pilies tuo metu nevyks nieko. Nieko. Ir koncertas Džordanos nevyks, nors iki skausmo gaila, neįvyks.

Tai va tokia štai administracijos dovanėlė kūrėjams ir tiems, kas atsėdėjo tvarkingai ir pilietiškai visą karantiną prie lango, sudėję mikrofonus ir idėjas. Kiek jau čia? Metai, du praėjo? Kiek dar bus tų karantinų – trys, keturi? Ar tuo metu Kaunas savo miesto atlikėjus kažkaip palaiko? Sukuria alternatyvas? Sukuria galimybę ne tik kurti, bet ir įgyvendinti kūrybą bent tuo trumpu ir trapiu laiko koridoriumi tarp karantinų? Ar dar parašyti, ar ir taip aišku, kad Europos kultūros sostinės savivaldybėje į kultūrą visiems nusišikti? Todėl eikite jūs velniop, sprendėjai. Esate dulkės iš tų pačių Kauno kelių remontų dulkių. Jums iki renginių planavimo su tokia niekine fantazija – kaip iki Mėnulio. Nors vieta jūsų kaip tik ten ir yra“, – kritikos strėles į Kauno miesto savicaldybės pusę leido E. Strasevičius.

Siūlė pagalvoti apie alternatyvą

Komentuodami situaciją, papiktinusią Dž. Butkutę ir jos vyrą, Kauno miesto savivaldybės atstovai sakė, kad renginių komisija, išnagrinėjusi prašymą dėl leidimo organizuoti koncertą Kauno pilies lomoje, iš esmės pritarė renginio idėjai, bet tuo pačiu pateikė siūlymų, susijusių su renginio lokacija šiandienos aplinkybėmis. Pasak jų, organizatoriui rekomenduota apsvarstyti galimas alternatyvias vietas tokio masto renginiui.

„Prašyme nurodytas žiūrovų skaičius – iki 10 tūkst. žmonių – kol kas realiai nesuderinamas su šiuo metu aplink vykstančiais remonto bei rekonstrukcijos darbais – Kauno pilies žiede ir jo prieigose, Santakos parke, Vilniaus gatvėje ir kitose Senamiesčio erdvėse. Dėl to mieste gausu eismo ribojimų, vietomis apsunkintas ir pėsčiųjų praėjimas, kyla nepatogumų vietos gyventojams bei čia įsikūrusių įmonių ir kitų organizacijų darbuotojams“, – paaiškino Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Jos teigimu, sprendžiant dėl leidimų išdavimo masiniams renginiams kaskart pagrindinis kriterijus yra maksimalus žmonių saugumo užtikrinimas.

Aiškiai įvardinta, jog komisija pritaria renginio idėjai, tačiau atsižvelgdama į objektyvias aplinkybes, siūlo pasirinkti kitą vietą.

„Taigi šiuo atveju, pasitarus su renginių komisijos nariais, tarp kurių – ne tik savivaldybės specialistai, bet ir viešąją tvarką užtikrinantys policijos pareigūnai, prieita išvados, kad šiuo metu tokio dydžio renginys Kauno pilies prieigose gali būti pernelyg rizikingas. Taigi organizatoriui pateiktame atsakyme aiškiai įvardinta, jog komisija pritaria renginio idėjai, tačiau atsižvelgdama į objektyvias aplinkybes, siūlo pasirinkti kitą vietą. Tai nėra neigiamas atsakymas, o tik kvietimas tolesniam dialogui dėl renginio žiūrovų ir pačių dalyvių patogumo. Pabrėžiame, jog diskusijos objektas yra išimtinai vien tik renginio vieta. Tikimės, kad organizatoriai apsvarstys visas galimas alternatyvas ir atras kokybišką bei patrauklią erdvę tokio masto koncertui surengti“, – akcentavo A. Augonė.NAUJAUSI KOMENTARAI

ANUPRAS

ANUPRAS portretas
Žiūriu rašeivoms nepatinka Džordana , mataomai todėl , kad dainuoja L I E T U V I Š K A I , NEPATINKA TIK LIETUVIŲ KALBOS IŠGAMOMS .

ALGIS

ALGIS portretas
NAegavo leidimo , kad nesikeikia , o ale atlikėjas , NE DAINININKAS, gavo , todėl , kad liejasi ištisi keiksmažodžiai , o, kad negavo , tai ir gerai , NEMETAS TOKIEMS RENGINIAMS , vargšai milijonieriai PASTIPS iš bado .

piktas

piktas portretas
Maniau kad zmogus issigyde, psichika normalizavosi, bet ne. Susireiksminimas iki galaktikos lygio. Grandioziniai Bike Show pasirodymai vyko Aleksoto aerouoste ir viskas buvo super. Cia kazkokia kniaukale su savo antikvarinem dainom kelia savo salygas. Prisimink tuos laikus kai valkiojaisi prisilakusi ir 20 zmoniu publika tau buvo cool. Madona atsirado.
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių